Skocz do zawartości

Wyliczanie zysku ze sprzedaży na portalu Allegro

Polecane posty

Witam,

Czy ma ktoś za was informację o programie pozwalającym na w miarę przejrzysty sposób, kontrolowanie zysku ze sprzedaży na Allegro. Program, który uwzględniałby faktury zakupowe oraz  prowizje i dodatkowe opłaty za wyróżnienia i dzięki temu wskazywałby ile przy aktualnej cenie sprzedaży dana aukcja przynosi zysku?

Miałem raz niestety sytuację, gdy źle obliczyłem sobie opłaty za wyróżnienie i strefę okazji i sprzedawałem produkt faktycznie tracąc, a nie zarabiając na każdej transakcji ;D

Link to postu
15 godzin temu, Filip Kosim napisał:

Miałem raz niestety sytuację, gdy źle obliczyłem sobie opłaty za wyróżnienie i strefę okazji i sprzedawałem produkt faktycznie tracąc, a nie zarabiając na każdej transakcji ;D

Mam wrażenie, że dużo takich sklepów jest na Allegro :)
Chyba zostaje tylko codzienne aktualizowanie tabelki w Excelu.

 

Ja jeszcze używam raportu w Subiekcie, znam mniej więcej marżę na każdej grupie towarowej jaką płacę do Allegro i sprawdzam, czy nie ma jakichś dziwnie małych marż w Subiekcie, do tego oczywiście musisz mieć zapropwadzone stany magazynowe wraz z cenami i wartościami. Przy większej ilości ciężko o jakąś automatyzację. Ew podpiąć się do bazy jakimś programem bazodanowym choćby wspomnianym Excelem, choć ja preferuję Accessa, zlinkować to jakoś z raportami o płatnościach faktycznych z Allegro i wyliczać samemu.

Edytowane przez HotKey .
Link to postu
  • 4 tygodnie później...

Ja też nie doczytałem ostatnich zmian w prowizjach i mocno się zdziwiłem po rozliczeniu miesiąca. Ogólnie jest kalkulator opłat, który oferuje allegro ale brakuje tam opcji wpisania ceny zakupu i adekwatnie zarobku/straty wyliczonej ze sprzedaży. Szukałem też jakiegoś nieoficjalnego serwisu online, który by takie coś oferował ale nic nie znalazłem. Zostaje napisać sobie swój własny kalkulator.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...