Skocz do zawartości

Split Payment - wzór wydruku faktury walutowej

Polecane posty

Dzień dobry, użytkownik Subiekta NEXO zgłasza zapytanie związane z nowymi przepisami dot. split payment, które mają wejść od listopada. Chodzi konkretnie o wzór wydruku faktury walutowej, na którym w informacji o płatności byłaby kwota netto w walucie, ze wskazaniem walutowego rachunku do zapłaty oraz osobno - kwota VAT do zapłaty w PLN na wskazany (inny) rachunek w PLN.   Szukałem rozwiązania w najnowszej wersji ale nie umiem znaleźć, proszę o pomoc - czy to się da zrealizować już obecnie lub czy jest planowane w najbliższych wersjach?  

Link to postu
Na ten moment nie planujemy zmian w tym zakresie, ale nie wykluczamy podejścia do tematu przy okazji procesu wprowadzania zmian w płatnościach. Funkcjonalność byłaby pośrednio związana ze SplitPaymentem i realizowałaby Państwa prośbę, czyli generowanie dwóch rozrachunków przez fakturę: jeden w walucie dokumentu na kwotę netto, drugi na kwotę VAT zawsze w złotówkach.
Link to postu

Dziekuję za odpowiedź - ale tu nawet nie tyle chodzi o same rozrachunki, bo z tymi księgowość sobie raczej jakoś poradzi. Nie poradzi sobie natomiast z obowiązkiem podawania na fakturze numeru rachunku do zapłaty w EUR należności netto oraz drugiego numeru rachunku  w PLN do zapłaty podatku VAT. 

W starym dobrym GT-ku można było zrobić swój wzór wydruku w Crystal Reports 8.5, i cuda tam zrobić. Przyznaję, że NEXO zostało u tego uzytkownika kupione trochę przez pomyłkę, chcieli GT-ka - ale broniłem i nadal będę próbował tego jakoś bronić. Tylko proszę mi powiedzieć, czy można w NEXO zrobić swój własny wzór wydruku tak łatwo jak w GT? Czy może to zrobić serwistant z doświadczeniem raczej tylko w GT a w NEXO z takim sobie? Mogę zrobić własny raport, w LINQ też jakoś dam radę, ale czy wymagać od użytkownika po każdym wystawieniu faktury przechodzenia do raportów, wybierania faktury z listy i jej drukowania? Niby też można... 

Bardzo proszę o kilka słów wskazówki jak najlepiej w tej sytuacji ugryźć temat wzoru wydruku faktury.    Bo tak naprawdę problem mam tylko z tym.    

Link to postu

Zanim odpowie Panu InsERT, to powiem, że wzorce może Pan edytować posiadając wersję PRO. Wtedy jest dostępny edytor Stimulsoft. Ma on bardzo dużo funkcjonalności i dużo rozwiązań, znajdzie Pan na forum. Dokumentacja online: https://www.stimulsoft.com/en/documentation

  • Dziękuję 1
Link to postu

Wracając do tematu - dzięki wskazówce p. Radomiła temat faktur walutowych w podzielonej płatności udało się szybko opanować. Subiekt NEXO przy okazji bardzo miło mnie zaskoczył. Przesyłam przy okazji wyeksportowany wzór faktury, może się komuś przyda. Wprawdzie konto do wpłaty w PLN jest we wzorcu "na sztywno", ale korekta to ok 2-3 minut. Moja p. Księgowa uważa, że tak to może być.

pp_przyklad.thumb.png.4ae57562a2b63d94802e0c1ac44bd2ef.png

FS_SPLIT_PAYMENT_WALUTA.mrt

  • Dziękuję 1
Link to postu
  • 10 miesięcy temu...

Raczej tak, jeżeli Insert nie uzna tego za priorytet wart realizacji w głównym nurcie (a nie uzna raczej) najbliższy partner Insert to bez problemu ogarnie. Niestety, w GT modyfikacja wzorców wydruków w samym Subiekcie GT jest mocno ograniczona, większe zmiany wymagają stosowania zewnętrznego narzędzia niedostępnego na rynku od ok. 20 lat. Ale zapobiegliwi partnerzy zazwyczaj je mają.    :)

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...