Skocz do zawartości

Sello -inpost zmiany allegro

Polecane posty

Cześć Panowie i Panie

Problem takiej natury, dzisiaj Allegro wprowadziło brak wpłat za allegro Smart i uszczęśliwiło mnie tą opcją. Niby fajnie ale problem jest  taki, że do tej pory generowałem sobie listy w sello za pomocą shipx a dzisiaj mi nie wysyła tych transakcji, nie pobiera listów i nie mogę ich wydrukować. Muszę starą metodą wejść do managera paczek na stronie i wydrukować listy. Jak się człowiek przyzwyczai do dobrego to teraz mam straszny ból :( powiedzcie mi czy problem jest tylko u mnie, czy może jest to większy problem ze strony sello, czy też muszę pisać do inpost o nowy token bo ten nie ogarnia nowej opcji.

Link to postu

Raczej jakiś problem u Ciebie, być może nie związany ze zmianą na 0 złotych. U mnie na dwóch bazach listy generują się bezproblemowo. Gdyby był globalny takich postów jak Twój było by już mnóstwo...

Czy Sello pokazuje jakieś błędy synchronizacji z InPost? Pomyśl, czy coś zmieniałeś ostatnio?

Link to postu

No właśnie dla paczek gdzie jeszcze była wpłata 8,99 listy wygenerowało normalnie, a dla pierwszej paczki z kwotą 0 wywaliło w raporcie błąd "Aktualny status paczki '2170/2019' w zewnętrznym systemie nie pozwala na pobranie wydruku" i koniec, pozostałe paczki też bez opcji wydruku a przez stronę poszły bez problemu.

Link to postu

Ciekawostka

Kolejny test i na stronie niby się paczka pokazuje, kasa znika (przedpłaty) a sello wydruku nie pobiera. W zakładce za to mam niby nie wykorzystane wysyłki Smart :) przy generowaniu listu pokazała się opcja Allegro paczkomaty smart a sello wygenerowało allegro paczkomaty.

image.png.fe37404b7148e2cbd947d73fd419a083.png

Nic nie zmieniałem, wszystko do dzisiaj działało na tip top

Link to postu

Wygląda to tak jakby była nowa forma transportu inpost której system nie rozpoznaje, dla paczek zrobionych ręcznie jak je usunąłem z Sello zrobilo dodatkowe płatne Ale już nie smart tylko zwykle. Jesteś pewny że u Ciebie dla paczek smart generuje normalnie listy i na stronie masz przypisany list jako smart ? 

Link to postu
11 godzin temu, Daniel Lewandowski napisał:

Aktualny status paczki '2170/2019' w zewnętrznym systemie nie pozwala na pobranie wydruku

A w jakim statusie są te paczki w Sello? (kolumna status)

10 godzin temu, Daniel Lewandowski napisał:

nie nie da się pobrać ich numerów

Co to oznacza dokładnie? Jakiś błąd w raporcie?

Link to postu

Status brak oczekujących zmian i brak zielonego znaczka, generalnie brak jakiegokolwiek znaczka.

Błędu w raporcie właśnie odnośnie numeru paczek nie ma wcale, tak jakby sello wcale nie rozpoznawało tego rodzaju przesyłki.

Zrobiłem wczoraj test, dodałem ręcznie numery przesyłek do paczek, potem usunąłem przesyłki bez numerów i o zgrozo w managerze pokazały się kolejne numery dla tych przesyłek ale już płatne.

Link to postu
1 minutę temu, Paweł Nitendel napisał:

problem jest następujący:

Jeżeli drukuję osobno paczki SMART I OSOBNO PŁATNE, wszystko jest OK

Jeżeli chcę wydrukować ja jednym klikiem wszystkie  jest błąd powyższy.

U mnie od dzisiaj ten sam problem.

Jeśli sprawa w oddzielnym drukowaniu to jak rozpoznać na liście paczek które są które?

Link to postu
11 minut temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

U mnie od dzisiaj ten sam problem.

Jeśli sprawa w oddzielnym drukowaniu to jak rozpoznać na liście paczek które są które?

No właśnie.... myślę należy "coś" wprowadzić OBOWIĄZKOWO w Sello, aby były widoczne paczki Smart, dla samej kontroli darmowych paczek w InPost, na pewno będą błędy po stronie InPostu i zdarzy im się wykasować nas za darmowe przesyłki.

"Och  przepraszamy mieliśmy błąd, proszę złożyć reklamację "

Link to postu
4 minuty temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Tak się pokazuje.

image.png.0ab2e5bdf1a1d205a2c4be63fbff8307.png

Ok, dziękuję za wiadomość. Jutro zwrócę na to uwagę.

 

Proszę o poradę.

W Managerze Paczkomatów, nie mam powiązanych kont, lecz w zakładce Allegro/Zamówienia Allegro widzę zamówienia z Allegro. Na jednym koncie gdzie klient kupił za pomocą smarta (Allegro paczkomaty), to w managerze paczkomatów widzę te zamówienie lecz pokazuje mi się:

" Ilość przysługujących przesyłek Smart: 0"

" Typ przesyłki: Allegro Paczkomaty 24/7 InPost "

 

Mam dodać konta Allegro do Menagera paczkomatów, aby zamówienia ze smart rozpoznawał je jako smart?

Link to postu
5 minut temu, Paweł Nitendel napisał:

No właśnie.... myślę należy "coś" wprowadzić OBOWIĄZKOWO w Sello, aby były widoczne paczki Smart

Na razie "odkryłem" kolumnę, która mogła by pomóc - ale jej wskazania nie są prawidłowe - zapewne odnoszą się do tego co zostało wpisane w PACZCE, a nie do FOD-a.

image.png.7485aa30ec9d152fd7239514207af6e4.png

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...