Skocz do zawartości

[Laboratorium] Pola własne zaawansowane 2.0

Polecane posty

Będę się starał dopisywać sugestię tutaj, może jeszcze coś się załapie na zmianę. Generalnie, te sugestie już wam kiedyś zgłaszałem, ale teraz lekki fix, do nowej wersji pól.

- dodać możliwość alternatywnego wyświetlania pola tekstowego, jako wysokie pole, nie jednoliniowie. Nie ma konieczności w zabawę w ilość linii, wystarczy jak będą 3-5 i suwak.

- mamy sortowanie, brakuje grupowania i można by je łatwo do tego dodać - pole własne, typu informacyjnego, to jest takie, które nie ma żadnej edycji, ale sortując je i układając odpowiednio, można wirtualnie pogrupować pola. Oczywiście mógłbym zrobić pole Wartości logicznej, bez możliwości edycji, ale po co takie brzydkie obejścia :)

- możliwość jakiegoś określenia, w której kolumnie pole ma się znajdować - chodzi o zakładkę pola własne. Obecnie po lewej są standardowe, po prawej zaawansowane. Mamy np. w asortymencie ich jakieś 30. Część lepiej by wyglądała po lewej :)

Link to postu

Popieram kwestię możliwości skalowana pól własnych.
Nosiłem się od dłuższego czasu aby o tym napisać - w tej chwili często tekst się nie mieści, bo nie ma się gdzie w 1 linii zawinąć.
Do rozważenie pozostaje jakby to miało działać czy suwak, czy może rozciąganie pola w dół z skokiem co 1 linia.

Fajnie byłoby też aby pola można było rozciągnąć na szerokość bo pola u mnie zajmują 1/3 szerokości monitora więc mamy marnotrawstwo miejsca.

 

ZD.thumb.jpg.9a72df2fc075797e0db65149a9363f51.jpg
 

Edytowane przez Użytkownik GT/NEXO
Link to postu
  • 5 miesięcy temu...

Proszę zobaczyć na zrzut ekranu - taki efekt osiągnąłem w polach v2 bez trudu. A zatem odpowiadając na Państwa sugestie:

Cytat

- mamy sortowanie, brakuje grupowania

Grupowanie można łatwo osiągnąć dodając pole tekstowe z nazwą grupy, wpisując jako wartość domyślną kreski "----" oraz odznaczając opcję "Edytowalne". Pola v2 można ustawić w dowolnej kolejności (podczas edycji pól proszę kliknąć na jakieś pole prawym przyciskiem myszki i wybrać jedną z opcji "Przenieś…")

Cytat

- dodać możliwość alternatywnego wyświetlania pola tekstowego, jako wysokie pole, nie jednoliniowie.

Jakiś czas temu rozmawialiśmy wewnętrznie na temat potrzeby istnienia takiego pola - narazie odłożyliśmy realizację na bliżej nieokreślony termin.

Cytat

Fajnie byłoby też aby pola można było rozciągnąć na szerokość bo pola u mnie zajmują 1/3 szerokości monitora więc mamy marnotrawstwo miejsca.

Pola v2 rozciągają się już prawidłowo (zajmując całą swoją kolumnę) - jak to widać na obrazku

Cytat

- możliwość jakiegoś określenia, w której kolumnie pole ma się znajdować

Zapisałem jako rzecz do zrobienia. Konkretnego terminu nie jestem stanie w tej chwili Panu podać.

Grupowani_Rozciaganie_PolaV2.png

Edytowane przez Łukasz Kubacki
  • Lubię to 1
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...