Skocz do zawartości

Przesiadka z wien 7 na 10 i problemy z sello

Polecane posty

Witam

dzięki za okazane wsparcie i pomoc

tak naprawdę to nie wiem co się wyważyło bo jak rano odpaliłem kompa to sello normalnie się uruchomiło i bez problemowo pracowało do dziś

od ok 13:30 podczas pracy samoczynnie się zamyka

jak zauważyłem podczas próby pobrania danych z allegro

wersja na której pracujemy to 1.31.3

Link to postu

taki błąd wywala w raporcie

Pobieranie aukcji, ofert kup teraz zaplanowanych, aktywnych z konta XXXXXXXX  w serwisie Allegro.pl (Polska) (0-100): Niepoprawna odpowiedź serwera Allegro. Szczegóły w raporcie.

Nie można wykonać wiązania w czasie wykonania na pustym odwołaniu.
Zwrócone dane:
{"error":"invalid_token","error_description":"Access token expired: eyJhbGciOiJSUzI1NiIsInR5cCI6IkpX

Link to postu

Witam

problem znowu powrócił sello zamyka się przy próbie pobrania danych z allegro

tym razem w raportach nie pokazuje błędów

kurcze nie wiem co jest

świeży i zaktualizowany win 10 pro

wersja na której pracujemy to 1.31.3

 

konto w sello zostało autoryzowało wczoraj

 

wygląda to tak

zaczyna pobiera dane z serwisu po kilku sek zmienia się na zieloną belkę i zamyka się sello

tak się dzieje jak pobiera sobie automatyczni i na wymuszeniu

Edytowane przez Sławomir B
Link to postu
6 minut temu, Leszek Oleszczuk napisał:

Przyzwyczaj się :) Ja próbowałem z tym walczyć, przesyłałem jakieś dump itp ale żadnych konkretnych informacji nie uzyskałem oprócz tego , że może coś brakuje pamięci dla apliakcji sello. Mam 16GB i raczej nie brakuje. O dziwo subiekt ani rachmistrz nie wywala się ani razu.

Warto czasem przejrzeć wcześniejsze wątki, zanim się wyciągnie pochopne wnioski:

Sello się zamyka bo nie działa API Allegro, w tym wypadku nawet jak by Sello się nie zamykało to i tak by nic nie pobrało...

Link to postu
16 godzin temu, Leszek Oleszczuk napisał:

Przyzwyczaj się :) Ja próbowałem z tym walczyć, przesyłałem jakieś dump itp ale żadnych konkretnych informacji nie uzyskałem oprócz tego , że może coś brakuje pamięci dla apliakcji sello. Mam 16GB i raczej nie brakuje. O dziwo subiekt ani rachmistrz nie wywala się ani razu.

Dump to jest tylko zrzut pamięci programu w momencie nieoczkiwanego zamknięcia. Czasami wynika z niego wprost, że któraś linijka w kodzie powoduje problem (takich jest już mało), czasami widać jedynie, że przy próbie zaalokowania pamięci na potrzeby jakiejś operacji w programie zabrakło jej. Nie chodzi tutaj o pamięć RAM, 16 czy 64GB nie ma tu znaczenia. Chodzi o pamięć procesu przydzielaną przez system operacyjny, ma to związek też z wielkością alokowanej pamięci, pofragmentowaniem tej pamięci itp.

Testuje aktualnie rozwiązanie, które zwiększa dostępną pamięć, którą Sello może wykorzystać kilkukrotnie - powinno to pomóc na tego typu problem. Również nowe mechanizmy synchronizacji stworzyliśmy od nowa z założeniem mniejszego wykorzystania pamięci.

Link to postu
Dnia 30.10.2019 o 17:16, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Warto czasem przejrzeć wcześniejsze wątki, zanim się wyciągnie pochopne wnioski:

Sello się zamyka bo nie działa API Allegro, w tym wypadku nawet jak by Sello się nie zamykało to i tak by nic nie pobrało...

Wątek dotyczył przesiadki z win7 na win10 więc nie mieszaj. Wiem o czym piszę.

Link to postu
Dnia 31.10.2019 o 20:57, Leszek Oleszczuk napisał:

To może włączyć large page ?

To rozwiązanie może jedynie zwiększyć szybkość działania aplikacji, które zrzucają dane z pamięci na dysk. Należy jednak uważać, bo jeśli systemowi operacyjnemu zabraknie pamięci dla kolejnych aplikacji to będą się one po prostu "wywalać" z powodu braku pamięci - system nie zapewni wtedy pamięci RAM takiaj aplikacji bo nie będzie miał co zrobić z pamięcią już użytą przez inne procesy - normalnie zrzuciłby ją na dysk twardy.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...