Skocz do zawartości

Sello nie drukuje etykiet

Polecane posty

Dnia 8.10.2019 o 13:28, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Przed chwilą pomyłkowo zaznaczyłem wszystkie paczkomaty (allegro i smart) i błąd pobierania etykiet się nie pojawił. Jak dotąd na zebrze wydrukowały się wszystkie (odpowiednio opisane na etykietach).

Jak ktoś ma okazję to sprawdźcie, czy paczkomaty drukują się razem i u Was - jeśli tak, to może nastąpiło samonaprawienie po stronie inpostu...

U nas nie działa, kiedy spróbowaliśmy wydrukować razem smart i paczkomaty wywala błąd o nieprawidłowym rozszerzeniu pliku. Niestety trzeba cały czas dzielić.

Link to postu

U nas jest ten sam problem od jakiegoś czasu. Wszystko inne działa poprawnie. Klikamy sobie Wyślij/Odbierz > Dostawcy Paczek > Wyślij i wszystkie przesyłki (zarówno Smart, jak i zwykły Allegro Paczkomat) przechodzą bez problemu do statusu Przygotowana przez nadawcę (czy jak to tam się nazywa :D). Jedyny problem to drukowanie etykiet. Gdy zaznaczy się wszystkie i wybierze drukowanie etykiet, to wyrzuca błąd o nieprawidłowym rozszerzeniu pliku. Dotyczy to tylko paczek Allegro Paczkomaty i Smart. Jeśli w tej grupie znajdzie się paczka nadana jako Allegro MiniKurier, jedynie ta etykieta jest drukowana normalnie, reszta nie przechodzi przez błąd. Przy większej ilości przesyłek jest to trochę uciążliwe, jednak dobrze, że chociaż pojedynczo można przeskoczyć ten problem. Czekamy na rozwiązanie, znając życie Wasz Team obejdzie ten problem szybciej, niż ci z InPostu się za to zabiorą ;) (o ile w ogóle będą chcieli to poprawiać, nie zdziwię się jeśli był to celowy zabieg o którym po prostu nie poinformowali).

Link to postu
3 minuty temu, Joanna S. napisał:

wyrzuca błąd o nieprawidłowym rozszerzeniu pliku

U mnie drukuje zbiorczo (nadal mogę sortować po nr paragonu i nie generuje błędów tylko etykiety ? ), jedynie, że paczkomaty SMART mam na liście paczek z inną nazwą niż ALLEGRO. Może to stanowi różnicę?

image.png.c7b927ab74c23e53cc914f9905569264.png

Link to postu
4 minuty temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

U mnie drukuje zbiorczo (nadal mogę sortować po nr paragonu i nie generuje błędów tylko etykiety ? ), jedynie, że paczkomaty SMART mam na liście paczek z inną nazwą niż ALLEGRO. Może to stanowi różnicę?

image.png.c7b927ab74c23e53cc914f9905569264.png

Gdy paczkomaty są podzielone w Sello na paczkomaty i paczkomaty smart w sposobach przesyłek, to można drukować zbiorczo. Gdy przesyłka smart znajdzie się w paczkomatach, to wyrzuca błąd o rozszerzeniu pliku.

Link to postu
29 minut temu, Mariusz Kownacki napisał:

Gdy paczkomaty są podzielone w Sello na paczkomaty i paczkomaty smart w sposobach przesyłek, to można drukować zbiorczo. Gdy przesyłka smart znajdzie się w paczkomatach, to wyrzuca błąd o rozszerzeniu pliku.

Trafne spostrzeżenie, u nas zarówno Allegro Paczkomaty, jak i Allegro Smart podpięte są pod jeden sposób dostawy i błąd się pojawia. Omg, nie chce mi się znowu grzebać w tych słownikach. Nie mam zbyt dużo paczek więc chyba poczekam jeszcze jakiś czas na inne rozwiązanie :D No, ale jak nie nadejdzie, to chyba będę musiała. Nie robiliśmy podziału na te dwa typy dostaw, gdyż nie było nam to po prostu do niczego potrzebne. A że wszystko działało i działa jak powinno (poza nieszczęsnym drukiem), to po co robić dodatkowe zamieszanie, a nuż się coś przy tej próbie popsuje :D Ale dzięki za info, na pewno się przyda ;)

Link to postu

Hmm... 

Szczerze mówiąc nasz sposób funkcjonowania w miarę wymaga aby sello było w stanie wydrukować zbiorczo etykiety dla obu wysyłek (smart paczkomat oraz allegro paczkomat), mamy jedną listę magazynową dla obu rodzajów przesyłek. Raczej na chwilę obecną nie mamy możliwości ich rozdzielania. Pytanie czy w ogóle planujecie naprawę problemu żeby działało jak dotychczas ? 

 

Pozdrawiam Rafał

Link to postu
3 godziny temu, Rafał J napisał:

Hmm... 

