Skocz do zawartości

Sello tworzy podwójne paczki w Inpost. Pilnie bardzo!

Polecane posty

To nie będzie problem cennika.

Wygląda na to, że tworzysz po 2 paczki do jednego zamówienia w Sello. Lub 2 razy wysyłasz dane do MP.

Czy na pewno korzystasz tylko z Sello przy generowaniu paczek w InPoście?

 

Jeżeli tak, to podaj więcej szczegółów z konfiguracji Sello odnośnie InPost.

Link to postu
1 godzinę temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

To nie będzie problem cennika.

Wygląda na to, że tworzysz po 2 paczki do jednego zamówienia w Sello. Lub 2 razy wysyłasz dane do MP.

Czy na pewno korzystasz tylko z Sello przy generowaniu paczek w InPoście?

 

Jeżeli tak, to podaj więcej szczegółów z konfiguracji Sello odnośnie InPost.

Błąd pojawił się nagle, dzisiaj.  Do tej pory było wszystko OK. Jak widać nie dla wszystkich paczek powstają podwójne etykiety.... Czyżby Inpost znowu coś zakombinował ??

Dla zwykłych paczkomatów nie ma zbyt dużego problemu, wystąpię o zwrot i tyle. Jednak dla SMARTA już jest - Sello wydrukował mi etykietę Nie-SMART.

W manager.paczkomaty.pl  powstają dwie etykiety z tym samym numerem paczki.

 

Zrzut ekranu (174).png

Edytowane przez Paweł Nitendel
Link to postu
2 minuty temu, Paweł Nitendel napisał:

Dla zwykłych paczkomatów nie ma zbyt dużego problemu, wystąpię o zwrot i tyle

Nie nadane paczki nie są fakturowane. Chyba, że masz prepaid, to muszą zwrócić opłatę.

 

Zaglądałeś w Sello do PACZEK, czy przypadkiem nie stworzyły się po 2 paczki do jednego zamówienia?

A RAPORT Sello?

 

3 minuty temu, Paweł Nitendel napisał:

Czyżby Inpost znowu coś zakombinował ??

Hmm... U mnie działało dzisiaj jak zwykle. Ale był moment, gdzie allegro się wysypało. Może wtedy w Inpoście nie było danych o zamówieniach z allegro i zrobiło płatne etykiety? To tylko moje przypuszczenie...

Link to postu
47 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Czy to tworzenie paczki dotyczy tworzenia paczki w Sello czy wysyłania jej do InPostu?

Problem dotyczy Inpostu, w Sello mam po jednej paczce, w Inpost zostały powtórzone.  

Dzisiaj problemu nie ma.

 

Jest jeszcze drugi temat: Sello nie zaciąga statusów z Inpostu.1974426798_Zrzutekranu(178).thumb.png.404b758f1d5096ad9fbf872ed39b7d62.png

Link to postu
5 godzin temu, Bartosz Rosa napisał:

Trzeba by było włączyć logowanie komunikacji z paczkomatami według poniższej instrukcji i podesłać do nas log z odbierania statusów.

 

Panie Bartoszu.

Gdzie ten Log powstaje? Już jakiś czas temu też nie mogłem go odszukać.

 

 

 

Zrzut ekranu (182).png

Zrzut ekranu (181).png

Link to postu
33 minuty temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

A jak tworzysz log? Krok po kroku?

1. key="InsERT.Sello.REST.InPost.LoggingEnabled" value="1"/>   - zmieniłem na 1

2. Prawym myszy wybieram:  Uruchom jako administrator

3. Na paczce w Sello wybieram polecenie Drukuj - podgląd

4 wchodzę w ……  (x86) /Insert/Sello 

 

Link to postu

Nie to nie są te logi. Dziwne, że nie chcą się one utworzyć, nie spotkaliśmy się z takim problemem. W takim razie jedyne wyjście to podesłać do nas bazę i sami sprawdzimy dlaczego te statusy się nie pobierają. Możliwe też, że paczki po prostu utknęły w takim statusie, co już często obserwowaliśmy w przypadku API ShipX. Wtedy pomaga tylko porzucenie takiej paczki i wygenerowanie nowej, ewentualnie kontakt z InPostem.

Link to postu
20 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Nie to nie są te logi. Dziwne, że nie chcą się one utworzyć, nie spotkaliśmy się z takim problemem. W takim razie jedyne wyjście to podesłać do nas bazę i sami sprawdzimy dlaczego te statusy się nie pobierają. Możliwe też, że paczki po prostu utknęły w takim statusie, co już często obserwowaliśmy w przypadku API ShipX. Wtedy pomaga tylko porzucenie takiej paczki i wygenerowanie nowej, ewentualnie kontakt z InPostem.

Pewnie InPost coś pozmieniał, ponieważ pobierają się statusy przesyłek NIEALLEGRO. 

Link to postu
  • Piotr Kolasa zmienił tytuł na Sello tworzy podwójne paczki w Inpost. Pilnie bardzo!

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...