Skocz do zawartości

Wyjaśnienie Statusu KKH/KKM (Wliczanie lub nie) i sugestie KKD.

Polecane posty

Od 2 dni męczę i testuje zachowanie programu dla różnych dokumentów korekt.

Trudno było mi zrozumieć dlaczego KKD zostało umieszczone w module Korekt kosztów w Ewidencjach dodatkowych gdzie znalazły się KKH i KKM.

Logicznie skoro KFZ i KFS są wykonywane z poziomu modułów Zakup i Sprzedaż, to KKD powinno być w zakładce modułu Przyjęcia ponieważ to właśnie na nie wpływa.

To by była moja sugestia z tytułu, bo wprowadziło to i mnie i z tego co znalazłem kilka tematów wcześniejszych w błąd odn. czym jest KKD - ma bardzo podobną nazwę do KKM/KKH, jest w tym samym module, ale np. się nie wyświetla w zakładce Wszystkie korekty kosztów, oczywiście poprawnie - bo KKD nie powinno się tam znaleźć (do czego dochodziłem trochę czasu).

Oczywiście nie byłem w stanie wszystkiego przetestować dlatego spytam - dlaczego KKD znalazło się obok KKH/KKM, które robią totalnie co innego?

 

Następnym pytaniem będzie - dlaczego program pozwala wygenerować KKM i KKH dla tej samej KKD? Inaczej mówiąc - jeżeli stworzymy KKD dla PZ podpiętej pod FZ, to można ją agregować jednocześnie jako koszt PZ (przez KKM) jak i FZ (przez KKH). Czy program od strony księgowej jest tego świadom? Które powinniśmy generować? Oba?

 

No i ostatecznie - w KKD wybierając status:

  1. W (wliczony) - wliczony będzie w koszt dostawy i widnieć będzie w informatorze/ceny towaru, ale nigdzie indziej? Dlaczego?
  2. N (nie wliczony) - nie się nie stanie. Czy coś się zmienia może?

Natomiast co mnie bardziej interesuje jest status dokumentów KKM i KKH opisany np. tutaj:

https://www.insert.com.pl/dla_uzytkownikow/e-pomoc_techniczna/2867,subiekt-nexo-jak-wykonac-korekte-kosztow-dla-dokumentow-handlowych.html

Bawiłem się tym statusem i jakby NIC nie robi? Można prosić o przykład kiedy coś zmienia wizualnie, bo testowałem już różne widoki na dane i żaden się nie zmienia przy zmianie statusu KKM/KKH - proszę o wyjaśnienie.

 

Edytowane przez Ernest Sadowski
Link to postu
Dnia 6.10.2019 o 15:36, Ernest Sadowski napisał:

Bawiłem się tym statusem i jakby NIC nie robi? Można prosić o przykład kiedy coś zmienia wizualnie, bo testowałem już różne widoki na dane i żaden się nie zmienia przy zmianie statusu KKM/KKH - proszę o wyjaśnienie.

 

A więc przykład:
1. Dodajemy PZ na 1 sztukę towaru z ceną = 100 PLN. Następnie wystawiamy WZ, która rozchoduje wcześniejsze przyjęcie. Zarowno PZ, jak i WZ mają koszt magazynowy pozycji i dokumentu 100 PLN. Teraz wystawiamy KKD na +50 PLN do wyżej wymienionego dokumentu PZ. Wystawiamy KKM ze statusem „Niewliczona do kosztów dokumentów”,  więc nie ma żadnych zmian na dokumentach PZ i WZ. Jezeli zmienimy status dokumentu KKM na „Wliczona do kosztów dokumentów”, to na koszcie magazynowym pozycji i dokumentu PZ i WZ pojawi się 150 PLN. 
  • Dziękuję 1
Link to postu
19 godzin temu, Przemysław Werner napisał:
A więc przykład:
1. Dodajemy PZ na 1 sztukę towaru z ceną = 100 PLN. Następnie wystawiamy WZ, która rozchoduje wcześniejsze przyjęcie. Zarowno PZ, jak i WZ mają koszt magazynowy pozycji i dokumentu 100 PLN. Teraz wystawiamy KKD na +50 PLN do wyżej wymienionego dokumentu PZ. Wystawiamy KKM ze statusem „Niewliczona do kosztów dokumentów”,  więc nie ma żadnych zmian na dokumentach PZ i WZ. Jezeli zmienimy status dokumentu KKM na „Wliczona do kosztów dokumentów”, to na koszcie magazynowym pozycji i dokumentu PZ i WZ pojawi się 150 PLN. 

Pana odp. poruszyła mnie do zaglądnięcia w konfiguracje widoku listy na dokumentach i znalazłem tam kolumnę "Koszt magazynowy". Faktycznie, status wpływa na zmianę tej ceny. Czyli dobrze zrozumiałem działanie (taki sam test robiłem jw.), tylko patrzyłem na nie tą kolumnę przy testowaniu. Dziękuję za odp.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...