Skocz do zawartości

Pola Własne typ SQL

Polecane posty

Witam, 

Mam pytanie ciekawi mnie taka zależność - mam kartotekę towaru w której w polach własnych rozszerzonych przechowuję datę przydatności produktu do sprzedaży, jest to kartoteka towaru typu Towar ( tak zwany u nas LUZ) , z tegoż luzu za pomocą kompletów ściągamy stan magazynowy, i sprzedaż idzie w towarze typu komplet na szt. 

teraz moje pytanie, czy komplety - dziedziczące po kartotece LUZ mogą mieć w swoim polu własnym pole typu zapytanie SQL, które odpytywało by rodzica o datę?  jeśli w tymże dziecku zrobić jeszcze pole  id rodzica to w teorii mogło by to wyglądać tak 

Pole_wl_dziecka_data = Select Data przydatności w polu rodzica gdzie rodzic to jest ID rodzica..

Może zrozumiecie o co mi chodzi 

w dziecku mógłbym podawać id rodzica i zapytanie ładowało by datę do pola data w dziecku. 

 

 

Link to postu

Nie, nie, nie, rozszerzona pola własne SQL działają zupełnie inaczej, wyświetlają element zdefiniowanego słownika, koniec. Opisaną potrzebę należy zrealizować poprzez pole własne tekstowe i triggery.

ps.

Tak z ciekawości - dlaczego data jest przechowywana w polu własnym zamiast w dedykowanym do tego polu ?

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...