Skocz do zawartości

Mechanizm podzielnej płatności dla towaru przez Sfera

Polecane posty

W nowej wersji Subiekt-a dodano obsługę MPP (Mechanizm podzielnej płatności). Dodano możliwość zaznaczenia tego w towarze i w dokumencie. Niestety w pliku pomocy sfery nie znajduje metody na obiekcie towaru, która potrafi odczytać/zapisać tą wartość. W przeszłości miałem problemy z plikiem pomocy Sfery (po aktualizacji Subiekta nie była aktualizowana). Możecie sprawdzić u siebie?

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Jest taka metoda i nazywa się "TowarObjetyPodzielonaPlatnoscia"

Niestety nie mam tego w pliku pomocy a sprawdziłem rozmiar pliku pomocy przed aktualizacją i różni się od tego po aktualizacji czyli wnioskuję, że mam aktualny.

Czy u was w pliku pomocy widnieje taka metoda?

Potrzebowałbym jeszcze metody dla obiektu suDokument odnośnie MPP

 

Edytowane przez maniootek •
Link to postu

 

3 godziny temu, maniootek • napisał:

Jest taka metoda i nazywa się "TowarObjetyPodzielonaPlatnoscia"

Dla ścisłości to nie jest metoda tylko atrybut/właściwość.

 

3 godziny temu, maniootek • napisał:

Niestety nie mam tego w pliku pomocy a sprawdziłem rozmiar pliku pomocy przed aktualizacją i różni się od tego po aktualizacji czyli wnioskuję, że mam aktualny.

Czy u was w pliku pomocy widnieje taka metoda?

Przecież napisałem o tym w poprzedniej odpowiedzi:

Dnia 17.11.2019 o 13:10, Daniel Kozłowski napisał:

W pomocy nie ma tej właściwości...

 

--

 

3 godziny temu, maniootek • napisał:

Potrzebowałbym jeszcze metody dla obiektu suDokument odnośnie MPP

Nie rozumiem dlaczego nie korzysta Pan moich sugestii:

Dnia 17.11.2019 o 13:10, Daniel Kozłowski napisał:

...polecam korzystać z intellisense

Pasująca właściwość (nie sprawdzałem) nazywa się "PodzielonaPlatnosc". 

 

Edytowane przez Daniel Kozłowski
  • Lubię to 1
Link to postu
13 godzin temu, Daniel Kozłowski napisał:

Dla ścisłości to nie jest metoda tylko atrybut/właściwość.

OK dzięki za zwrócenie uwagi. Ja do tej pory wszytko "to co za kropką" uznawałem za metodę.

13 godzin temu, Daniel Kozłowski napisał:

Przecież napisałem o tym w poprzedniej odpowiedzi:

Myślałem, że może ktoś ma nowszy plik pomocy, różnie bywa.

13 godzin temu, Daniel Kozłowski napisał:

Nie rozumiem dlaczego nie korzysta Pan moich sugestii:

Niestety w moim środowisku programistycznym nie ma takiej funkcjonalności i nie korzystam z Visual Studio (musiałbym specjalnie instalować)

13 godzin temu, Daniel Kozłowski napisał:

Pasująca właściwość (nie sprawdzałem) nazywa się "PodzielonaPlatnosc".

Ta właściwość działa poprawnie. Dziękuje.

Link to postu
2 godziny temu, maniootek • napisał:
16 godzin temu, Daniel Kozłowski napisał:

Przecież napisałem o tym w poprzedniej odpowiedzi:

Myślałem, że może ktoś ma nowszy plik pomocy, różnie bywa.

Nie rozumiem - kto i skąd może mieć nowszy plik niż dostarczany razem z programem ?

 

2 godziny temu, maniootek • napisał:
16 godzin temu, Daniel Kozłowski napisał:

Nie rozumiem dlaczego nie korzysta Pan moich sugestii:

Niestety w moim środowisku programistycznym nie ma takiej funkcjonalności i nie korzystam z Visual Studio (musiałbym specjalnie instalować)

Jeśli ma to pomóc to dlaczego nie zainstalować lub poszukać innego rozwiązania, które pozwoli odczytać potrzebne informacje ?

