Skocz do zawartości

Gestor i mailing zbiorowy

Polecane posty

Drogi Insercie,

im dłużej używam Gestora, Nexo, tym mniej intuicyjny się wydaje. Z doświadczenia wiem, że to efekt słabej oceny ludzi odpowiedzialnych za testowanie oprogramowania. Jest ich za mało, lub nie ma w ogóle. I nie mam tutaj na myśli informatyków.  Aplikację tworzą informatycy, ale zdajecie chyba sobie sprawę, że używają użytkownicy. Znajdźcie różnicę.

A teraz do rzeczy. W jaki sposób :

1. Mogę zbiorczo przypisać wielu klientów do 1 grupy, którą utworzyłem na potrzeby mailingu zbiorczego ? Nie chcę robić tego pojedynczo. Chciałbym np 100 klientów zaznaczyć i przypisać do grupy równocześnie.

2. Dlaczego nie ma możliwości zaadresowania tworzonej wiadomości, poprzez wpisanie w polu "Do" nazwy utworzonej, w/w grupy ? Przecież to najbardziej oczywista metoda na zaadresowanie takiego maila.

Poproszę o odpowiedź. Pytań i uwag w tym temacie mam dużo więcej.

Link to postu

Wydaje mi się, że w tym scenariuszu lepiej sprawdzą się zestawy klientów niż grupy.

https://www.insert.com.pl/dla_uzytkownikow/e-pomoc_techniczna/1624,jak-stworzyc-skonfigurowac-i-wykorzystac-zestawy-klientow-w-programie-gestor-nexo.html

 

Jeśli jednak chciałby Pan pozostać przy grupach, to w Klientach dostępna jest operacja zbiorcza "Zmień grupę". Można później odfiltrować Klientów z danej grupy, zaznaczyć wszystkich i wywołać funkcję Wyślij e-mail.

6 godzin temu, Arek M napisał:

2. Dlaczego nie ma możliwości zaadresowania tworzonej wiadomości, poprzez wpisanie w polu "Do" nazwy utworzonej, w/w grupy ? Przecież to najbardziej oczywista metoda na zaadresowanie takiego maila.

Ta metoda spowodowałaby utworzenie jednej wiadomości do wielu adresatów - to duże ryzyko wpadnięcia do SPAMu. Wyżej wskazane metody tworzą oddzielne wiadomości dla poszczególnych klientów, co w połączeniu z parametrami limitów wysyłania w konfiguracji konta pocztowego znacznie zwiększa szanse powodzenia wysyłki.

  • Lubię to 1
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...