Skocz do zawartości

Sello -inpost zmiany allegro

Polecane posty

23 minuty temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Czy otryzmałeś takiego maila z allegro w ostatnim tygodniu?

image.png.65eadcf3edbbc7755418c56452cf1dae.png

Z tego co widzę po mailach to jeszcze takiego maila nie dostałem. Jedynie dostałem maile, aby adres e-mail zawierał + podczas wysyłania nr do Inposta.

 

Ok, już wiem:

"Od 1 listopada 2019 r. zmiana obejmie wszystkich sprzedających w programie Allegro Smart!. Jeśli do tego czasu nie będziesz na nią technicznie przygotowany, stracisz oznaczenie Allegro Smart! w swoich ofertach."

 

Pomyliłem daty :)

Edytowane przez Mariusz Kownacki
Link to postu

Zastosowałem dzisiaj działające poprawnie rozwiązanie tymczasowe. Dodałem kolejną opcję wysyłki SMART PACZKOMATY pod ShipX (ktoś już o tym pisał bodajże). "Zerówki" oznaczam jako SMART. Na liście PACZEK są wtedy łatwe do rozróżnienia:

image.png.dcf3c83021cbd9d107d5920b7516fc27.png

Etykiety należy drukować na 2x, potwierdzenie dla kuriera drukuje się zbiorczo.

Jedyny problem jest taki, że po zmianie w TRANSAKCJI z Allegro Paczk." na "SMART Paczk." FOD się czerwieni.

 

Dla osób, które chcą wiedzieć ile będą płacić za Paczkomaty takie rozwiązanie jest zasadne, łatwo zliczyć ile w miesiącu poszło paczek płatnych a ile darmowych. Pomoże też dla orientacyjnego sprawdzenia faktury z InPostu (bo za płatne Paczkomaty to nadal InPost będzie fakturował?).

  • Lubię to 1
Link to postu
29 minut temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Dodałem kolejną opcję wysyłki SMART PACZKOMATY pod ShipX (ktoś już o tym pisał bodajże)

;)

29 minut temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Etykiety należy drukować na 2x, potwierdzenie dla kuriera drukuje się zbiorczo.

To dla kuriera nie wystarczy raport zbiorczy paczek tak jak teraz się drukuje? I dlaczego na 2x?

31 minut temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Pomoże też dla orientacyjnego sprawdzenia faktury z InPostu (bo za płatne Paczkomaty to nadal InPost będzie fakturował?).

Z tego co pisało Allegro, to oni się będą rozliczać z Inpostem tylko za przesyłki smart. Płatne paczkomaty Inpost powinien dalej fakturować. Chociaż wydaje mi się, że Inpost powinien darmowe przesyłki też dawać na fakturze, bo jak inaczej będą doliczać dopłaty?

Link to postu
2 godziny temu, Mariusz Kownacki napisał:

I dlaczego na 2x?

Na 2x tylko etykiety. Osobno P. Allegro i osobne P. SMART Allegro

 

1 godzinę temu, Daniel Lewandowski napisał:

tylko na przedpłacie to nie działa

A co na to InPost lub Allegro? Napisz tu i tu, może coś podpowiedzą.

Link to postu

Dostałem maila aby wystawić Allegro pełnomocnictwo w załatwianiu reklamacji z INPOST.

Zrozumiałem to tak, że po odrzuconej reklamacji w INPOST Allegro ma tam interweniować u nich ?

 

Ciekawa sprawa. Sugestia w pomocy z załatwianiem reklamacji? Zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce. Wiem, że do brokerów przewozowych kierowanych jest mnóstwo skarg na "niespodziewane" dopłaty i takie skargi przejmie obecnie Allegro.

 

Zobaczymy jaki tutaj jest prawdziwy powód tego pełnomocnictwa i czy ono coś zmieni, ale faktycznie z reklamacjiami doświadczyłem problemów, głównie przy zniszczeniu zawartości.

Link to postu
1 godzinę temu, HotKey . napisał:

Dostałem maila aby wystawić Allegro pełnomocnictwo w załatwianiu reklamacji z INPOST.

Zrozumiałem to tak, że po odrzuconej reklamacji w INPOST Allegro ma tam interweniować u nich ?

 

Ciekawa sprawa. Sugestia w pomocy z załatwianiem reklamacji? Zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce. Wiem, że do brokerów przewozowych kierowanych jest mnóstwo skarg na "niespodziewane" dopłaty i takie skargi przejmie obecnie Allegro.

