Skocz do zawartości

Weryfikacja kontrahentów

Polecane posty

  • Piotr Kolasa zmienił tytuł na Weryfikacja kontrahentów

Dzień dobry. Zainstalowałam najnowsza wersję zgodnie z zaleceniami. Nadal program błędnie weryfikuje status kontrahentów. Przy wysyłce pliku jpk weryfikacja negatywna a przy próbie weryfikacji w kartotece kontrahentów pojawia się komunikat "błąd przy pobieraniu danych z serwera". Sprawdziłam kilka firm w wyszukiwarce MF wszystkie są aktywne. Jakaś pomoc?

Link to postu

Proszę starać się opisywać wszystko dokładnie i/lub pokazywać co Pani robi...

 

1 godzinę temu, Elżbieta Jesionowska napisał:

Zainstalowałam najnowsza wersję zgodnie z zaleceniami.

Czyli którą wersję, gdyż w poniedziałek była to wersja 1.58 SP1 HF1, ale od wczoraj jest to wersja 1.59 ?

 

1 godzinę temu, Elżbieta Jesionowska napisał:

Nadal program błędnie weryfikuje status kontrahentów.

Korzysta Panu ze "starego" portalu podatkowego czy "nowego" wykazu podatników VAT ?

 

2 godziny temu, Elżbieta Jesionowska napisał:

Przy wysyłce pliku jpk weryfikacja negatywna a przy próbie weryfikacji w kartotece kontrahentów pojawia się komunikat "błąd przy pobieraniu danych z serwera".

Proszę pokazać zrzut ekranu z błędem.

 

2 godziny temu, Elżbieta Jesionowska napisał:

Sprawdziłam kilka firm w wyszukiwarce MF wszystkie są aktywne.

Na jakiej stronie - portalu podatkowym czy nowym wykazie podatników VAT: https://www.podatki.gov.pl/wykaz-podatnikow-vat-wyszukiwarka ?

 

2 godziny temu, Elżbieta Jesionowska napisał:

Jakaś pomoc?

Ogólnie wygląda na jakiś problem ze środowiskiem, konfiguracją systemu operacyjnego, złośliwym oprogramowaniem, czego przez forum nie da się sprawdzić, polecam bezpośredni kontakt z dostawcą programu/serwisantem.

Link to postu
  • 4 lata później...

Dzień dobry.

Weryfikacja odbywa się wg daty dnia, w którym ją wykonujemy. Np. Jeśli dzisiaj włączę weryfikację to odbędzie się ona z datą 13-11-2023. Jeśli księguję październik to dostawca wystawiając fakturę z vat z datą 30.10.2023 okaże się aktywny, mimo, że "zarejestrował się do VAT" dopiero od 02.11.2023. Czy w parametrach nie można ustawić daty weryfikacji na datę wystawienia dokumentu/datę obowiązku podatkowego ?

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...