Skocz do zawartości

Import faktur zakupu z innych systemów

Polecane posty

Witam,

Mam pytanie dotyczace importu FZ w wersji elektronicznej do Subiekta NEXO Pro (np przez pliki EPP). Aby zautomatyzować i przyspieszyć wprowadzanie dokumentów chciałbym wdrożyć takie rozwiazanie. Ponieważ import będzie się odbywał od różnych dostawców a asortyment będzie często ten sam najlepszym rozwiazaniem wydaje się wykonanie następujacego scenariusza:

Ustawienie nadawania symbolu - automatycznie

Mechanizmy wyszukiwania instynkt sa na tyle skuteczne, że dodatkowe utrudnianie w formie ścisłego nadawania symboli nie ma sensu a funkcje statystyczne i formowanie cennikow wykonamy na podstawie przypisania asortymentu do grup.

Pytanie jest podstawowe : w jaki sposób ustawić kod producenta i nazwę producenta aby zrobić to prawidłowo ?

Chodzi o to że po kodzie producenta chciałbym aby program mógł identyfikować towary przy imporcie i ewentualnie móc później umiejscowić to pole na wydruku dokumentu. Zastanawiałem się nad wykorzystaniem do tego pola "symbol". Niemniej zdarzać się będa asortymenty, których nie będziemy wprowadzać automatycznie, a które nie posiadaja kodu producenta, albo wręcz takie gdzie na jednej kartotece asortymentu trzyma się asortyment różnych producentów i dlatego wydaje mi się że nadawanie symboli automatyczne byłoby najtrafniejsze, a w oddzielnym polu importowanie pola kod producenta. Widziałem że na wydruku można uaktywnić "symbol towaru u nabywcy"  tylko pytanie czy to właśnie pole powinienem wykorzystać ? I czy jest to tożsame z polem w kartotece asortymentu, zakładka DOSTAWY "symbol u kontrahenta"  a podczas wykonywania funkcji "dodaj na podstawie" polu "symbol u dostawcy" ?

image.thumb.png.add5f662da9409408c560bd4c0b62173.png

image.thumb.png.1e23d4e9cd87a2d5c09de094f75cc7d9.png

image.thumb.png.13299b320e6c859ba299096e40f45e39.png

Nazwę producenta z kolei chciałbym wykorzystać do celów statystycznych (obroty, zyski itp.)

Chyba. że ktoś ma inny pomysł na rozwiazanie tego aby nie zawracać kijem Wisły i wykorzystać jak najwięcej ze standardowych możliwości programu ?

pozdr Marcin

Link to postu
  • 4 tygodnie później...
W przypadku otrzymywania plików EDI++ od dostawców to pomysł jest słuszny. Należałoby dodać tego dostawcę do kartoteki klientów i wprowadzić dostarczane przez niego towary wraz z symbolami w kartotece (takimi, jakie będą wysyłane w pliku .epp) do zakładki Dostawy. Następnie podczas importu takiego pliku EDI++ należy wybrać opcję „Symbol u nadawcy pliku”, a wtedy asortyment w naszej kartotece będzie wyszukiwany po symbolu kartotekowym z pliku, ale przeszukiwane będą symbole wprowadzone w zakładce Dostawy dla nadawcy pliku .epp (zakładając, że dostawca poprawnie wypełni sekcję [INFO] w pliku tam, gdzie są podane jego dane).
Co do kolumny na wydruku FS, to ta kolumna zakłada, że wydrukujemy tam symbol kartotekowy „Nabywcy/Odbiorcy” towaru, czyli takiego, który do kartoteki towaru do zakładki dostawy jest wprowadzony jako „Odbiorca”), żeby można byłotaką fakturę łatwo wpisać do swojego systemu.
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...