Skocz do zawartości

Generowanie nowego opisu z szablonu wyłącza wyróżnienie aukcji

Polecane posty

Generowałem nowe opisy do oferty wyróżnionej bez sprzedaży poprzez szablon oferty i sello powyłączał mi płatne wyróżnienia.

Szablony moje mają standardowo niezaznaczone opcje płatnych wyróżnień z uwagi na bezpieczeństwo
wystawiania nowych aukcji - wiadomo lepiej włączyć po czasie niż przez przypadek wygenerować koszty.
Po aktualizacji tekstu w ofercie stało się to co się stało.... koszty ?

Prośba o naprawienie problemu - przecież zmiana opisu nie powinna aktualizować opcji wyróżnień oferty (ani włączać ani wyłączać)

Edytowane przez M W
Link to postu

Przed wysłaniem jakiejkolwiek zmiany do Allegro w Sello musi być pobrany aktualny stan oferty. Jeśli zmiany są dodawane w serwisie należy je najpierw pobrać do Sello (pełne dane aukcji). A najlepiej wszystkie zmiany robić przez Sello - wtedy aukcja będzie zawsze poprawna. Było o tym wielokrotnie na forum, również informowaliśmy o tym w ważnych informacjach na temat wersji 1.32.

Link to postu
Przed chwilą, Bartosz Rosa napisał:

Przed wysłaniem jakiejkolwiek zmiany do Allegro w Sello musi być pobrany aktualny stan oferty. Jeśli zmiany są dodawane w serwisie należy je najpierw pobrać do Sello (pełne dane aukcji). Było o tym wielokrotnie, również informowaliśmy o tym w ważnych informacjach na temat wersji 1.32.

No tak, ale jeśli ktoś zmieni opis z pomocą szablonu, który wyłącza promowanie, to pełne pobranie włączy promowanie, ale... zmieni opis...

Jedynie ręczna (i to kłopotliwa - bo chwilowa - zmiana szablonu) rozwiązuje problem. Chyba, że czegoś nie zauważam...

Link to postu

Czy oferta pobrana przez Sello czy nie pobrana wydaje się że opcja promowania przy aktualizacji opisu nie powinna się zmienić bo to przecież edycja opisu a nie innych opcji.
Z drugiej strony aktualizacje robiłem po kilku dniach więc tak czy inaczej wydaje mi się że oferta była jednak już w sello - pewności nie mam więc nie poświęcę się już dla dalszych testów ?

Link to postu

Tak działa nowe API, że nie da się zmienić pojedynczego pola w ofercie trwającej, trzeba przesłać całą strukturę aukcji - a więc musi być ona aktualna w Sello. Spróbujemy jakoś zaradzić temu problemowi w najbliższych aktualizacjach. Obecnie jednak trzeba pamiętać, żeby przed wykonywaniem zmian pobrać pełne dane aukcji, lub wszelkie zmiany dokonywać tylko z poziomu Sello.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...