Skocz do zawartości

Zestawy towarów

Polecane posty

Ja używam tzw. "KOMPLET"ów montowanych w Subiekcie. Przewaga polega na tym że jest to jedna pozycja i jedna cena. Kiedyś podpinałem właśnie po kilka przedmoitów pod jedną aukcję, to problem był szczególnie gdy taka oferta na kilka różnych przedmoitów była zrabatowana, to Klienci usiłowali zwrócić jedną pozycję, zatrzymać drugą i to razem z rabatem. Odkąd używam kompletów jest jedna pozycja na paragonie / fakturze i nie ma tematu zwrotów częściowych stąd takie zorwiązanie zalecam.

Link to postu
Dnia 26.10.2019 o 09:55, Damian Uruszczak napisał:

Wiem, że można używać kompletów z Subiekta ale jest tu pewna wada - w kompletach nie można zmieniać składników.

Można. Wystarczy wyłączyć blokadę w SGT. (parametry -> towary i usługi -> kompletacja)

Chociaż osobiście czekam za możliwością podpinania wielu towarów pod jedną aukcję, bo aktualnie mam masę mało przydatnych kartotek z kompletami, przez co w SGT tworzy się bałagan. Dodatkowo przed wystawianiem paragonów/faktur trzeba w SGT zmontować te komplety, więc zajmuje to trochę czasu.

 

14 godzin temu, HotKey . napisał:

Ja używam tzw. "KOMPLET"ów montowanych w Subiekcie. Przewaga polega na tym że jest to jedna pozycja i jedna cena. Kiedyś podpinałem właśnie po kilka przedmoitów pod jedną aukcję, to problem był szczególnie gdy taka oferta na kilka różnych przedmoitów była zrabatowana, to Klienci usiłowali zwrócić jedną pozycję, zatrzymać drugą i to razem z rabatem. Odkąd używam kompletów jest jedna pozycja na paragonie / fakturze i nie ma tematu zwrotów częściowych stąd takie zorwiązanie zalecam.

Chyba masz na myśli ZESTAWY i RABATY z Allegro? Skoro ktoś dokonał zakupu na jednej aukcji a na paragonie będzie miał kilka pozycji, które składają się na komplet z tej aukcji, to robiąc odstąpienie przez Allegro robi z je automatu na towar z aukcji a więc na całość. W takiej sytuacji nie ma raczej obowiązku przyjęcia zwrotu na część towaru. Chyba, że nie jest problemem dla Ciebie sprzedaż pojedynczego elementu z takiej aukcji - w sensie że możesz go dokupić u dostawcy, wtedy można się z kupującym dogadać...

Link to postu
8 godzin temu, Maciej N. napisał:

Chyba masz na myśli ZESTAWY i RABATY z Allegro? Skoro ktoś dokonał zakupu na jednej aukcji a na paragonie będzie miał kilka pozycji, które składają się na komplet z tej aukcji, to robiąc odstąpienie przez Allegro robi z je automatu na towar z aukcji a więc na całość. W takiej sytuacji nie ma raczej obowiązku przyjęcia zwrotu na część towaru. Chyba, że nie jest problemem dla Ciebie sprzedaż pojedynczego elementu z takiej aukcji - w sensie że możesz go dokupić u dostawcy, wtedy można się z kupującym dogadać...

No ale w praktyce ludzie patrzą sobie na paragon i piszą maila, odstępuję od pozycji numer 4 z paragonu (której to akurat zaniżyłem cenę rabatem w ofercie). W takim przypadku raczej ciężko się dogadać z mojego doświadczenia chcą zabrać przedmiot z rabatem, a to co im akurat pasuje zwrócić. Wiem, że Klient powinien zwrócić wszystko co było w jednej ofercie, ale to w praktyce nie działało tak prosto, a maile przychodziły nagminnnie pt. "zwracam to a zostawiam to" przynajmniej z mojego doświadczenia.

Link to postu
  • 6 miesięcy temu...
Dnia 28.10.2019 o 10:46, Bartosz Rosa napisał:

Jest rozważana, ale obecnie najważniejsze jest zintegrowanie do końca Sello z nowym API Allegro i tylko na tym się skupiamy.

Cześć

Odświeżam temat, drgnęło coś w sprawie ? Gabaryty paczkomatów chodzą fajnie to może jakiś pomysł właśnie na zestawy produktów po d jedną aukcję ?

 

Link to postu
  • 3 tygodnie później...

Również czekam na tą funkcję lub/oraz na to, żeby Sello widziało ilość składników dla kompletu z SGT. Aktualnie można zmontować wcześniej i zarezerwować ilość pod sprzedaż kompletu lub sprzedawać na ilości 0 kompletów i montować po zamówieniu. Oba rozwiązania nie optymalizują zarządzania stanami magazynowymi.

  • Lubię to 1
Link to postu

Ciekawe rozwiązanie ma s2s - tworzy "produkty wirtualne" łączące towar/komplet z Subiekta z towarem w sklepie. Można włączyć kontrolę magazynową składników kompletu. Towar w sklepie ma zmodyfikowany symbol towaru z GT, który przy dodawaniu do zamówienia jest zamieniany na właściwy symbol z GT.

Link to postu
  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

A tak na teraz temat pokrewny, gdzieś mi się przewinął albo mi się wydawało.

Tag ilościowy  - na aukcji mam np wystawione "worki 8 szt. " sprzedawane są wtedy dwie paczki po 4 szt. Teraz radzę sobie robieniem zestawów tak jak w przypadku innych zestawów lub ręcznym modyfikowaniem transakcji , ale czy nie było czegoś przy okazji wprowadzania tagu dla oznaczenia rodzaju paczkomatu ? Tak mi się coś kołacze po głowie a nie mogę tego znaleźć nigdzie czy mam rację czy się mylę.

Link to postu

No bo faktycznie zamotałem :)

Mamy aukcję na której jest produkt np worki do odkurzacza 8 szt. nie mam takiego produktu pojedynczego ponieważ w subiekcie mam produkt paczka worków 4 szt. więc mogę:

1. zrobić zestaw w subiekcie (nowy indeks jak w przypadku zestawów składających się z różnych produktów)

2. poprawić ręcznie zamówienie zmieniając produkt jednorazowy (no jak nie ma produktu to nie ma powiązania) na worki 2x 4szt.

Ale jak była wprowadzana modyfikacja pod paczkomaty (tagi pod produkty) to był tam tag ilość i nie wiem czy nie jestem w stanie go wykorzystać (chyba)

Pytanie:

Czy jeżeli mamy sytuację, że nie mieszamy produktów (różnych kartotek) a jedynie robimy wielokrotność produktu (ta sama kartoteka ale sztuk 2), to czy się da zrobić tak, że powiążę produkt dla danej aukcji i jakoś da się ustawić, że klient kupuje 1 szt. (worki 8 szt) a sello/subiekt ma powiązany produkt 2 szt (2x worki 4 szt).

Taka maniera ludzka, mam zrobione zestawy w allegro, klient zamiast 1 sztuki może kupić 2, 3 paczki (cena ta sama) a i tak wolą aukcje gdzie pisze 2 paczki 8 sztuk (cena nadal ta sama).

 

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...