Skocz do zawartości

Wypłata wynagrodzenia - przelew

Polecane posty

Dzień dobry,

czy jest możliwość ustawienia w liście płac wypłaty wynagrodzenia PRZELEWEM bez podawania rachunku bankowego pracownika i ustawienia stosunku procentowego wypłaty w umowie o pracę? Oczywiście wiem, że mogę w każdej wypłacie zmienić kwoty wypłacane w gotówce/przelewem ręcznie, ale chciałbym jako domyślne ustawić formę wypłaty jako przelew.

Z poważaniem

Link to postu

Ech... x2 Jak można twierdzić, że zagadnienie zostało opisane dokładnie skoro ciągle nie wiadomo po co generować takie wypłaty bankowe bez numerów rachunków bankowych... To najczęstszy błąd popełniany przy opisywaniu problemów - w ogóle nie jest opisywany sam problem tylko przyjęte jego rozwiązanie, często błędne, mniej optymalne nie wspominając o przypadkach, gdzie można usunąć przyczynę problemu i nie ma potrzeby zajmować się jego skutkami... Skoro ciągle nie wiem jak jest potrzeba to naturalnie nie jestem wstanie zaproponować "coś więcej".

Link to postu

Dobra, nie będę kopał się z koniem, czy opisałem problem dokładnie :).

Jest tak: przygotowujemy listy wynagrodzeń i odcinki wypłaty dla klientów. Jako podmiot zewnętrzny nie ingerujemy w formy wypłaty wynagrodzeń, nie rejestrujemy nr rachunków bankowych pracowników, każda wypłata na liście płac i w odcinku z wypłaty pokazuje w sekcji "Do wypłaty" "Pracownik otrzymuje: kwota X, w tym przelewem: 0,00, w tym gotówką: kwota X" I 99% klientów to nie przeszkadza, płacą wynagrodzenie jak chcą, raz przelewem, raz gotówką - ich wola. Aktualnie nowy klient zapytał mnie/poprosił, aby w związku z faktem, że wynagrodzenia płaci WYŁĄCZNIE przelewem, w odcinku z wypłaty kwota wynagrodzenia była w pozycji "w tym przelewem". Jak wcześniej uzgodniliśmy można to osiągnąć rejestrując nr rachunków bankowych dla pracowników i w umowach o pracę odpowiednio sparametryzować. Można również poprawiać RĘCZNIE w każdej wypłacie sposób wypłaty wynagrodzenia, czego z oczywistych powodów (pracochłonność/łatwość o pomyłkę) robić nie chcę. Dlatego pytałem o możliwość  realizacji wypłaty w taki sposób aby osiągnąć efekt opisany powyżej.

Mam nadzieję, że teraz zagadnienie opisałem dokładnie.

Link to postu

I sprawdziło się dosłownie wszystko co wcześniej opisałem... Teraz (znając potrzebę) mogę zaproponować inne rozwiązania:

 - modyfikacja wzorca wydruku odcinka z wypłaty tak, aby na sztywno pokazywał to, czego klient oczekuje

 - przygotowania zestawienia SQL, które zbiorczo zaktualizuje wszystkie wypłaty

 - rozwiązanie dodatkowe, które w pełni automatycznie będzie aktualizowało wypłaty

Edytowane przez Daniel Kozłowski
Link to postu

"I sprawdziło się dosłownie wszystko co wcześniej opisałem... Teraz (znając potrzebę) mogę zaproponować inne rozwiązania:"...

Panie Danielu, jak ja Pana lubię... :)

Niestety, pracując z różnymi klientami czasem człowiek świadomie lub nie dostosowuje się do ich poziomu... I to sprawia, że przyjmuje drogę "na skróty". Ale do rzeczy:

Rozumiem, że pomiędzy wymienionymi możliwościami należy postawić spójnik "lub", a nie "i", prawda? ("Jak można twierdzić, że zagadnienie zostało opisane dokładnie"...)

Przepraszam, to nie uszczypliwość, a konsekwencja...

Najbardziej interesuje mnie na tu i teraz modyfikacja wzorca wydruku odcinka z wypłaty. Sprawdziłem, mogę poszaleć w sekcji parametrów, nie widzę możliwości ingerencji w sekcję "Do wypłaty". Oczywiście działam na wzorcu własnym.

Link to postu
2 godziny temu, Wojtek Rerych napisał:

Ale do rzeczy:

Rozumiem, że pomiędzy wymienionymi możliwościami należy postawić spójnik "lub", a nie "i", prawda? ("Jak można twierdzić, że zagadnienie zostało opisane dokładnie"...)

Przepraszam, to nie uszczypliwość, a konsekwencja...

Użyłem słowa "rozwiązania" co (według mnie) jednoznacznie sugeruje warunek "lub"... ;)

 

2 godziny temu, Wojtek Rerych napisał:

Najbardziej interesuje mnie na tu i teraz modyfikacja wzorca wydruku odcinka z wypłaty. Sprawdziłem, mogę poszaleć w sekcji parametrów, nie widzę możliwości ingerencji w sekcję "Do wypłaty". Oczywiście działam na wzorcu własnym.

To co oferuje program w zakresie modyfikacji wzorców wydruków to tylko standardowe możliwości, ale można je modyfikować praktycznie w dowolnym zakresie poza programem (Wzorce Wydruków->F1).

Link to postu
2 godziny temu, Wojtek Rerych napisał:

Taaa... CR 8.5 SP1. To dość odległa wersja, z tego co przeczytałem, może być problem z z uruchomieniem w WIN 10.

Proszę nie czytać plotek, działa, tak samo jaka SQL 2008 R2 i wiele innych aplikacji.

 

2 godziny temu, Wojtek Rerych napisał:

Chętnie potestowałbym taką możliwość modyfikacji wzorca wydruku. Jakieś sugestie?

Po prostu proszę zacząć testować lub zamówić taką usługę.

Link to postu
Dnia 18.10.2019 o 10:41, Wojtek Rerych napisał:

Najbardziej interesuje mnie na tu i teraz modyfikacja wzorca wydruku odcinka z wypłaty. Sprawdziłem, mogę poszaleć w sekcji parametrów, nie widzę możliwości ingerencji w sekcję "Do wypłaty". Oczywiście działam na wzorcu własnym.

A to ciekawe, bo u mnie jest to "od pierwszego strzału:

 

Bez tytułu.jpg

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...