Skocz do zawartości
Forum użytkowników
Marcin Leplawy

Mam problem Wysyłanie oferty w serwisie Allegro.pl: Forbidden

Polecane posty

mam problem Wysyłanie oferty  w serwisie Allegro.pl: Forbidden wyskakuje mi taki bład podczas wystawiania oferty:

konto autoryzowałem ponownie

cennik sa podpiete oki

zwroty itp tez sa podpiete oki

mam okolo 40 takich kwaiatkow

podpinam się pod temat, codziennie pomimo ponownych bardzo częstych autoryzacji kont wyskakuje błąd 'forbidden' i to w ogromnych ilościach.

2 godziny temu, J N napisał:

podpinam się pod temat, codziennie pomimo ponownych bardzo częstych autoryzacji kont wyskakuje błąd 'forbidden' i to w ogromnych ilościach.

u nas to samo

Cytat

Pobieranie pełnych danych (bez opisu oraz zdjęć) oferty XXX dla konta XXX z serwisu Allegro.pl: Forbidden
HTTP Status: Forbidden (403)

Ja wysłałem do insertu pliczek z opisem tego problemu, czekam na analizę.

Wiedziałem, że problem prowróci.

Czy dotyczy to aukcji wznawianych ? U mnie chyba tylko z nimi jest problem, coś z cennikami mi tam pluje jeszcze.

W jaki sposób przygotowywane są aukcje?

22 godziny temu, J N napisał:

bardzo częstych autoryzacji kont wyskakuje błąd 'forbidden' i to w ogromnych ilościach.

Przy wysyłaniu aukcji czy pobieraniu?

2 minuty temu, Bartosz Rosa napisał:

Przy wysyłaniu aukcji czy pobieraniu?

samo Forbidden, przy wystawianiu aukcji i przy aktualizacji stanów.

Przy pobieraniu tego błędu nie odnotowaliśmy.

Edytowano przez J N

Błąd Forbidden 403 oznacza, że użytkownik próbuje dostać się do zasobów w API, do których nie ma dostępu. W przypadku niepoprawnej autoryzacji dochodziło do sytuacji, że Sello próbowało wystawić aukcję na koncie A, posługując się danymi konta B - na co serwer słusznie zwracał Forbidden. W wersji 1.32 Sello nie dopuszcza takich niepoprawnych autoryzacji. Jeśli przeprowadziliście autoryzację ponownie na wersji 1.32+ to tę przyczynę można wykluczyć. Jeśli korzystacie ze starszej wersji (a około 30% użytkowników korzysta z wersji starszej niż 1.32) to po pierwsze należy wersję zaktualizować, po drugie, zautoryzować ponownie każde konto.

Inna możliwość jest taka, że w aukcji w Sello z jakiegoś powodu znalazły się dane z innego konta. W nowym API Allegro jest kilka danych powiązanych z kontem, które mogą powodować taki problem. Są to:

• cennik dostaw
  • zwroty, gwarancje, reklamacje

Szczególnie ma to znaczenie przy wystawianiu aukcji, gdzie należy się upewnić, że w aukcji są to właściwe dane. Niewłaściwe dane mogą się w niej pojawić wskutek powielania aukcji z innego konta, powielania starych aukcji, wystawiania aukcji z szablonu powiązanego z innym kontem, próbie wysłania aukcji przy niepoprawnej autoryzacji (taka aukcja jest już zepsuta i trzeba ją usunąć).

W przypadku cenników, należy sprawdzić w słowniku cenników (USTAWIENIA) czy import cenników przechodzi poprawnie, oraz czy są pobrane wszystkie cenniki z każdego konta Allegro i dodatkowo, czy cenniki te są przypisane do właściwego konta. Wcześniejsza niepoprawna autoryzacja kont mogła spowodować, że cennik z konta A pobrał się i zapisał jako cennik z konta B - to będzie powodować błąd Forbidden. W takiej sytuacji należy ten niepoprawny cennik w Sello usunąć i zaimportować cenniki raz jeszcze. Jeśli to konieczne, zmianami zbiorczymi ustawić w aukcjach właściwy cennik.

