Skocz do zawartości

różne ceny nabycia towaru a marża

Polecane posty

Pytanie chyba dotyczy kwestii banalnej, ale nie wiem jak mam ją rozwiązać 

 

W asortymencie mam produkt A 

1) 22.03 przyjęcie do magazynu - cena nabycia 10 zł 

2) 22.04 przyjęcie do magazynu - cena nabycia 20 zł 

3) 22.05 przyjęcie do magazynu - cena nabycia 30 zł 

 

Nie wyprzedałam jeszcze produktu A z 1, 2 i 3 dostawy 

 

Gdzie mam wpisać te różne ceny nabycia żeby marża naliczała się w sposób prawidlowy? W Magazyn----> Przyjęcia nigdzie nie mogę tego znaleźć. A jak patrzę w Asortymencie mogę tam cenę nabycia wpisać tylko raz i później ją edytować. Problem polega na tym, że jeżeli mam łącznie 50 sztuk towaru A zaś sprzedaż idzie płynnie to ciężko mi się zorientować że wyprzedałam już dostawę z 22.03 i wskakuje klientom towar z dostawy z 22.04 i powinnam edytować cenę nabycia na cenę z 22.04. Można to jakoś sprawniej rozwiązać? Mam sporo takich produktów i dla mnie to dramat.

 

Bardzo dziękuję za pomoc

Link to postu

Bardzo podobnie operujemy ale u nas kładzie się bardzo silny nacisk na pilnowanie cen i kodów dostaw, co podobnie zalecę Pani.

Na start definicje:

  • Marża "stała" - marża widniejąca w cenniku przy "stałej" cenie nabycia i sprzedaży. Mówię "stała" nawet gdy jest dynamiczna bo to nadal nie cena na dokumencie (jak niżej - faktyczna).
  • Marża "faktyczna" - marża wyliczona z dokumentów na podsumowaniach.

Pojedynczy asortyment ma swoją cenę nabycia i sprzedaży (wspomniane wyżej "stałe"), która jest kopiowana z cennika na nowo powstałe dokumenty. Nazwałem ją "stałą" bo obliczana jest "na życzenie" użytkownika (czyli tworząc cenniki lub zwyczajnie edytując asortyment). Ta "stała" cena nie zwraca uwagi na dostawy, z których składa się asortyment. "Stała" cena sprzedaży definiowana jest przez nas a "stała" marża wyliczana na podstawie "stałej" ceny zakupu, która także obliczana jest przez nas - te wyliczenie może być na podstawie ceny ewidencyjnej, cen towarów na stanie lub w dyspozycji.

Tak więc to co widać kiedy otworzymy podgląd asortymentu - czyli wspomniana "stała" marża to coś co liczone jest "na tą chwilę" i bazuje na aktualnie zdefiniowanych cennikach i cenach zakupu (które mogą się wyliczać dynamicznie). Mając np. kilka dostaw możemy podejrzeć ich ceny zakupu i uśrednić wagowo cenę zakupu całego asortymentu składającego się z tych dostaw, jednak nie obliczamy marży dla każdej dostawy osobno, przynajmniej jeszcze nie tutaj.

To się dzieje w wspomnianej wcześniej marży "faktycznej", którą wylicza się dopiero po wystawieniu dokumentów z daną dostawą (która ma swoja cenę zakupu), lub dostawami (w tym przypadku zalecam uśrednić wagowo cenę na bazie dostaw w dyspozycji) i ceną sprzedaży.

Nie da się jednak zawrzeć wielu cen sprzedaży dla jednej pozycji o wielu dostawach - w tym przypadku, jak wcześniej napisałem zalecam średnie wagowe. Ostatecznie wyliczenie "faktycznej" marży użyje ceny sprzedaży z pozycji (składającej się możliwie z wielu dostaw), a nie dostawy, zatem będzie przekłamana dla pojedynczych dostaw.

Istnieje opcja wystawiania osobnych dostaw jako osobnych pozycji na dokumencie w celu nie-uśredniania wagowo ich ceny sprzedaży - tym sposobem można mieć dla każdej dostawy osobną pozycje z osobną ceną sprzedaży i tym samym wyliczać poprawne marże.

 

EDIT

Jeżeli chodzi o "zobaczenie" tego "faktycznego" zysku/marży to w "Sprzedaż" mamy raport "Sprzedaż wg Dostaw, Asortymentu i Klientów". Grupowanie="Wg kodów dostaw i asortymentu" i widzimy ile dana dostawa nas kosztowała i ile z niej zarobiliśmy (marży).

Jak wspomniałem - wartości będą przekłamane jeżeli nie rozbijemy dostaw o różnych cenach zakupu/sprzedaży na osobne pozycje na dokumencie. Jeżeli je uśrednimy to możemy mieć sytuacje:

  • Dostawa A - zakup 10, sprzedaż 50
  • Dostawa B - zakup 40, sprzedaż 50.
  • Total - zakup 50, sprzedaż 100.

A możemy rozbić na np. (ale wtedy widzi to klient):

  • Dostawa A - zakup 10, sprzedaż 30
  • Dostawa B - zakup 40, sprzedaż 70.
  • Total - zakup 50, sprzedaż 100.

Silnie zależy to od polityki wyliczania zysków.

 

EDIT 2: Mogę być nieco niezrozumiały jak ktoś nie wie co z czym się je (jednak powyższe jest poprawne), więc w razie problemów mogę jeszcze screeny rzucić dla jasności.

Edytowane przez Ernest Sadowski
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...