Skocz do zawartości

Automatyczna archiwizacja

Polecane posty

Owszem, jest taka możliwość i po ustawieniu harmonogramu archiwizacja powinna się wykonywać automatycznie o zadanej porze. Oczywiście, jak w większości przypadków, z różnych powodów może się to nie udać.

Najczęstsze przyczyny braku uruchomienia zaplanowanego zadania:

  • Komputer nie jest uruchomiony w czasie zaplanowanego zadania.
  • Włączona opcja Uruchom tylko po zalogowaniu.
  • Wyłączona opcja Włączone (uruchamianie zaplanowanych zadań w podanym czasie).

Użyty tutaj został mechanizm Windows, a więc sam fakt uruchomienia zadania i ogólny status jego wykonania w narzędziu Harmonogram zadań, szerzej opisamym tutaj. W widoku Biblioteka Harmonogramu zadań powinno się znajdować odpowiednie zadanie Harmonogram archiwizacji podmiotu nazwa_podmiotu. W jego szczegółach znajduje się zakładka historia, w której można prześledzić wykonanie zadania.

Link to postu

Rzeczywiście, jest takie zadanie. Nawet wykonało się to, które było zaplanowane na 6:00, jednak te zaplanowane na 17:50 wczoraj się nie wykonało. (Niestety miałem wyłączoną historię, ale właśnie ją włączyłem - zobaczymy co się pokaże później)

Ponadto, czy jest możliwość ustawienia automatycznej e-archiwizacji?

Edytowane przez Łukasz W.
Link to postu

W Programie Serwisowym w parametrach archiwizacji co prawda jest opcja e-archiwizacja (wyślij archiwum, pozostaw na dysku po wysłaniu), ale zmieniać te opcje można tylko wtedy, kiedy zaznaczone jest wykonywanie archiwizacji podczas zamykania programu.

Pomijając jednak te kwestie, miałem ustawione, żeby się kopia wysyłała, a niestety nie została wysłana.

Dodatkowo w historii Harmonogramu zadań pokazuje się informacja:

Cytat

Harmonogram zadań zarejestrował zadanie „\Harmonogram archiwizacji podmiotu [...],ale nie wszystkie określone wyzwalacze spowodują uruchomienie zadania. Akcja użytkownika: Upewnij się, że wszystkie wyzwalacze zadań są prawidłowo skonfigurowane. Dodatkowe dane: Wartość błędu: 2147942487.

Próbowałem już kroków opisanych w: 

Cytat

ale niestety nic to nie zmieniło.

Link to postu

Dodatkowo, jeżeli chcę uruchomić zadanie ręcznie z harmonogramu zadań pokazuje się komunikat:

Cytat

Wystąpił błąd dot. zadania [archiwizacja itp.] Komunikat o błędzie: Wybrane zadanie {0} już nie istnieje. Spróbuj odświeżyć

Odświeżałem, mimo to zawsze pokazuje się to samo.

W historii pokazuję się teraz również dodatkowa pozycja :

Cytat

Harmonogram zadań nie może uruchomić zadania „\Harmonogram archiwizacji podmiotu [...]” dla użytkownika „(default user)”. Dodatkowe dane: wartość błędu: 2147943568.

 

Edytowane przez Łukasz W.
Link to postu

Proszę:

  1. Spróbować uruchomić akcję z linii poleceń. Chodzi o polecenie z parametrami:
    C:\Program Files (x86)\InsERT\nexo\archiwizacja-nexo.exe /NoWindow /Settings="..."
  2. Sprawdzić co znajduje się w logu archiwizacji w katalogu
    c:\Users\Bendiks\AppData\Local\InsERT\InsLauncherLogs\BackupLogs\

Zastanawia mnie jeszcze na przysłanych screenach, że użytkownik to '(default user)' oraz 'uruchamianie usługi'. U siebie czegoś takiego nie widzę:

59b7d28988fa0_harmonogramarchiwizacjipodmiotu-historia.PNG.f791be63e1f572307afdbb833c6393fa.PNG

Czy Pan wybrał uruchamianie zadania na koncie użytkownika, na którego jest Pan zalogowany do Windows (SUBIEKTSERWER\Bendiks)?