Link to postu
8 minut temu, Daniel Kozłowski napisał:

Nie rozumiem - kto i skąd może mieć nowszy plik niż dostarczany razem z programem ?

Może Partnerzy Insertu? Tylko pytam? Masakra -.- Serio, znowu sprawiasz wrażenie dyrektora tego forum.

8 minut temu, Daniel Kozłowski napisał:

Jeśli ma to pomóc to dlaczego nie zainstalować lub poszukać innego rozwiązania, które pozwoli odczytać potrzebne informacje ?

Szukałem w kierunku mojego środowiska (AutoIt). Znalazłem tylko taką komendę w porwershell ale ona wyciąga metody i właściwości dla głównego obiektu. Nie wiem jak się dostać do towaru czy dokumentu.

955300011_psinsert_gt.png.5d9d3bbd99a88b2a3c58916e4f90f608.png

Nie było by problemu gdyby plik pomocy był aktualizowany razem z aktualizacją programu.?

Link to postu
10 godzin temu, maniootek • napisał:
10 godzin temu, Daniel Kozłowski napisał:

Nie rozumiem - kto i skąd może mieć nowszy plik niż dostarczany razem z programem ?

Może Partnerzy Insertu? Tylko pytam? 

Nie rozumiem - ile razy można pytać o to samo, przecież jestem Partnerem Insertu (informacja znajduje się w profilu) i napisałem, że aktualna i kompletna dokumentacja jest dołączana do programu, gdyby było inaczej to bym jasno i wyraźnie o tym napisał... Na prawdę nie robimy z niczego tajemnicy, nie mamy żadnych dodatkowych, tajnych dokumentacji do programu niż ich użytkownicy, nasza wiedza wynika tylko z doświadczenia i tego, że zajmujemy się naszą pracą na poważnie, tylko tym i niczym innym, naszą pracą nie jest praca na programach Insertu tylko pozyskiwanie wiedzy jak należy na nich pracować... Dzielę się tą wiedzą, opisuję jak znajdować odpowiedzi na pytania, jak rozwiązywać wiele problemów, a Pan pokazał w tym wątku jak z tego korzysta.

 

10 godzin temu, maniootek • napisał:

Serio, znowu sprawiasz wrażenie dyrektora tego forum.

Jeśli miałbym już porównywać to nie była to rozmowa pracownika z dyrektorem tylko ucznia z nauczycielem, który nie odrobił pracy domowej i nie rozumie, kiedy ktoś mu próbuje pomóc, który może kiedyś to zrozumie

 

10 godzin temu, maniootek • napisał:
10 godzin temu, Daniel Kozłowski napisał:

Jeśli ma to pomóc to dlaczego nie zainstalować lub poszukać innego rozwiązania, które pozwoli odczytać potrzebne informacje ?

Szukałem w kierunku mojego środowiska (AutoIt). Znalazłem tylko taką komendę w porwershell ale ona wyciąga metody i właściwości dla głównego obiektu. Nie wiem jak się dostać do towaru czy dokumentu.

Też nie wiem i nie zamierzam się dowiadywać, wybrałem środowisko programistyczne, które ma wiele innych wbudowanych funkcjonalności niezbędnych/przydatnych do tworzenia rozwiązań dodatkowych dla programów Insertu (VS).

 

10 godzin temu, maniootek • napisał:

Nie było by problemu gdyby plik pomocy był aktualizowany razem z aktualizacją programu.?

Zgadzam się, a byłoby jeszcze lepiej gdyby na świecie nie było głodu i wojen, ale to jest rzeczywistość - błędy w programach i braki w dokumentacji się zdarzają.

Edytowane przez Daniel Kozłowski
Link to postu

No w sumie masz rację. Postarałem się też odrobić zadanie domowe. Wyniki:

Do przeglądania metod/właściwości dostępnych dla danego obiektu COM można wykorzystać ObjectBrowser w VisualStudio. Można też skorzystać z TBLViewer napisany w AutoIt (link tutaj) i wczytać plik "GTA64.dll" z katalogu z zainstalowanym Subiektem.

BRAK GŁODU I WOJEN ... i braków w dokumentacji :D

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...