Skocz do zawartości

Sello nie drukuje etykiet

Polecane posty

@Bartosz Rosa potwierdzam błąd. W MPI jest nowa opcja pobierania etykiet - najwyraźniej Sello nie obsługuje. Przez błąd InPostu? Moglibyście to zbadać? Na maila wysłałem etykiety Smart pobrane przez MPI (chociaż pewnie błąd jest z powodu rozdzielenia drukowania, a nie formatu pdf...).

image.png.a9ac9069c85d499d3030d7511c817ba1.png

Link to postu

Proszę o poradę.

W Managerze Paczkomatów, nie mam powiązanych kont, lecz w zakładce Allegro/Zamówienia Allegro widzę zamówienia z Allegro. Na jednym koncie gdzie klient kupił za pomocą smarta (Allegro paczkomaty), to w managerze paczkomatów widzę te zamówienie lecz pokazuje mi się:

" Ilość przysługujących przesyłek Smart: 0"

" Typ przesyłki: Allegro Paczkomaty 24/7 InPost "

 

Mam dodać konta Allegro do Menagera paczkomatów, aby zamówienia ze smart rozpoznawał je jako smart?

Link to postu

Wygląda na to, że w przypadku pobierania paczek dla różnych serwisów nie są one zwracane jako PDF a jako ZIP - dlatego pojawia się komunikat z Adobe Readera o nieobsługiwanym typie pliku. Czy rozwiązanie zaproponowane przez @Paweł Nitendel rozwiązuje tymczasowo problem u pozostałych użytkowników?

Link to postu
2 minuty temu, Bartosz Rosa napisał:

Wygląda na to, że w przypadku pobierania paczek dla różnych serwisów nie są one zwracane jako PDF a jako ZIP - dlatego pojawia się komunikat z Adobe Readera o nieobsługiwanym typie pliku. Czy rozwiązanie zaproponowane przez @Paweł Nitendel rozwiązuje tymczasowo problem u pozostałych użytkowników?

U mnie niestety nie rozwiązuje bo jak pisałem wcześniej mi wcale smarta nie drukuje nawet pojedynczo 

Link to postu
5 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Czy rozwiązanie zaproponowane przez @Paweł Nitendel rozwiązuje tymczasowo problem u pozostałych użytkowników?

Wydaje się, że się da oddzielnie - ale wymaga przetestowania przez kilka dni. Pozostaje problem jak wyróżnić paczki SMART na liście. To spory problem. Łatwiej i szybciej jest wysłać paczki z Sello i wydrukować etykiety z MPI.

 

Link to postu
1 minutę temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Wydaje się, że się da oddzielnie - ale wymaga przetestowania przez kilka dni. Pozostaje problem jak wyróżnić paczki SMART na liście. To spory problem. Łatwiej i szybciej jest wysłać paczki z Sello i wydrukować etykiety z MPI.

 

Utworzyć nową przesyłkę w Sello jako Allegro smart. Rano przed drukowaniem i tworzeniem paczek, paczkomaty z formą płatnością 0zł przerzucić na dostawę Allegro smart.

Link to postu

Nie do końca, u mnie nie wyskakuje komunikat o błędzie PDF tylko wcale nie tworzy przesyłki w panelu sprzedawcy na stronie InPost. Tak  jakby selo Nie rozpoznawało wcale tego rodzaju przesyłki. Ręczne wygenerowanie na stronie listu przewozowego też nie synchronizuje później numeru. Kolegom z postu wyżej niby udaje się generować ale pojedynczo lub tylko Smart,  u mnie przesyłka Smart jest tak jakby wcale nie rozpoznana.

Link to postu

Hmm, my zbiorczo drukujemy listy przewozowe zarówno dla smarta jak i allegro paczkomat. (lista wysyłkowa obejmuje wszystkie przesyłki na paczkomat na cały dzień) 

Przez kilka dni nie ma problemu żebyśmy drukowali etykiety na menagera.paczkomaty, wychodzą nam wtedy co prawda dwa osobne pliki, nie jeden po kolei - ale damy radę :)

 

PS. Sello wysyła zbiorcze dane do managera bez problemu, z niego możemy pobrać etykietę 

Edytowane przez Rafał J
  • Lubię to 1
Link to postu
3 minuty temu, Daniel Lewandowski napisał:

Ręczne wygenerowanie na stronie listu przewozowego też nie synchronizuje później numeru

Paczki ręcznie wygenerowane nie są do Sello ściągane ani synchronizowane.

Co się w takim razie dzieje przy próbie wysłania takiej paczki z Sello, czy w raporcie są jakieś błędy związane z tworzeniem przesyłki, czy już w samym Sello przesyłka nie jest traktowana jako paczkomatowa?

Link to postu

Tak dokładnie przed chwilą Akurat trafił się klient który kupił normalnie z płatnym paczkomatem i wszystko poszło prawidłowo.

Wczoraj jedna paczka wyrzucała błąd Tak jak napisałem wcześniej wyżej w wiadomości ale na ten moment próba wygenerowania przesyłki ze smart wygląda właśnie w ten sposób że klikam wysyłaj pasek stanu paczki przekręci się kilka razy i po wszystkiemu.

Link to postu
1 godzinę temu, Bartosz Rosa napisał:

I pasek jest zielony czy czerwony?

Zielony, zrobiłem przed chwilą kolejną próbę na nowym kliencie, raport nie ma błędu, ale wydrukować przesyłki ani wygenerowanej na stronie inpostu nie ma :(

image.thumb.png.61e7b27cdb0820d4483f7c487fc67ba0.png

Edytowane przez Daniel Lewandowski
Dopisano precyzyjnie sprawę
Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...