Skocz do zawartości

Wyłączanie się Sello co 2 min

Polecane posty

Od 30 minut próbuje pobrać transakcje i formularze pozakupowe ale po kliknięciu [ok] Sello się wyłącza (okno programu znika). Po ponownym uruchomieniu Sello i ponownej próbie pobrania transakcji i formularzy pozakupowych to samo.

Sello przy ponownym uruchamianiu (wersja 1.32.1. 2933) startuje jak należy. Kliknięcie odświeżania informacji i wyszukiwania problemów niczego nie wykazuje. Autoryzacja konta i sprawdzenie konta przebiega pomyślnie. Mimo wszystko wykonanie tych czynności nie pomaga. Przy kolejnej próbie pobrania transakcji i formularzy w lewym, dolnym rogu monitora "kółeczko" robi kilka pełnych obrotów, po chwili staje w jednej pozycji jakby zacięło się, po kilku sekundach Sello znika z ekranu - wyłącza się.

Dodam, że na wersji 1.32.1. 2933 pracuję od chwili ukazania się i żadnych problemów (oprócz znanych) do dnia dzisiejszego nie było. Codziennie bez problemów odbierałem i wysyłałem ... pracowałem.

Proszę o pomoc !!!

 

Link to postu
11 godzin temu, Bartosz Rosa napisał:

c:\Program Files (x86)\InsERT\Sello\Log

nie mam u siebie takiego foldera... (Windows 10)

EDIT: folder tworzy się dopiero po uruchomieniu Sello jako administrator z włączonym logowaniem

U mnie od wczoraj regularnie wywala sello. Nie zdąży pobrać żadnych transakcji.

Edytowane przez M. K.
Link to postu

ODPOWIEDZ NA CZACIE ALLEGRO

   

Dobry wieczór. Tu [...]. W czym mogę pomóc? 7:38 PM

WITAM. ZEWNĘTRZNE POGRAMY NIE ŚCIĄGAJĄ AUKCJI

 
 
 
 

Pracujemy już nad rozwiązaniem tej kwestii, prosiłbym o cierpliwość. 7:43 PM

 

   

Link to postu

U mnie też wywala, ale dopiero dzisiaj. Wczoraj wszystko było jeszcze ok. Myślałam, że to z powodu braku aktualizacji, ale zaktualizowałam Sello do najnowszej wersji 1.32.2 i nic to nie dało. Wszystko inne chyba działa, tj. pobieranie kategorii, wysyłanie danych do Allegro. Wywala dopiero przy pobieraniu transakcji. :(

Link to postu

Znalazłem tymczasowe rozwiązanie.

Proszę spróbować pobrać transakcje poprzez aukcje - pobierz transakcję i formularze. I tak dla każdej aukcji na której była sprzedaż. 

 

EDIT: chyba zbiegło się to z naprawieniem problemu bo teraz pobrało mi wszystko w tradycyjny sposób. 

Edytowane przez Paweł ole
  • Lubię to 2
Link to postu

Trochę już działa. Pobiera w taki sposób:

image.png.37337eca6a09b77d822a71c6c7590a94.png

 

 

36 minut temu, Łukasz Wiśniewski napisał:

Prosimy o informację kiedy problem zostanie usunięty. Na tą chwilę Sello jest dla mnie bez użyteczne.

Napisz do Allegro, przecież to problem po stronie serwisu.

Link to postu

Na czacie dostałem odpowiedź:

Cytat

Hej Daniel. Faktycznie otrzymywaliśmy takie sygnały, ale ustaliłam, że wszystko powinno już być w porządku. Zweryfikuj to proszę. Pozdrawiam, Ania

Faktycznie u nas ruszyło, ale tylko przy pobraniu pełnych danych przez opcję "wymuś pobranie wszystkich dostępnych danych".

Link to postu
11 minut temu, Piotr K napisał:

Witam,

Ja mam to samo. Sello wersja 1.32.1.

Za każdym razem gdy wybieram "Wyślij/odbierze wszystko" to przy końcówce pobierania z "Serwisy aukcyjne" program zamyka się. Nie ma tego problemu przy pobieraniu wiadomości, system sprzedaży czy paczki.

Nadal występuje problem u Ciebie? Wczoraj wieczorem u nas problem znikną zraz po wyżej wstawionej informacji z odpowiedzią Allegro, że usunęli błąd.

