Skocz do zawartości

InPost ALLEGRO SMART i InPost Allegro

Polecane posty

Cześć. Ostatnio dużo proszę o pomoc ale jestem samoukiem sello , korzystam od miesiąca i z góry dziękuje za pomoc.

Dzisiaj mam kolejny kłopot , zaczęło mi rozbijać kwitki z paczkomatów na 2 pliki PDF - jeden otwiera się z ikoną InPost ALLEGRO SMART a drugi  z InPost Allegro.

Dzisiaj wydrukowałem listę z 50 paczkami i kwitki rozbiło mi na 2 pliki PDF, przez co kwitki są totalnie nie pokolei. Etykiety drukuje przez SmartBL . Czy ma ktoś podobny problem ?

Link to postu
10 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Trzeba by drukować jednocześnie tylko jeden typ etykiet. Wtedy kolejność powinna być zachowana.

A czy sello rozpoznaje te dwa sposoby dostawy ? Bo jeśli tak to nie ma kłopotu - będą 2 listy magazynowe. Ale jeśli sello nie rozpoznaje tego to jest dupa blada. Na chwilę obecną drukuje listy z dwóch plików PDF ale one nie są pokolei. To jest olbrzymi problem.

Link to postu
Przed chwilą, Tomek - massur napisał:

No właśnie nie rozpoznaje, ludziska męczą się z wydrukami ale siedzą cicho - nie rozumiem zupełnie :/

Jak ktoś ma 20 paczek to nie jest to jakiś kłopot , jedynie utrudnienie ale ja w poniedziałek miałem 480 paczek z czego 290 to inpost. Bedą po prostu pomyłki. Ludzie w ferworze walki złapią nie ten kwitek i już jest pomyłka. Dzisiaj już 2 paczki mają wycinane etykiety bo ktoś z rozpędu złapał nie tą etykietę.

Panie Bartku czy Sello będzie jakoś interweniować , jakaś aktualizacja sello ?

Link to postu
23 godziny temu, Tomek - massur napisał:

bo na razie ST nie uznaje tego za coś pilnego...

Uznaje, ale transakcje są o wiele bardziej pilne, bo przypomnę, że Allegro wyłącza niedługo część starego API odpowiedzialne za pobieranie transakcji i formularzy. Stąd cały obecny czas poświęcamy niemal wyłącznie na realizację nowego mechanizmu pobierania transakcji.

23 godziny temu, PIOTR Gawęda napisał:

Na chwilę obecną drukuje listy z dwóch plików PDF ale one nie są pokolei. To jest olbrzymi problem.

Implementacja tego drukowania w Sello nie rozwiąże problemu kolejności, w takiej kolejności zwraca je InPost i Sello tego nie przeskoczy.

23 godziny temu, PIOTR Gawęda napisał:

Panie Bartku czy Sello będzie jakoś interweniować , jakaś aktualizacja sello ?

Czekamy jeszcze na odpowiedź działu IT InPostu.

 

Link to postu
  • 3 miesiące temu...
58 minut temu, menachem napisał:

Czy ten problem jakos zostal rozwiazany, aby SMART i nie SMART byly rozpoznawane przez Sello i automatycznie były powiązane z inną osobną metodą wysyłki?

Do czego potrzebna była by taka funkcjonalność skoro można już wspólnie drukować etykiety?

Link to postu

Bo u mnie pracownicy sortuja paczki wedlug sposobu dostawy (czyli w tym przypadku Paczkomat) i wystawiaja do nich paragony. A pozniej jak robia do tych paczek etykiety i je drukuja (kiedy jest zrobiona kolejnosc wedlug numerow paragonow) to etykiety drukuja sie losowo, gdyz de datcto najpierw leca smarty, a pozniej nie smarty. A chcialbym jednak aby to po kolei wszystko sie drukowalo.

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Witam

Dołączam do wątku.

Uruchomiłem Paczkomaty Smart i przy tej ilości jakie teraz są do paczkomatów rozdzielanie smartów jest kłopotliwe i czasochłonne.

Proponuję dodać opcję tak aby można było wyświetlić tylko smarty lub nie-smarty lub wszystkie paczki (nie naruszając sortowań).

Rozwiązało by to problem

Pozdrawiam

Link to postu
54 minuty temu, G W napisał:

Witam

Dołączam do wątku.

Uruchomiłem Paczkomaty Smart i przy tej ilości jakie teraz są do paczkomatów rozdzielanie smartów jest kłopotliwe i czasochłonne.

Proponuję dodać opcję tak aby można było wyświetlić tylko smarty lub nie-smarty lub wszystkie paczki (nie naruszając sortowań).

Rozwiązało by to problem

Pozdrawiam

Jak dodać, jak jest już taka opcja?

A po co rozdzielać?

Link to postu
  • 2 miesiące temu...
Dnia 23.02.2020 o 19:59, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Do czego potrzebna była by taka funkcjonalność skoro można już wspólnie drukować etykiety?

Czy dobrze rozumiem, że można od razu wydrukować etykiety smart / niesmart z zachowaniem kolejności ?
Mam najnowszą wersję ale cały czas drukuje najpierw listy z jednej 'paczki' a potem dopiero drugie

Czy da się ustawić automatyczny wydruk wg kolejności czy należy korzystać z wspomnianego sposobu - najpierw wydruk dokumentów i listów np dla smart a potem niesmart ? 

Link to postu
3 minuty temu, Mateusz D. napisał:

Czy da się ustawić automatyczny wydruk wg kolejności czy należy korzystać z wspomnianego sposobu - najpierw wydruk dokumentów i listów np dla smart a potem niesmart ? 

Drukowanie odbywa się wg sortowania, czyli kolejności na liście. Ale nadal pobieranie jest na 2x: smarty i niesmarty. Więc najlepiej przefiltrować sobie wg smartów przed drukiem.

obraz.png.9d6970cf0710944f29e7976e4154eefa.png

 

Link to postu
16 godzin temu, Mateusz D. napisał:

Czy dobrze rozumiem, że można od razu wydrukować etykiety smart / niesmart z zachowaniem kolejności ?
Mam najnowszą wersję ale cały czas drukuje najpierw listy z jednej 'paczki' a potem dopiero drugie

Czy da się ustawić automatyczny wydruk wg kolejności czy należy korzystać z wspomnianego sposobu - najpierw wydruk dokumentów i listów np dla smart a potem niesmart ? 

Sugeruję tworzyć Paczki według rodzajów dostawy , wtedy wszystkie numery są elegancko według kolejności.

np. 1-25 - minikurier 

26-345 Paczkomaty smart

346 -...  Paczkomaty

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...