 

Zobaczymy jaki tutaj jest prawdziwy powód tego pełnomocnictwa i czy ono coś zmieni, ale faktycznie z reklamacjiami doświadczyłem problemów, głównie przy zniszczeniu zawartości.

Jako, że to Allegro będzie się rozliczało z InPostem za przesyłki Smart, to oni będą odpowiedzialni za wysyłane paczki. Czyli jakby komuś zaginęła paczka, to Allegro musiałoby jej szukać, reklamować, i oni dostaliby rekompensatę od InPostu. A że byłoby to tysiące paczek i Allegro nie chce się pchać w ten cały ten burdel, to aby zrzucić z siebie odpowiedzialność i dać możliwość reklamowania sprzedawcy, Allegro musi udzielić pełnomocnictwa. Jest to ta sama zasada, jak w przypadku, gdy reklamujemy paczkę w imieniu klienta. Czasem potrzebują takiego świstka, że adresat zrzeka się roszczeń na rzecz składającego reklamację. Pomoc, którą opisują pewnie na niewiele się zda, bo co oni mogą poza ponownym złożeniem reklamacji, tylko że w swoim imieniu? Cudów raczej nie zdziałają, zwłaszcza że oni to nawet tej przesyłki nie widzieli na oczy ;) Co najwyżej pomogą wszystkim tym, którym ponowna reklamacja bądź nawet złożenie prawidłowej pierwszej reklamacji będzie stwarzała trudność, nie liczyłabym jednak na coś specjalnego :D

Link to postu
7 godzin temu, Joanna S. napisał:

Jako, że to Allegro będzie się rozliczało z InPostem za przesyłki Smart, to oni będą odpowiedzialni za wysyłane paczki. Czyli jakby komuś zaginęła paczka, to Allegro musiałoby jej szukać, reklamować, i oni dostaliby rekompensatę od InPostu. A że byłoby to tysiące paczek i Allegro nie chce się pchać w ten cały ten burdel, to aby zrzucić z siebie odpowiedzialność i dać możliwość reklamowania sprzedawcy, Allegro musi udzielić pełnomocnictwa. Jest to ta sama zasada, jak w przypadku, gdy reklamujemy paczkę w imieniu klienta. Czasem potrzebują takiego świstka, że adresat zrzeka się roszczeń na rzecz składającego reklamację. Pomoc, którą opisują pewnie na niewiele się zda, bo co oni mogą poza ponownym złożeniem reklamacji, tylko że w swoim imieniu? Cudów raczej nie zdziałają, zwłaszcza że oni to nawet tej przesyłki nie widzieli na oczy ;) Co najwyżej pomogą wszystkim tym, którym ponowna reklamacja bądź nawet złożenie prawidłowej pierwszej reklamacji będzie stwarzała trudność, nie liczyłabym jednak na coś specjalnego :D

Nie wiem jak wy, ale ja jakoś 30.09 dostałem od allegro pełnomocnictwo właśnie na takie ewentualności i mam sobie reklamacje teraz składać sam, no bo posiadam pełnomocnictwo :)

Link to postu

Witam

a mi dziś do jednej przesyłki mimo że powinna być 0zł InPost pobrał opłatę 8,99

a jak u was wygląda

dzwoniłem do Inpost to kazali pisać do Allegro

 

gdzie wy składacie reklamację by odzyskać zwrot kasy

 

dodam że korzystam z konta przedpłaconego w Inpost a przesyłki generowane przez sello

Edytowane przez Sławomir B
Link to postu

Od dwóch dni mówię że prawidłowo etykiety Smart za darmo działają tylko przez managera paczek na stronie InPost.  na testowanie tego Straciłem już jakieś 150 zł Mam konto Prepaid inpostem i widzę kiedy pieniądze mi uciekają a kiedy nie jestem w 80% przekonany że kolegą z umową z inpostem pomimo tego że system pozwala na wydruk oddzielnie przesyłek Smart i zwykłych to za Smarta pobiera pieniądze bo najnormalniej generuje drugi raz paczkę. U mnie to przynajmniej widać jak wejdę na stronę managera paczek Jest tam zakładka przesyłki Allegro i jak rozwinę sobie tam plusikiem danego klienta to pisze czy paczka jest Smart czy zwykła po wygenerowaniu. 

Przepraszam za interpunkcję ale piszę głosowo jadąc samochodem.

Edytowane przez Daniel Lewandowski
  • Lubię to 1
Link to postu

Witam w ten piękny poniedziałek.

Taka ciekawostka.

