Skocz do zawartości
Forum użytkowników
Marzena Górzyńska

Plan kont - kartoteki

Polecane posty

Napisano (edytowany)

Witam,

pomyłkowo przypisałam dla konta 010-04 kartoteki środków trwałych a winnam kartoteki z grupy "4" środki trwałe jak mogę to zmienić ? Istnieją już konta analityczne do 010-04.

Marzena

Edytowano przez Marzena Górzyńska
uzupełnienie

Udostępnij ten post


Link to postu

Należy postąpić zgodnie z komunikatem programu - skoro to zapisy uniemożliwiają edycję planu kont to należy je usunąć (przenieść na inne konto) - podstawowa zasada edycji planu kont w GT - na kontach nie może być zapisów.

Udostępnij ten post


Link to postu

Witam, jeśli zapis na kącie kartotekowym środków trwałych był w 2016 roku i dokumenty są zaksięgowane i naliczona amortyzacja to jak mam skorygować (usunąć ) zapisy z tego roku ? Czy jest jakiś inny sposób aby zapisy mi się nie dublowały ?

Udostępnij ten post


Link to postu
3 godziny temu, Marzena Górzyńska napisał:

Witam, jeśli zapis na kącie kartotekowym środków trwałych był w 2016 roku i dokumenty są zaksięgowane i naliczona amortyzacja to jak mam skorygować (usunąć ) zapisy z tego roku ?

Niestety nie rozumiem co chce Pani uzyskać i co robi - na pewno chce Pani jeszcze poprawiać rok 2016 i to do tego z zaksięgowanymi dokumentami, prawdopodobnie również zamknięty ?

 

4 godziny temu, Marzena Górzyńska napisał:

Czy jest jakiś inny sposób aby zapisy mi się nie dublowały ?

Jak rozumiem nie chodzi o zapisy (na kontach) tylko o konta... Nie ma innego sposobu jak poprawienie planu kont, co najwyżej można pokusić się o serwisową edycję planu kont, w tym celu proszę skontaktować się z dostawcą programu/serwisantem lub spróbować nawiązać taką współpracę, nie jest to temat na forum, potrzebny jest dostęp do bazy danych programu.

Udostępnij ten post


Link to postu

×