Link to postu

Problem wynika z niepoprawnych danych zwracanych z Allegro - którego nie spodziewaliśmy się. Proszę spróbować pobrać parametry specyficzne dla kategorii z aukcji trwających (zatrzymać synchronizację z Allegro jeśli jest włączona automatyczna aby nie zamknęło programu).

Rozumiem, że w części przypadków problem ustąpił, bo dane w Allegro zostały poprawione (ma to związek z dużymi zmianami w parametrach specyficznych). W specyficznych przypadkach, gdy problem nadal będzie występował, trzeba podesłać do nas log z pobierania w momencie zatrzymania programu - wtedy ustalimy z którym parametrem jest problem i podeślemy konkretne rozwiązanie.

Z racji dużej liczby maili od wczoraj i tego, że problem ustąpił w niektórych przypadkach prosiłbym o ponowne napisanie do nas jeśli nadal występuje a pobranie parametrów nie zmieniło sytuacji.

Prawdopodobnie wypuścimy w przyszłym tygodniu poprawkę, która obsłuży ten błąd Allegro.

Link to postu

@Bartosz Rosa Wczoraj, gdy u nas występował problem, pobranie parametrów nie pomagało (dla ofert trwających oraz oddzielnie robiłem dla wszystkich). Chciałem wygenerować dla Was LOG ale niestety plik był pusty. Uruchomiłem serwisowy jako admin, włączyłem logowanie, zapisałem. Uruchomiłem Sello jako admin, doprowadziłem do wywołania błędu, program się zamknął. Zaglądam do pliku, a tam pusto.  Ktoś wyżej też już pisał, że miał taka sytuację. Możliwe, że błąd nie zapisuje się w logu? Czy coś źle zrobiłem.

Link to postu
44 minuty temu, Dominik kidl napisał:

Możliwe, że błąd nie zapisuje się w logu? Czy coś źle zrobiłem.

Ale sam plik się tworzy, jak zostanie usunięty?

41 minut temu, Michał Surmacz napisał:

Czy na tą chwilę jeżeli komuś ruszyło to będzie działać, czy w każdej chwili problem może powrócić?

Może powrócić. Mam podejrzenia, że w związku ze zmianami definicji parametrów specyficznych ich definicja zostaje w serwisie zmieniona, natomiast sama zmiana w aukcjach aktywnych zajmuje serwisowi trochę czasu - w tym momencie przez pewien okres dane zwracane są niepoprawne. Tak naprawdę to zależy od tego jakie zmiany i w których kategoriach będą w serwisie wykonywane.

Wypuścimy poprawkę w przyszłym tygodniu aby wyeliminować ten problem.

Link to postu

Po przeanalizowaniu nadesłanych logów oraz dumpów wynika, że wczorajszy problem, który wystąpił masowo u wszystkich wynikał z zupełnie innej przyczyny. Nie miał związku ze specyficznymi. Był to problem w działaniu dziennika zdarzeń w Allegro, który nie zwracał danych, które powinny w nim być. Dlatego też Sello jak i prawdopodobnie inne wspomniane oprogramowanie napotkało niespodziewany problem, powodujący zamykanie się programu. Ten problem nie powinien się już powtórzyć, bo ewidentnie była to awaria w Allegro, która najpewniej została już usunięta.

Błąd wczorajszy występował przy pobieraniu transakcji i występował w pliku Sello.exe. Zaś błąd wcześniej już wykryty, dotyczący parametrów specyficznych występuje w pliku Allegro.dll. Informacje te dostępne są w dzienniku zdarzeń systemu Windows, ewentualnie są w szczegółach w oknie sygnalizującym awaryjne zatrzymanie programu.

@Dominik kidl który plik jest u Ciebie wskazany jako źródło problemu?

 

 

Link to postu
1 godzinę temu, Dominik kidl napisał:

Nadal występuje problem u Ciebie? Wczoraj wieczorem u nas problem znikną zraz po wyżej wstawionej informacji z odpowiedzią Allegro, że usunęli błąd.

Wywołałem kilka razy opcję WYŚLIJ/ODBIERZ i tylko raz się program zamknął, więc chyba jest poprawa. Jeszcze będę sprawdzał.

Link to postu
  • Piotr Kolasa zmienił tytuł na Wyłączanie się Sello co 2 min

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...