Edytowane przez Jarek K.
Link to postu

Jak widać użytkownik jest ok:

Przechwytywanie1.PNG.3bf4aa85fff83ed0ec1700dfe6157b73.PNG

W logach znajdują się tylko informacje nt. tych archiwizacji, które przebiegły pomyślnie.

Przykładowa ostatnia działająca archiwizacja:

Cytat

12-09-2017 06:00:00

    Archiwizacja nexo

Parametry połączenia:
    serwer         192.168.1.200\INSERTNEXO
    baza danych    Nexo_Bendiks-Waszak Marek Waszak
    użytkownik  
    hasło   

Parametry archiwizacji:
    mechanizm              InsERT nexo
    e-archiwizacja         wyślij archiwum, pozostaw na dysku po wysłaniu
    folder docelowy        C:\Users\Bendiks\Documents\InsERT\Archiwa InsERT nexo
    szablon nazwy pliku    {0}_{1:yyyyMMddHHmm}
    kompresuj plik kopii zapasowej
    docelowy plik          C:\Users\Bendiks\Documents\InsERT\Archiwa InsERT nexo\Bendiks-Waszak Marek Waszak_201709120600.zip

12-09-17 06:00:00    Tworzenie kopii zapasowej na serwerze...
12-09-17 06:00:10    Przenoszenie kopii zapasowej z serwera na ten komputer...
12-09-17 06:01:41    Archiwizacja zakończyła się sukcesem.
 

Ręczne odpalenie archiwizacji z wiersza polecenia przebiegło bezproblemowo, wpisałem bez /NoWindow, i konsola pokazała to samo co powyżej. Nie nastąpiła jednak e-archiwizacja (BTW archiwizacja lokalna kiedyś działała, e-archiwizacja automatyczna - nigdy)

Link to postu

OK. Rozumiem, że:

  1. Użytkownik, na którego uruchamiane jest zadanie jest taki sam jak zalogowany.
  2. Archiwizacja z linii poleceń się udaje.
  3. Archiwizacja z harmonogramu się nie udaje (zadanie się nie uruchamia) i nie pomaga usunięcie i ustalenie harmonogramu na nowo.

Może w takim razie spróbować dodać ręcznie zadanie do harmonogramu, podając tę samą akcję, która zadziałała z linii poleceń.

Żeby zadziałała automatycznie e-archiwizacja na podmiocie, trzeba być zalogowanym w module e-archiwizacja z opcją Loguj automatycznie.

Link to postu

Cały czas miałem tak ustawione (nie rozumiem tylko jak to ma działać, bo jak się odpalę subiekta na innego użytkownika, to nie jest on zalogowany w e-archiwizacji. No ale cóż, będzie trzeba zalogować wszystkich użytkowników, trochę bez sensu)

Inną sprawą jest to, że z mojego punktu widzenia Subiekt wgl nie obsługuje automatycznej archiwizacji (niby można to ustawić, ale trzeba pokombinować, bo trzeba ustawić automatyczną archiwizację przy każdym wyłączaniu, potem ustawić e-archiwizację, a potem z powrotem ustawić "nie wykonuj archiwizacji" przy zamykaniu programu.

Nie wiem, czy jest sens dalej w tej sprawie kombinować, jeżeli cały moduł zawiera takie błędy, czy nie lepiej poczekać, aż je naprawicie, albo przebudujecie moduł parametrów archiwizacji, który jest ewidentnie wadliwy.

