Skocz do zawartości

Niezgodność kwoty VAT

Polecane posty

Co Pa rozumie przez "podsumowanie zakupów VAT" ? Najlepiej proszę od razu pokazywać miejsce, z którego pobiera Pan informacje. Ogólnie to mamy dwie możliwości - błędnie odczytuje Pan kwoty z ewidencji VAT (podsumowanie kolumny VAT zamiast VAT do odliczenia) lub ewidencja VAT została zmieniona po wygenerowaniu deklaracji.

Link to postu

Dziękuję, że Pan odpowiedział. Przepraszam, że się nie przedstawiłam, mam na imię Beata, a piszę z konta właściciela. Chodzi mi o to, że w ewidencji zakupów Vat wyszedł podatek  Vat 4820 zł, a w Jpk Vat  i deklaracji wykazało podatek za nabycie towarów 4958, sprawdzałam fakture po fakturze i nie ma błędu. Nie wiem skąd ta rozbieżność.  Ewidencja VAT nie została zmieniona po wygenerowaniu deklaracji. 

Link to postu
  • Piotr Kolasa zmienił tytuł na Niezgodność kwoty VAT

Polecam zastosować się do moich wcześniejszych sugestii - nie wiem co Pani robi, więc ciężko zgadnąć gdzie jest popełniany błąd... Jeśli patrzy Pani na poprawną kolumnę VAT to być może na nieprawidłowy zakres dokumentów - na przykład według daty wystawienia a nie miesiąca odliczenia... Czy przeliczenie deklaracji VAT/JPK zmienia w nich wartości ? W ostateczności można porównać dokumenty z JPK z ewidencją VAT.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...