Skocz do zawartości

Jedna korekta do wszystkich faktur zakupowych od początku roku 2019. JAK WPROWADZIĆ ?

Polecane posty

Witam Serdecznie.

Mam pytanie jak proponujecie wprowadzić do systemu korektę na wszystkie faktury zakupowe od początku roku 2019.

Korekta ta ma redukcje cen. Jest ona wystawiona na jedną pozycje i ogólną cena z wszystkich faktur z całego roku.

Nie posiadam korekty do każdej faktury zakupowej lecz jedną całościową.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam

 

Edytowane przez Marcin KOŁODZIEJ
Link to postu

A czy jak wprowadzę tak ja mówisz to będzie widoczne o ile zmienia się wartość całego magazynu oraz o ile zmienia się wartość już sprzedanych towarów jeżeli to ma być korekta całościowa cen zakupowych o pomniejszona wartość dla wszystkich towarów do wszystkich faktur z całego roku. pewnie żeby tak było to trzeba wprowadzić do każdej faktury zakupowej korektę.

Porostu mam np 50 faktur zakupowych wprowadzonych i we wszystkich są złe ceny i zamiast wystawić korektę cen do każdej faktury z osobna to wystawili jedną z podliczoną kwotą i chodzi o to aby w programie widniało że ceny się zmieniły.

Pozdrawiam.

Link to postu

W programie nie ma korekty zbiorczej dla faktur - jeżeli wprowadził Pan osobne dokumenty, to korekty również należy wykonywać osobno, a następnie wystawić korektę kosztów. Pan @Adam G zaproponował korektę do nieistniejącego dokumentu, ale tylko w przypadku, gdy dokumenty nie zostały dodane do programu.

Edytowane przez Przemysław Werner
Link to postu
20 godzin temu, Przemysław Werner napisał:

W programie nie ma korekty zbiorczej dla faktur - jeżeli wprowadził Pan osobne dokumenty, to korekty również należy wykonywać osobno, a następnie wystawić korektę kosztów. Pan @Adam G zaproponował korektę do nieistniejącego dokumentu, ale tylko w przypadku, gdy dokumenty nie zostały dodane do programu.

Witam.

No własnie tak myślałem że inaczej tego nie da się zrobić.

Ale dziękuje za info.

Pozdrawiam.

Link to postu

Jeszcze mam pytanie.

Jeżeli wystawią na każdą fakturę z osobna korektę ceny, to system mi  pozwoli wprowadzić te korekty jeżeli już zrobiłem sprzedaż z tych faktur zakupowych co pierwotnie były złe ceny?

Pewnie trzeba będzie pozamieniać statusy na B - blokada wydania magazynowego a później zmienić to z powrotem na W ...

Pozdrawiam.

Link to postu
Dnia 14.11.2019 o 11:39, Marcin KOŁODZIEJ napisał:

Jeszcze mam pytanie.

Jeżeli wystawią na każdą fakturę z osobna korektę ceny, to system mi  pozwoli wprowadzić te korekty jeżeli już zrobiłem sprzedaż z tych faktur zakupowych co pierwotnie były złe ceny?

Pewnie trzeba będzie pozamieniać statusy na B - blokada wydania magazynowego a później zmienić to z powrotem na W ...

Pozdrawiam.

Można prosić o jakaś odpowiedź.

Pozdrawiam

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...
Dnia 18.11.2019 o 10:26, Przemysław Werner napisał:

A w jakim celu towar ma wrócić na magazyn? Tak jak wyżej napisałem, należy skorygować FZ, a następnie wystawić dokument korekty kosztów. Program automatycznie wykryje i przeliczy różnice.

Przecież nie mogę przecież wystawić korekty kosztów do korekty nieistniejącego dokumentu.

 

 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...