Skocz do zawartości

Klient poczty, dostęp do Informatora klikając na adres mail w wiadomości [sugestia]

Polecane posty

Przydałby się bardzo funkcjonalność polegająca na możliwości wywołania Informatora klienta z poziomu adresu e-mail.
Mowa tak o nowej wiadomości jak i tych już wysłanych i odebranych.

Widziałbym to tak, że klikając PPM na adres e-mail wyświetla się w kontekście komenda: Informator klienta
Oczywiście tylko wtedy gdy dany mail jest skojarzony z jakimś klientem.

O tym jaką siłę ma Informator w NEXO nie muszę chyba Państwa przekonywać (w końcu cały czas go rozbudowujecie).
Dostęp z poziomu klienta poczty byłby bardzo wygodny. 
Często jest tak, że przy przeglądaniu poczty z danym klientem jak również kreowaniu nowej wiadomości mamy potrzebę by sprawdzić np. poprzednie zakupy, zamówienia w toku itd. bo to jest pomocne przy tworzeniu nowej EA.

 

Edytowane przez Użytkownik GT/NEXO
Link to postu

Całkiem ciekawa sugestia, ale może nieco prościej - Dodać do górnego menu Informacje, tak jak mamy to w działaniach, procesach czy zleceniach serwisowych.

  • Pokaż klienta na mapie  (Ctrl+L)
  • Pokaż klientów w module
  • Informator o kliencie  (Ctrl+N)

 

Link to postu

To bardzo dobry pomysł aby działało to z Operacji i za pomocą skrótu (spójność obsługi systemu), reasumując chciałbym ten informator  móc wywołać:

- z listy maili, gdy mam podświetloną wiadomość od konkretnego nadawcy
- gdy całkowice tworzę nową wiadomość i do pola "Do:" wpisałem/wybrałem adres mailowy klienta
- gdy podglądam konkretną wiadomość w oddzielnym oknie

Tutaj jedynie mała uwaga:
Nie zawsze są takie banalne sytuacje, że korespondujemy w relajcji 1:1 (ja-klient)
Czasem jest tak, że odbiorcą danego maila jest klient w sensie inswestor, jego budolwaniec w sensie wykownaca, oraz architekt.
Jeśli to nie jest jakiś kosmos w wykonaniu to widziałbym to tak, że zawsze gdy stron jest więcej  to na ekranie (na warstwie) decydowałbym którego klienta informator chce podejrzeć. Jeśli kosmos, wówczas nalezałoby sie ograniczyć do pokazywania Informatora dla: 
- Nadawcy w przypadku listingu maili oraz
- "Do" w przypadku podglądu istniejącej lub kreowania nowej wiadomosci.

Mówiąc o warstwie mam na myśli  -  analogie z mechanizmu mnemoników, czyli gdy jest więcej niż 1 obiekt pod mnemonikiem (czyli przykładowo mnemonik PP) to mam wybór na warstwie co chce wybrać (w naszym przypadku - którego klienta Informator chce przejrzeć).   

 

Edytowane przez Użytkownik GT/NEXO
Link to postu

Informator możemy wywołać do klienta, klienta, który jest powiązany z wiadomością. Jest to powiązanie 1 do 1. Nie ważne ile adresów e-mail mamy umieszczonych w polu adresowym, to wiadomość może być powiązana tylko z jednym klientem (zakładka Powiązania).
 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...