Skocz do zawartości

Mam problem Wysyłanie oferty w serwisie Allegro.pl: Forbidden

Polecane posty

Błąd Forbidden 403 oznacza, że użytkownik próbuje dostać się do zasobów w API, do których nie ma dostępu. W przypadku niepoprawnej autoryzacji dochodziło do sytuacji, że Sello próbowało wystawić aukcję na koncie A, posługując się danymi konta B - na co serwer słusznie zwracał Forbidden. W wersji 1.32 Sello nie dopuszcza takich niepoprawnych autoryzacji. Jeśli przeprowadziliście autoryzację ponownie na wersji 1.32+ to tę przyczynę można wykluczyć. Jeśli korzystacie ze starszej wersji (a około 30% użytkowników korzysta z wersji starszej niż 1.32) to po pierwsze należy wersję zaktualizować, po drugie, zautoryzować ponownie każde konto.

Inna możliwość jest taka, że w aukcji w Sello z jakiegoś powodu znalazły się dane z innego konta. W nowym API Allegro jest kilka danych powiązanych z kontem, które mogą powodować taki problem. Są to:

  • cennik dostaw
  • zwroty, gwarancje, reklamacje

Szczególnie ma to znaczenie przy wystawianiu aukcji, gdzie należy się upewnić, że w aukcji są to właściwe dane. Niewłaściwe dane mogą się w niej pojawić wskutek powielania aukcji z innego konta, powielania starych aukcji, wystawiania aukcji z szablonu powiązanego z innym kontem, próbie wysłania aukcji przy niepoprawnej autoryzacji (taka aukcja jest już zepsuta i trzeba ją usunąć).

W przypadku cenników, należy sprawdzić w słowniku cenników (USTAWIENIA) czy import cenników przechodzi poprawnie, oraz czy są pobrane wszystkie cenniki z każdego konta Allegro i dodatkowo, czy cenniki te są przypisane do właściwego konta. Wcześniejsza niepoprawna autoryzacja kont mogła spowodować, że cennik z konta A pobrał się i zapisał jako cennik z konta B - to będzie powodować błąd Forbidden. W takiej sytuacji należy ten niepoprawny cennik w Sello usunąć i zaimportować cenniki raz jeszcze. Jeśli to konieczne, zmianami zbiorczymi ustawić w aukcjach właściwy cennik.

Przy pobieraniu danych aukcji błąd forbidden może wystąpić w zasadzie tylko w sytuacji, gdy Sello ma niepoprawnie zautoryzowane konta. Jeśli na pewno każde konto jest poprawnie zautoryzowane to nie można wykluczyć jakiegoś błędu po stronie programu lub samego serwisu Allegro. W takiej sytuacji dobrze by było podesłać do nas log z pobierania aukcji, gdy problem ten występuje. Jak stworzyć log, instrukcja poniżej:

Cytat

Proszę w programie serwisowym (Admin.exe) włączyć logowanie Allegro w menu rejestr.
Wyłączyć Sello, uruchomić je jako administrator (z menu pod prawym przyciskiem myszy) i spróbować wykonać czynność powodującą problem.
W folderze instalacyjnym Sello, c:\Program Files (x86)\InsERT\Sello\Log stworzony zostanie plik Allegro-[data].json. Proszę podesłać go na sello@insert.com.pl z linkiem do tego wątku i krótkim opisem, np. na której pierwszej aukcji (numer) występił problem.
Po wszystkim proszę wyłączyć logowanie programem serwisowym lub z poziomu ostrzeżenia na stronie startowej Sello jeśli się pojawi.

 

Link to postu
7 godzin temu, Bartosz Rosa napisał:

W przypadku cenników, należy sprawdzić w słowniku cenników (USTAWIENIA) czy import cenników przechodzi poprawnie, oraz czy są pobrane wszystkie cenniki z każdego konta Allegro i dodatkowo, czy cenniki te są przypisane do właściwego konta. Wcześniejsza niepoprawna autoryzacja kont mogła spowodować, że cennik z konta A pobrał się i zapisał jako cennik z konta B - to będzie powodować błąd Forbidden. W takiej sytuacji należy ten niepoprawny cennik w Sello usunąć i zaimportować cenniki raz jeszcze. Jeśli to konieczne, zmianami zbiorczymi ustawić w aukcjach właściwy cennik.