Ogarnąłem sprawę nie działającej automatycznej archiwizacji ustawionej poprzez Program Serwisowy, który po prostu zadawał złe parametry do Harmonogramu zadań (albo Harmonogram zadań ustalał domyślnie zły parametr). Mimo to,że pracuję na Win 10 zawsze jak się utworzyło harmonogram pojawiał się on z parametrem : "Konfiguruj dla : WIN Vista". Po przestawieniu na Win 10 wszytko jest ok (oczywiście oprócz e-archiwizacji). Niestety po takiej zmianie w Parametrach archiwizacji zamiast pokazywać się ZMIEŃ / USUŃ pokazuje się ustal (program serwisowy przestaje widzieć zadanie). Dla mnie nie jest to problemem więc tak może zostać.

Pozostaje tylko kwestia e-archiwizacji, czy możliwe jest ręczne jej skonfigurowanie (dorzucenie do Harmonogramu zadań)?

Link to postu

Nie muszą być wszyscy użytkownicy zalogowani. Wystarczy, że jeden z użytkowników raz się zaloguje. Okazuje się, że nawet nie trzeba zaznaczać tego znacznika, o którym pisałem wcześniej (ale nie zaszkodzi ;)). Generalnie nie ma z tym problemów, nie wiem, czemu akurat u Pana tak to wygląda. Program serwisowy przekazuje dobre parametry - ma byc właśnie tak jak jest, a dokładniej nawet "Windows Server 2003, Windows XP lub Windws 2000" i to bez problemu działa. Prawdopodobnie przełączenie u Pana na Win 10 spowodowało aktualizację tego zadania, ponieważ technicznie jest to już zadanie zupełnie innego typu i w konsekwencji Harmonogram już sobie z tym poradził.

Nie jest możliwe samodzielne uruchomienie e-archiwizacji z linii poleceń. Robi to archiwizacja-nexo.exe.

Procedura, która pomoże znaleźć potencjalne źródło problemów:

  1. Zalogować się raz do e-archiwizacji w programie i upewnić się, że się udało.
  2. Wykonać archiwizację z programu (np. Subiekt nexo) opcją Archiwizuj z wykorzystaniem e-archiwizacji.
  3. Wyjść z programu i przy wychodzeniu ustawić użycie e-archiwizacji i wykonać archiwizację.
  4. Wykonać archiwizację w Programie serwisowym z wykorzystaniem e-archiwizacji opcją Archiwizuj.
  5. Wejść w Parametry archiwizacji, usunąć harmonogram (jeśli jest) i ustalić nowy harmonogram, a następnie wykonać go z poziomu Harmonogramu zadań.
  6. Wykonać tę samą akcję, która jest w harmonogramie zadań, ale z linii poleceń.
Link to postu

1. Na jednym podmiocie może być zalogowana na e-archiwizacje tylko jedna osoba (reszta jest automatycznie wylogowywana, opcja loguj automatycznie działa tylko, jeżeli nie przelogujemy się ani razu na innego użytkownika)

2.Ok

3.Ok

4.Ok

5.Wyskakuje błąd (Ten z tym Win 10 i użytkownikiem, ale jak przestawię uruchom tylko jak zalogowany to jest ok) - e-archiwizacja również ok.

6.Ok
 

Problem widać, że jest z użytkownikiem, tak jakby "Windows Server 2003, Windows XP lub Windows 2000" nie obsługiwało archiwizacji pomimo braku zalogowania lub logowania na innym użytkowniku. Wiem, że tak nie jest, ale tak to wygląda z mojej strony. Użytkownik wybrany z listy (wiec na pewno ok) i hasło również na pewno dobre.

Link to postu

Sprawa wygląda troszkę inaczej:

1.Można zmienić system (Win) i wtedy nie widać zadania w Programie Serwisowym, ale zadanie wykonuje się nawet na niezalogowanym użytkowniku.

2.Wystarczy zmienić na "Uruchom tylko wtedy, gdy użytkownik jest zalogowany" i zadanie widać w Programie Serwisowym, ale nie wykonuje się przy wylogowanym użytkowniku.

 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...