Przy pobieraniu danych aukcji błąd forbidden może wystąpić w zasadzie tylko w sytuacji, gdy Sello ma niepoprawnie zautoryzowane konta. Jeśli na pewno każde konto jest poprawnie zautoryzowane to nie można wykluczyć jakiegoś błędu po stronie programu lub samego serwisu Allegro. W takiej sytuacji dobrze by było podesłać do nas log z pobierania aukcji, gdy problem ten występuje. Jak stworzyć log, instrukcja poniżej:

Cytat

Proszę w programie serwisowym (Admin.exe) włączyć logowanie Allegro w menu rejestr.
Wyłączyć Sello, uruchomić je jako administrator (z menu pod prawym przyciskiem myszy) i spróbować wykonać czynność powodującą problem.
W folderze instalacyjnym Sello, c:\Program Files (x86)\InsERT\Sello\Log stworzony zostanie plik Allegro-[data].json. Proszę podesłać go na sello@insert.com.pl z linkiem do tego wątku i krótkim opisem, np. na której pierwszej aukcji (numer) występił problem.
Po wszystkim proszę wyłączyć logowanie programem serwisowym lub z poziomu ostrzeżenia na stronie startowej Sello jeśli się pojawi.

7 godzin temu, Bartosz Rosa napisał:

W przypadku cenników, należy sprawdzić w słowniku cenników (USTAWIENIA) czy import cenników przechodzi poprawnie, oraz czy są pobrane wszystkie cenniki z każdego konta Allegro i dodatkowo, czy cenniki te są przypisane do właściwego konta. Wcześniejsza niepoprawna autoryzacja kont mogła spowodować, że cennik z konta A pobrał się i zapisał jako cennik z konta B - to będzie powodować błąd Forbidden. W takiej sytuacji należy ten niepoprawny cennik w Sello usunąć i zaimportować cenniki raz jeszcze. Jeśli to konieczne, zmianami zbiorczymi ustawić w aukcjach właściwy cennik.

Coś takiego na pewno miałem, odświeżyłem cenniki i wiele aukcji przeszło. Teraz mam jeszcze problem przy wysyłaniu dość starych aukcji (sprzed ok 2 miesięcy), już cenniki wszystkie odświeżone, a dalej mam forbiden 403 ....

2 godziny temu, HotKey . napisał:

a dalej mam forbiden 403 ....

Czy w tym czasie nie zmieniła się kategoria lub parametry specyficzne od niej zależne?

Czy pobrałeś pełne dane o kategoriach i specyficznych?

Dnia 8.10.2019 o 21:37, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Czy pobrałeś pełne dane o kategoriach i specyficznych?

Wymuszałem pobieranie wszystkiego, kategorie nowe też sprawdzałem, nic nie zauważyłem.

Dnia 8.10.2019 o 11:18, Bartosz Rosa napisał:

Przy pobieraniu danych aukcji błąd forbidden może wystąpić w zasadzie tylko w sytuacji, gdy Sello ma niepoprawnie zautoryzowane konta. Jeśli na pewno każde konto jest poprawnie zautoryzowane to nie można wykluczyć jakiegoś błędu po stronie programu lub samego serwisu Allegro. W takiej sytuacji dobrze by było podesłać do nas log z pobierania aukcji, gdy problem ten występuje. Jak stworzyć log, instrukcja poniżej:

U mnie właśnie coś było z tymi cennikami. Niestety aukcje ostatecznie usunąłem, bo nie dało się ich w żaden sposób naprawić. Pobrałem cenniki od nowa i problem zniknął. Nie udało mi się po pobraniu cenników naprawić sytuacji, tzn przypisywałem rózne cenniki z poprawnego konta i tak był błąd forbidden, stąd ostatecznie usunąłem aukcje. Póki co problemu nie umniem już odtworzyć no i dobrze.

Co do forbidden przy pobieraniu aukcji to jeszcze dam znać, ostatnio tego nie widzę, jeśli wystąpi podeślę logi.