Skocz do zawartości

Rozrachunki PP

Polecane posty

Witam, czy jest możliwość zaznaczenia sposobu płatności poprzez podzieloną płatność w momencie wprowadzania do systemu faktury zakupu ?

W chwili obecnej po zapisie faktury zakupu dokument pojawia się w zobowiązaniach  w Rozrachunkach wg dokumentów, i co prawda mogę sobie z tego miejsca rozliczyć fakturę poprzez PP, ale pośród wielu dokumentów musiałabym pamiętać, że tę fakturę chcę zapłacić poprzez PP, a inne zwykłym przelewem. 

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Witam

kontynuując podobny wątek, mam problem.

Mam aktualną wersję, eksport do homebankingu działa prawidłowo, natomiast po imporcie przy użyciu pliku do Usług elektronicznych Santander, w koszyku zaimportowana płatność nie jest traktowana jako split payment (choć tytuł wskazuje jakby byłą).

Czy trzeba ją zmieniać ręcznie w bankowości Santader? czy robię błąd?

 

pozdrawiam

 

Link to postu

Witam

korzystam z opcji dostarczanej przez Instert, nie mam żadnego rozszerzenia.

 

Będąc na operacjach bankowych, klikam wyślij do homebankingu, jak na zdjęciu załączonym, wybieram BZ WBK zwykły i powstaje plik CSC który importowałem do Santandera.

Treść tego pliku również w załączeniu - czytając informacje z Santander pierwszy znacznik powinien mieć wartość 6. Czy możliwe jest że Instert to powinien dostosować?

Testowałem i po zmianie w tym pliku txt ręcznie z "1" na "6" działa ok

 

Będę wdzięczny za pomoc

homebanking.png

import bank2.png

Link to postu
15 godzin temu, Mansfeld Jarosław napisał:

korzystam z opcji dostarczanej przez Instert, nie mam żadnego rozszerzenia.

Nie prawda, zrzut ekranu z nazwą formatu potwierdza moje wcześniejsze przypuszczenia, korzysta Pan z rozszerzenia Partnerskiego, proszę założyć bazę demo i porównać listę wbudowanych formatów. Ten format (MojaFirma) ma zostać dodany przez insert dopiero w najbliższej wersji 1.60.

Polecam porozmawiać z osobą odpowiedzialną za instalację rozwiązań dodatkowych ;)

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Dołączę się do dyskusji.

Jak należy dokonywać rozliczeń faktur zakupu w mechanizmie  pp w przypadku kiedy kwota na rachunku VAT jest uzupełniana z głównego konta. Nie ma problemu z transakcjami w których płatność podatku jest realizowana w całości z konta VAT. Tworzone automatycznie operacje towarzyszące są uzgadniane tak jak główna transakcja. 

W innym przypadku, gdy konto VAT musi byś zasilone do realizacji płatności w całości lub częściowo muszę rozkojarzyć operację bankowa wstępnie uzgodnioną, usunąć operację bankową i rozliczyć wyciąg. Wymaga to dodatkowych operacji które wcześniej nie były wymagane. Osoba która to wykonuje musi mieć pełne uprawnienia w zakresie rozrachunków (usuwanie operacji i rozliczeń). Na czas rozliczania wyciągu tracimy informację na temat wykonanych transakcji za dany dzień.

Obecnie stosowany partnerski paser do banku Santander (ibiznes) nie pozwala na wysłanie płatności pp gdy w czasie rozliczenia zaznaczę kwotę z rachunku vat 0. Traktuje to jako niepoprawną operację i wpisuje wartość VAT w opisie 0. Brak paserów w programie do głównych baków działających na polskim rynku to nieakceptowalna sytuacja. Pasery BZW BK to format dla banku dawno nie istniejącego i nie działające z podzieloną płatnością co wymusiło na mnie konieczność zakupu rozwiązania partnerskiego. INSERT powinien się wstydzić takiej sytuacji.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...