Robię sobie paczki z rana, oczywiście Smart nadal nie działa, ale taka sytuacja, kolejność działań:

  1. dokument końcowy
  2. utworzenie paczki
  3. wysyłka do kuriera, tu przy smarcie zabawa się kończy w sello
  4. wejście na stronę managera paczek i utworzenie przesyłki wydruk 
  5. koniec

I przypadkiem zrobiłem sobie przy kolejnej paczce coś takiego:

  1. dokument końcowy
  2. utworzenie paczki
  3. wejście na stronę inpost (no bo przecież smart nie działa to sobie przyspieszę)
  4. utworzenie listu i wydruk ze strony.

ok do tego momentu nic się nie dzieje.

I tworzę kolejną paczkę (3) ale już zgodnie ze scenariuszem 1 i w momencie wysyłki paczek do kuriera ma 2 a nie jedną do wysyłki (jedna ta co nie wysłałem wcześniej)

i NIBY fajnie bo tada pokazuje się na przesyłce 2 możliwość wydruku.

ALE:

image.png.fa5d8bceaa99474f09ceeb1de461d639.png

i z salda zniknęło 8,99

Wniosek:

Utworzenie paczki w sello i wysłanie jej do inpost PO wydruku na stronie powoduje automatycznie utworzenie zwykłej paczki płatnej, która oprócz nowego numeru różni się tym  śmiesznym znaczkiem image.png.d1e98268d965f29244520170b3c510ae.png gdzie na przesyłce smart, jest SMART.

 

Link to postu
28 minut temu, Daniel Lewandowski napisał:

Utworzenie paczki w sello i wysłanie jej do inpost PO wydruku na stronie powoduje automatycznie utworzenie zwykłej paczki płatnej

Ale to jest raczej oczywiste, skoro paczka została już raz wygenerowana ręcznie w InPoście to jeśli Sello wygeneruje ją ponownie (do tego samego zakupu w Allegro) to tak jakby sprzedawca chciał dwa razy nadać paczkę w ramach smarta (wyłudzając koszty wysyłki).

Link to postu

Pewnie że oczywiste, tylko że my tu nie mówimy o żadnym wyłudzeniu tylko o normalnym nadaniu przesyłki, w drugą stronę jednak to działa bo jak zaczynasz zabawę od strony sello to paczka nie powstaje i na stronie paczkę wygenerować możesz.

Chodzi mi o to, że jak ktoś sobie machnie ręką, paczki w sello robi odruchowo, nie wysyła na bieżąco tylko grupami po kilka, a jednocześnie zrobi sobie na stronie paczki żeby można było nadać, to za późniejsze wysłanie paczki do inpost już zapłaci (w większości przypadków niestety nieświadomie).

O to mi chodzi :)

Link to postu
3 minuty temu, Daniel Lewandowski napisał:

to za późniejsze wysłanie paczki do inpost już zapłaci

Na forum jest zapewne wielu którzy wysyłają paczkomaty na koncie prepaid i (chyba) nikt o tym nie pisze. Czy w końcu zapytałeś w inpost dlaczego tak się dzieje na twoim koncie? Jeśli powiedzą, że jest OK, to wtedy należy szukać winy w Sello, a jeśli nie, to sprawa się rozwiąże.

Nie wiem, skąd ten błąd, ale sprawdź może, czy masz połączone używane do sprzedaży konta allegro do MPI?

Link to postu

U nas na jednym koncie zostało to uruchomione. Przesyłki paczkomatowe z Sello wysyłają się wszystkie, natomiast drukowanie etykiet trzeba robić oddzielnie na paczkomaty i oddzielnie na smart. Na razie działa.

Paczki smart, które są wysyłane przez Sello w Managerze paczkomatów generują się jako Allegro paczkomaty smart. A etykiecie też widnieje smart.

Link to postu
11 godzin temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Na forum jest zapewne wielu którzy wysyłają paczkomaty na koncie prepaid i (chyba) nikt o tym nie pisze. Czy w końcu zapytałeś w inpost dlaczego tak się dzieje na twoim koncie? Jeśli powiedzą, że jest OK, to wtedy należy szukać winy w Sello, a jeśli nie, to sprawa się rozwiąże.

Nie wiem, skąd ten błąd, ale sprawdź może, czy masz połączone używane do sprzedaży konta allegro do MPI?

Tak napisałem do inpostu zaraz po tym jak pierwsze pisałem tutaj i chyba ty mi właśnie pisałeś, że u ciebie działa, założyłem wtedy, że może coś jest nie tak z moim tokenem - oczywiście dzisiaj mija tydzień prawie i odpowiedzi z Inpost nie ma :)

 

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...