Skocz do zawartości

Widok zobowiązań nierozliczonych na podstawie faktur zakupu lub ich braku

Polecane posty

W związku z uporządkowaniem pewnych kwestii w naszym dziale finansowym, zostałem poproszony o przygotowanie dwóch widoków w rozrachunkach:

1. Rozrachunki dotyczące FZ od naszych dostawców

2. pozostałe rozrachunki, które nie dotyczą FZ

Pikuś, pomyślałem i zacząłem bawić się filtrami :) I po chwili optymizm zniknął. Więc jak by podejść do tematu:

1. No tutaj na "słowo honoru", można przyjąć filtr Dokument zawiera FZ. Na pierwszy ogień działa. Chciałbym Sobie jeszcze odfiltrować formy płatności aby były tylko te przelewowe, ale nie mam opcji (wybrane) w filtrach, więc gdyby płatności kartą dla FZ działały prawidłowo (w innym wątku o tym napisałem), to niepotrzebnie mi się pokażą tutaj. Poza brakiem form Płatności kartą, nie ma też Cesji na pracownika.

2. Idąc tropem z kroku pierwszego, lipa, bo nie można ustawić filtru na nie zawiera :( Wygląda na to, że przydało by się jakieś odniesienie do źródła powstania rozrachunku. Nie mam pomysłu jak tutaj zrobić Widok.

Oczywiście, może się to skończyć, na konieczności zrobienia raportu własnego SQL, ale obawiam się od prawidłowe podłączenie danych do wyświetlenia - trzeba odpowiednio połączyć rozrachunek z dokumentem źródłowym itp.

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...
Rozrachunki dotyczące FZ od Państwa dostawców.
Tutaj można byłoby użyć dwóch filtrów:

Dokument zawiera FZ oraz Źródło: dokument handlowy.
image.png.93551d39c66c14a668813f49f586ab0d.png                      image.png.adb1269d2512bc71b902cad8132f1597.png

W filtrze rzeczywiście brakuje wartości wybrane, karty i cesji (sugestia została zapisana), ale może Pan do tego wykorzystać filtrowanie wg kolumn.
Ograniczeniem tego sposobu jest jednak konieczność każdorazowego filtrowania po wejściu do widoku.
 
Pozostałe rozrachunki
Ponownie może Pan wykorzystać filtr Źródło, wybierając wszystkie poza dokumentem handlowym (wybrane).
  • Dziękuję 1
Link to postu
13 minut temu, Przemysław Werner napisał:

Źródło

No to ten filtr, rzeczywiście już nam sporo pomoże.

Jak się uda zmodyfikować filtry związane z płatnością i naprawić pojawianie się formy płatności z innego wątku, to będzie super :D

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...