Szczerze mówiąc nasz sposób funkcjonowania w miarę wymaga aby sello było w stanie wydrukować zbiorczo etykiety dla obu wysyłek (smart paczkomat oraz allegro paczkomat), mamy jedną listę magazynową dla obu rodzajów przesyłek. Raczej na chwilę obecną nie mamy możliwości ich rozdzielania. Pytanie czy w ogóle planujecie naprawę problemu żeby działało jak dotychczas ? 

 

Pozdrawiam Rafał

Sello Team zgłosił ten błąd do InPostu.

Link to postu

Mylnie zrozumiałem z kilku postów, że problem ustąpił. Problemu nie ma faktycznie, gdy w Sello obie dostawy są rozdzielone - bo wtedy Sello traktuje to jako osobne wydruki i generuje raz wydruki dla Smarta, raz zwykłe. Na pewno coś z tym zrobimy, konsultuję to z InPostem jeszcze. Póki co pozostaje dzielić przesyłki lub drukować je z MP.

Link to postu
23 godziny temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

U mnie drukuje zbiorczo (nadal mogę sortować po nr paragonu i nie generuje błędów tylko etykiety ? ), jedynie, że paczkomaty SMART mam na liście paczek z inną nazwą niż ALLEGRO. Może to stanowi różnicę?

image.png.c7b927ab74c23e53cc914f9905569264.png

w jaki sposób można to podzielić ? na Smart i NIESMART ? 

Link to postu
3 minuty temu, Paweł Nitendel napisał:

w jaki sposób można to podzielić ? na Smart i NIESMART ? 

Dodajesz drugą dostawę, tak samo skonfigurowaną jak pierwsza tylko z inną nazwą:

image.thumb.png.1f03ed663f03b46532ec2f339de2b812.png

Oczywiście jedna z dostaw nie będzie powodowała zatwierdzenia FOD-a w Sello na zielono. Trzeba ja zatwierdzać ręcznie:

image.png.33010d32aba6e4a70ee56cd901477ac8.png

  • Lubię to 1
Link to postu
3 godziny temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Dodajesz drugą dostawę, tak samo skonfigurowaną jak pierwsza tylko z inną nazwą:

image.thumb.png.1f03ed663f03b46532ec2f339de2b812.png

Oczywiście jedna z dostaw nie będzie powodowała zatwierdzenia FOD-a w Sello na zielono. Trzeba ja zatwierdzać ręcznie:

image.png.33010d32aba6e4a70ee56cd901477ac8.png

No tak, ale skąd wiem że przesyłka jest SMART ? tylko z kosztu dostawy 0,00 ? Musze sprawdzić każdą przesyłkę ? 

Link to postu
13 minut temu, Radosław Krupiński napisał:

Czy to możliwe, że do wczoraj wszystko działało poprawnie, a nagle dzisiaj przestało? Wyrzuca mi dokładnie taki sam błąd z PDF. Kiedy można liczyć na rozwiązanie tego problemu?

A masz dodaną drugą dostawę do Sello? Jeśli tak, to może źle zaznaczyłeś smarta?

 

Link to postu
16 minut temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

A masz dodaną drugą dostawę do Sello? Jeśli tak, to może źle zaznaczyłeś smarta?

 

Nie mam dodanej drugiej dostawy. Do wczoraj wszystko działało po staremu. Teraz widzę, że część paczkomatów, tzn te ze smartem, już nie mają kosztu dostawy. Zaraz będę zmieniał. Widocznie u mnie wprowadzili to z opóźnieniem w stosunku do innych.

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

A ja mam trochę inne pytanie, robienie przesyłek w menager paczek inpost zawsze jako "numer referencyjny" widnieje login klienta z allegro i jest ok ale robiąc to przez sello poprzez ShipX w "numerze referencyjnym" już nie ma loginu klienta z allegro tylko jest numer paczki z sello np. 6059/2019 czy da się to jakoś w Sello zmienić żeby w numerze rewerencyjnym wpisywał login klienta?

Do tej pory robiłem wszystkie paczki i drukowałem na stronie inposta ale paczek przybywa i chciałbym usprawnić trochę pracę aby to szybciej szło i było wygodniejsze bo strona inpost bardzo często dostaje zadyszki i dlatego dziś zrobiłem kilka paczek poprzez ShipX ale nie podoba mi się ten "numer referencyjny" (utrudnienie dla magazynierów którzy kleją listy na paczki)  

Link to postu

Dzięki wielkie @MARCIN e-kupowanie.pl takie proste a nie wpadłem na to przez to że zapomniałem o tym że można kliknąć na tą szarą ikonę TAG ?  i tam jest więcej menu, a gdy już zrobię te paczki to kuriera się zamawia normalnie ze strony menagera paczek czy też można z sello ? w sumie nie wyświetla mi się "punkt odbioru" czy to normalne ? w inpost mam 2 punkty a w sello nie wyświetla się żaden hmmm

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...