Skocz do zawartości

WAŻNE: Nie jesteś gotowy na zmianę rozliczania kosztów dostawy Allegro Smart!

Polecane posty

Mail o takim tytule otrzymałem od Allegro. A w treści: 

Adresy e-mail w Twoich zamówieniach nie są obecnie poprawnie przekazywane do InPost. Nie jesteś więc jeszcze gotowy na zmianę. Zobacz poniżej co zrobić, aby Twoje oferty pozostały w programie Allegro Smart!

Jak powinieneś obsługiwać adresy e-mail

Zadbaj o to, aby do InPost przekazywać adres e-mail odbiorcy dokładnie w takiej formie, jaką otrzymujesz w zamówieniu. Na etykietach nadawczych adres e-mail odbiorcy powinien być pełny, łącznie ze znakiem "+" w pierwszej części adresu. Na przykład: 8awgqyk6a5+cub31c122@allegromail.pl.
Upewnij się więc, że Twój program do zarządzania sprzedażą poprawnie obsługuje adresy e-mail z Allegro. Jeśli nie, to skontaktuj się z autorem oprogramowania

Kontaktuję się więc z autorem oprogramowania. Co mam z tym fantem zrobić?

Link to postu

Jak zawsze łatwiej o pomoc gdy Sello jest aktualne...

 

Co to znaczy?

16 minut temu, Wojciech Mucha napisał:

na zwykłych paczkomatowych listach

Jeśli chodzi o swoją umowę, to nie są ważne plusy w mailu..

 

Oczywiście jesteście zintegrowani z InPostem przez Shipx, nie po staremu?

Link to postu

Chodzi o swoją umowę. Nie są ważne z czyjego punktu widzenia? Najwyraźniej o to chodzi Allegro, bo Allegro Paczkomaty tworzone są z pominięciem Sello i tam adresy są pełne.

Oczywiście Shipx, możliwa jest w ogóle integracja po staremu? (tak z ciekawości pytam)

Link to postu

Tak sądzę. "+" w mailu jest ważny dla wysyłek SMART - tak Wam allegro wypisało na czerwono. Jeśli zamowienie nie jest Paczkomatem SMART (czyli allegro w koszcie wysyłki wpisuje 0 zł) to nie potrzeba tych plusów... A jeśli jest SMART to żeby nie tracić na wysyłkę musisz je z Sello wysyłać jako Paczkomat Allegro SMART.

 

 

10 minut temu, Wojciech Mucha napisał:

Allegro Paczkomaty tworzone są z pominięciem Sello

To czemu pytasz o Sello?  Jaki to system który Ci pomaga w przygotowywaniu przesyłek?

 

 

Czy w Sello jak przychodzi nowy zakup to w FOD masz adres z "+"? Jeśli tak, to przy wysyłce z Sello taki mail będzie wysyłany do allegro.

 

Jak coś zamieszałem to dopytaj, bo do końca nie rozumiem, gdzie jest problem.

Link to postu

No ja też nie rozumiem gdzie jest problem, bo SMART dotyczy tylko Allegro Paczkomatów.

Pytam o Sello bo to jedyny system jakiego używamy a Allegro twierdzi, że to z nim jest problem. 

Może coś przegapiłem, ale nadawanie Allegro Paczkomatów przez Sello nie było możliwe, nadajemy te paczki bezpośrednio z Menadżera paczek Inpost.

A Sello używamy tylko do paczkomatów na naszą umowę, które Smart nie obejmuje.

Poprosiłem Allegro o doprecyzowanie o co konkretnie chodzi, ale na razie milczą. 

A w FOD adres jest skrócony, bez "+"

 

Link to postu

Teraz wystarczy sprawdzić jak w PACZCE z dostawą Allegro Paczkomaty lub Allegro SMART wpisany jest mail klienta. Sprawdzenie należy wykonać przez synchronizacją z ShipX.

Trzeba otworzyć PACZKĘ i 2-klikiem na pasek "Adres do wysyłki" otworzyć okno 'Punkt odbioru' gdzie powinien być adres mailowy z "+".

Link to postu
Dnia 10.10.2019 o 12:14, Wojciech Mucha napisał:

Zobacz poniżej co zrobić, aby Twoje oferty pozostały w programie Allegro Smart!

Jak powinieneś obsługiwać adresy e-mail

Zadbaj o to, aby do InPost przekazywać adres e-mail odbiorcy dokładnie w takiej formie, jaką otrzymujesz w zamówieniu. Na etykietach nadawczych adres e-mail odbiorcy powinien być pełny, łącznie ze znakiem "+" w pierwszej części adresu. Na przykład: 8awgqyk6a5+cub31c122@allegromail.pl.
Upewnij się więc, że Twój program do zarządzania sprzedażą poprawnie obsługuje adresy e-mail z Allegro. Jeśli nie, to skontaktuj się z autorem oprogramowania

 

Edytowane przez MARCIN e-kupowanie.pl
(to jest odpowiedź na post, który powyżej został skasowany)
Link to postu

Otrzymałem odpowiedź od Allegro i problem dotyczył Paczkomatów zwykłych, nie Allegro, czyli tych nadawanych przez Sello. Tpo wszystko są pobraniówki, żadna z tych paczek nie był Smart a dwuczęściowy adres email  z "+" dotyczy wszystkich paczek nie tylko smart. Pierwsza cześć adresu to identyfikator kupującego, druga to identyfikator transakcji. Wypuściłem przed chwilą paczkę już po aktualizacji Sello i wygląda na no że wszystko jest ok, bo na etykiecie jest pełny adres z "+". Potwierdzę to jeszcze a Allegro i dam zqnać.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...