Skocz do zawartości

Synchronizacja Subiekt Sprint 2 - błąd

Polecane posty

Mam problem z synchronizacją Sprint2 <-> SGT dla jednego ze sklepów (reszta działa poprawnie). Pojawia mi się taki komunikat:

image.png.4d6417e13eece250b117227f2d835d7b.png

 

Zapora jest wyłączona, serwer SQL pozwala na połączenia zdalne. Programem zarządzanie mogę się bez problemu zdalnie zalogować do sklepu.

Próbowałem też uruchomić synchronizację na komputerze sklepowym. Wtedy otrzymuję inny błąd:

 

Cytat

Nie udało się połączyć z usługą InsERT Szybka Sprzedaż Serwer komunikacji na komputerze desktop-ls3j45g na porcie 10504.

Brak obecnej Sfery systemu InsERT GT / Navireo. Stwierdzono brak zainstalowanego systemu InsERT GT lub Navireo. Synchronizator do pracy wymaga zainstalowania jednego z tych programów. Licencja na produkt Sfera dla Subiekta GT nie jest wymagana.

image.png.630d25ae2b85ba3085015008a450af58.png

Link to postu

Nie wiedzę pytania... Bez opisania/pokazanie konfiguracji serwera SQL i sieci oraz pokazania parametrów podanych w aplikacji Sprint nie da się wskazać, gdzie został popełniony błąd...

13 minut temu, M. K. napisał:

Zapora jest wyłączona, serwer SQL pozwala na połączenia zdalne.

Wypowiedź sugeruje, że nie jest Pan pewny tego co robi i zgaduje - zapory się nie wyłącza tylko poprawnie konfiguruje, aby umożliwiała komunikację z serwerem SQL... Nie wiem co dla Pana oznacza "pozwala na połączenia zdalne" - jak wygląda konfiguracja serwera SQL, jak zostało to sprawdzone ?

 

16 minut temu, M. K. napisał:

Próbowałem też uruchomić synchronizację na komputerze sklepowym. Wtedy otrzymuję inny błąd:

Komunikat jest dość czytelny - należy wcześniej zainstalować GT - nie napisał Pan czy zostało to zrobione czy nie ? Jeśli GT zostało zainstalowane na Windows 10 (nie napisał Pan ani słowa o konfiguracji komputera, ale wygląd okien to sugeruje) to zostało to zrobione błędnie  - przed instalacją GT należało włączyć .NET'a 2.0/3.5... Jeśli tak było (cały czas tylko zgaduję) to należy odinstalować GT i zainstalować raz jeszcze. 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...