Skocz do zawartości

Oddzielna numeracja dla faktur detalicznych

Polecane posty

Witam,

Czy jest jakiś sposób na oddzielenie numeracji Faktur Detalicznych od Faktur VAT dla firm? Dostałem informację od księgowej, że napewno się da to zrobić bo inna firma którą prowadzi ma aż 4 różne numeracje dla innych rodzai faktur. I teraz pytanie jak to zrobić żeby działo się automatycznie? Bo że da się wpisywać z palca przy generowaniu faktury detalicznej po wystawieniu paragonu to wiem że się da, ale nie chodzi o to żeby przy każdym paragonie pamiętać o tym tylko żeby to się działo automatycznie.

Pozdrawiam! ?

Link to postu
2 godziny temu, Przemysław Kwiatkowski napisał:

Tak z ciekawości - czy to rozwiązanie powoduje, że na jednym magazynie pojawia się kilka faktur numer 1?

Nie rozumiem pytania, proszę doprecyzować. Odpowiadając ogólnie nie może być i nie będzie więcej niż jeden dokumentów z tym samym numerem, jeśli podstawowa seria numeracji będzie zawierała sam licznik i pierwsza faktura zwykła/zbiorcza otrzyma numer "1" to pierwsza faktura detaliczna otrzyma numer "1/DET".

Link to postu
18 godzin temu, Przemysław Kwiatkowski napisał:

Ale jak pierwsza detaliczna będzie miała numer 1/DET, to czy wystawiona po niej pierwsza zwykła będzie miała numer 1/ZWY, czy 2/ZWY ?

Proszę starać się dokładnie opisywać problem - nie jestem w stanie odpowiedzieć, gdyż nie wiem jak w tym przykładzie jest skonfigurowana numeracja dokumentów i czym jest "ZWY". Odpowiadając ogólnie numer faktury zwykłej/zbiorczej będzie miał numer zgodny z numeracją z parametrów programu. Rozwiązanie tylko/aż "automatyzuje" operacje, które użytkownik może wykonać "ręcznie" w programie.

Link to postu
  • 2 miesiące temu...
28 minut temu, MONIKA POCZĄTKO - RACHWAŁ napisał:

W jaki sposób ustawić ale było 1/det automatycznie w programie ? albo jaki dodatek rozszerzenie trzeba dokupić ?

 

 

Dnia 17.10.2019 o 13:50, Daniel Kozłowski napisał:

W GT takie potrzeby są realizowane rozwiązaniami dodatkowymi, posiadamy takie rozwiązanie w swojej ofercie.

 

Link to postu
  • 3 lata później...

Dzień dobry,

Podepnę się pod temat, 

 

Posiadam SubiektGT  - Aktywne jest aktualnie jedno stanowisko (Magazyn) 

 

Potrzebuję aby na tym jednym stanowisku była możliwość wystawiania faktur o dwóch różnych numerach  np FA 1/02/2023  FA 1/S02/2023  (S skrót od SKLEP, lub obojętnie jaki inny) Ale tak żeby stany magazynowe zaciągane były z jednego magazynu.   Tak aby była możliwość rozróżnić które faktury wychodzą przez sklep a które przez magazyn (rozwiązanie doraźne na czas przebudowy sali sprzedaży) Czyli 2 równoległe systemy numeracji na jednym magazynie

Czy jest taka możliwość? 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...