Skocz do zawartości

IWA a świadczenie rahabilitacyjne

Polecane posty

Czy dobrze rozumiem? Jeśli chciałabym by osoba na świadczeniu rehabilitacyjnym była wliczana do liczby zatrudnionych, bo tak wynika z przepisów ZUS* to powinnam wpisując świadczenie chorobowe zaznaczyć "choroba zawodowa/wypadek"? Obawiam się, że to może zmylić kolejną kadrowo/płacową.

Jeśli tak, to jeśli zrobię korektę w trybie Rozliczonych zapisów to i tak nie wpłynie to na dane w IWA ? ( tak zrobiłam i nie ma rezultatów )

Bedę wdzięczna za odpowiedź.

*(odpowiedź z ZUS: do liczby osób ubezpieczonych, należy brać pod uwagę m.in. osoby:
- przebywające na zasiłkach chorobowych,
- przebywające na świadczeniu rehabilitacyjnym,
- wykazywane z kodem świadczenia przerwy "151" i "152",
- niania,
- osobę prowadzącą działalność.
)

Edytowane przez Bożena Szymańska
Link to postu
  • 2 miesiące temu...

Prześledziłam artykuł e-Pomocy  (TUTAJ)  opisujący tę funkcjonalność. 
" Do zestawienia brane pod uwagę są wprowadzone do Ewidencji Czasu Pracy i rozliczone wypłatą absencje typu choroba, które mają zaznaczone Choroba zawodowa/wypadek. "

W moim przypadku to świadczenie rehabilitacyjne z ubezpieczenia chorobowego, stąd nie mogę zmienić zaznaczenia na Choroba zawodowa/wypadek, bo wówczas zmienia się świadczenie rehabilitacyjne na świadczenie rehabilitacyjne z ubezpieczenia wypadkowego, a to nie jest prawda.

Czy ktoś ma podobny problem ?

Czy można systemowo zmienić to i dodać świadczenie rehabilitacyjne z ubezpieczenia chorobowego do liczby osób zliczanych do IWA?

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...