 

Coś takiego na pewno miałem, odświeżyłem cenniki i wiele aukcji przeszło. Teraz mam jeszcze problem przy wysyłaniu dość starych aukcji (sprzed ok 2 miesięcy), już cenniki wszystkie odświeżone, a dalej mam forbiden 403 ....

Link to postu
  • 2 tygodnie później...
Dnia 8.10.2019 o 11:18, Bartosz Rosa napisał:

W przypadku cenników, należy sprawdzić w słowniku cenników (USTAWIENIA) czy import cenników przechodzi poprawnie, oraz czy są pobrane wszystkie cenniki z każdego konta Allegro i dodatkowo, czy cenniki te są przypisane do właściwego konta. Wcześniejsza niepoprawna autoryzacja kont mogła spowodować, że cennik z konta A pobrał się i zapisał jako cennik z konta B - to będzie powodować błąd Forbidden. W takiej sytuacji należy ten niepoprawny cennik w Sello usunąć i zaimportować cenniki raz jeszcze. Jeśli to konieczne, zmianami zbiorczymi ustawić w aukcjach właściwy cennik.

Przy pobieraniu danych aukcji błąd forbidden może wystąpić w zasadzie tylko w sytuacji, gdy Sello ma niepoprawnie zautoryzowane konta. Jeśli na pewno każde konto jest poprawnie zautoryzowane to nie można wykluczyć jakiegoś błędu po stronie programu lub samego serwisu Allegro. W takiej sytuacji dobrze by było podesłać do nas log z pobierania aukcji, gdy problem ten występuje. Jak stworzyć log, instrukcja poniżej:

 

U mnie właśnie coś było z tymi cennikami. Niestety aukcje ostatecznie usunąłem, bo nie dało się ich w żaden sposób naprawić. Pobrałem cenniki od nowa i problem zniknął. Nie udało mi się po pobraniu cenników naprawić sytuacji, tzn przypisywałem rózne cenniki z poprawnego konta i tak był błąd forbidden, stąd ostatecznie usunąłem aukcje. Póki co problemu nie umniem już odtworzyć no i dobrze.

 

Co do forbidden przy pobieraniu aukcji to jeszcze dam znać, ostatnio tego nie widzę, jeśli wystąpi podeślę logi.

Link to postu
  • Piotr Kolasa zmienił tytuł na Mam problem Wysyłanie oferty w serwisie Allegro.pl: Forbidden
  • 4 miesiące temu...
56 minut temu, HotKey . napisał:

A wersja 1.33.2

"Poprawka samoczynnie pojawiającego się błędu Forbidden 403 oraz powielania aukcji na innym koncie"

Mi się nawet na tym samym koncie powielają ... przy wystawianiu z okna aukcje poprzez PPM ---> Wystaw Ponownie

Zamiast jednej jak zwykle wskakują uporczywie dwie takie same ...

Edytowane przez HotKey .
Link to postu
3 godziny temu, HotKey . napisał:

znów nieaktualne cenniki

Też tak miewam. Co gorsza nie da się zapisać logów, bo jak przełączy się Sello na admina, to błąd nie występuje... Ale tu chodzi raczej o restart programu, po którym cenniki są ją poprawne dla Sello(?)/Allegro(?)... A jak pracowałem na Sello od razu jako admin to błąd i tak występuje z czasem...

Nie wiem jak u Ciebie, ale u  mnie cenniki stają się złe nie od razu, nie przy pierwszej wystawionej ofercie...

Aha, chyba kiedyś przez wystawieniem oferty z ZAKOŃCZONYCH pobierałem wcześniej pełne dane oferty i zdaje się, że działało... Ale muszę to sprawdzić ponownie...

Link to postu
23 minuty temu, Bartosz Rosa napisał:

Sprawdźcie czy będzie to występować na 1.33.2. Poprawka forbidenów może mieć wpływ również i na te cenniki.

No to trzeba poobserwować...

Ale przed chwilą puściłem 8 aukcji wczoraj przygotowanych. Nie było błędów.

Wystawiłem też aukcję z ZAKOŃCZONYCH aż z '15 roku... Też nie było błędu z cennikiem, a tu najczęściej występował...

 

Link to postu

Nowa wersja nie poprawia zepsutych danych, wiec te wadliwe na pewno trzeba od nowa wygenerować. Akurat problem z forbidenami może wynikać z wielu różnych czynników i mieć różny charakter, jeden zniknie sam po restarcie a inny będzie wymagał usunięcia aukcji i pobrania lub utworzenia ich na nowo.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...