Skocz do zawartości

Zwieszanie się przy dodawaniu pozycji w KPiR

Polecane posty

Witam,

mam problem z dodawaniem pozycji w KPiR. Kiedy klikam "zapisz" to Rachmistrz zawiesza mi się na około 1min z informacją "brak odpowiedzi", gdzie kompletnie nic nie mogę zrobić bo zamknie mi cały program. Po ok. 1min wszystko wraca do normy, a pozycja jest normalnie dodana, tzn. muszę odświeżyć zakładkę KPiR, żeby było to widać. Przy wprowadzaniu jednej pozycji czy nawet dwóch nie jest to aż tak bardzo uciążliwe, ale przy większej ilości takie przerwy w pracy są dość irytujące.

Problem zaczął się objawiać kiedy przeniosłem serwer SQL z lokalnej maszyny na serwer NAS (QNAP TS-351 z rozszerzoną pamięcią RAM do 4GB). Najpierw wszystko stało na dockerze i tam zauważyłem po raz pierwszy ten problem. Aktualnie przeniosłem bazę SQL z dockera na maszynę wirtualną z Windowsem 10 w wersji super lite i problem nadal występuje dokładnie w tym samym miejscu. Dodam, że problem jest tylko przy KPiR, przy jakiejkolwiek innej czynności dodawania rekordów czy to do subiekta, rachmistrza czy gestora (aktualnie w wersji próbnej) wszystko śmiga jakby baza stała u mnie lokalnie na PC. Docker jak i maszyna wirtualna przy pracy w rachmistrza zużywa lekko ponad 50% przydzielonych zasobów, więc wykluczam tutaj zbyt słabą konfiguracje maszyny wirtualnej. Szczególnie, że docker był dość lekką maszyną więc tym bardziej nie powinno mieć to znaczenia. Oczywiście NAS stoi pod moim biurkiem, a PC oraz NAS są wpięte do jednego Routera i obydwa urządzenia działają z prędkością 1Gb/s.

Czy ktoś ma jakiś pomysł jak rozwiązać ten problem ?

Edytowane przez Bartłomiej Biadoń
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...