Skocz do zawartości

Import wyciągu bankowego oraz rozliczanie automatyczne rozrachunków

Polecane posty

WItam,

Mam problem z rozliczaniem automatycznym rozrachunkow na podstawie wyciagu mt940.

1. pobieram wyciag w formacie mt940

2. importuje go do rachmistrza

3. przy importowaniu uzgadniam podmioty (wszystkie mam na 100%)

4. importuja mi sie operacje bankowe:

image.png.cc726d0c0756e7e4dd21c5f47a7cb80f.png

 

5. po stornie rozrachunkow powstaja wplaty bankowe, ktore automatycznie rozliczaja rozrachunki

image.thumb.png.3511c3ebf420298c7b2bcd0c2d190acc.png

image.png.19f55b08df3ee949bedbb08963fe76cc.png

6. powstaja tez wplaty, ktore nie rozliczaja automatycznie rozrachunkow mimo, ze nr faktury jest w opisie przelewu jak rowniez zgadza sie kwota oraz kontrahent

image.png.9fc79a4a0d19fc7d9ece89fdcc93515c.png

 

7. dodatkowo wplaty bankowe, ktore rozliczyly rozrachunek automatycznie dalej maja status nieuzgodnione w operacjach bankowych. 

8. Gdy w operacjach bankowych probuje rozliczyc operacje bankowa automatycznie, pojawia mi sie ponizszy komunikat:

image.png.b96d9f733d9a158389b31d5339e85195.png

mimo, ze w rozrachunku ustawione jest rozliczenie: operacja bankowa. Tak podawali mi na infolinii konsultanci.

image.png.92937ee638b9e0566509251cc7833ce9.png

 

Pytania:

1 czemu tylko wybrane operacje bankowe rozliczaja automatycznie rozrachunki?

2 czemu gdy ustawiam w rozrachunku rozliczenie: dowolne to taki rozrachunek nie moze byc rozliczony operacja bankowa automatycznie?

3 czemu gdy mam ustawione rozliczenie na operacja bankowa w rozrachunku pojawia mi sie komunikat o braku domysnego sposobu rozliczania? punkt 8.

4 jakim sposobem uzgadniane sa operacje bankowe z rozrachunkami? czemu nie sa uzgadniane automatycznie jest rozliczaja jakis rozrachunek?

Bede bardzo wdzieczny za odpowiedz.

 

 

 

 

 

 

image.png

Link to postu
  • Piotr Kolasa zmienił tytuł na Import wyciągu bankowego oraz rozliczanie automatyczne rozrachunków
  • 2 tygodnie później...

ad 1. Rozpoznawanie na podstawie numeru dokumentu w rozrachunku i pola tytułem na operacji bankowej załatwia większość przypadków i nie jest doskonałe. Może zdarzyć się tak,
że inny rozrachunek ma zbliżony numer dokumentu i już rozpoznawanie nie zadziała. W kolejnych wersjach będziemy chcieli udoskonalać ten mechanizm.

ad 2. "Rozliczenie" ustawione w rozrachunku dotyczy automatycznego rozliczania, które jest wywołane z widoków rozrachunkowych (Rozlicz->Automatycznie).
Rozliczenie ustawione na dowolne oznacza, że nie ma domyślnego sposobu rozliczenia. 

ad 3. Nie powtarzamy tego problemu. Rozliczanie automatyczne działa, gdy jest ustawiony domyślny sposób rozliczenia. 

ad 4. Automatyczne uzgadnianie zrealizujemy w jednej z kolejnych wersji.
 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...