Skocz do zawartości

Cennik dostaw - pytanie

Polecane posty

Dnia 26.11.2019 o 15:52, Zdzisław Bal napisał:

Marcin, muszę Cię jednak jeszcze prosić o pomoc, aukcja się wrzuciła, ale zdjęcie z wzorami wgrało się nieczytelne, w mniejszej rozdzielczości... czy powodem moze byc rozmiar 1280 x 17000? W opisie w Sello pokazuje się duże, czytelne. Waży 5 mb, wiec też niewiele

Muszę odgrzać kotleta - poradziłem sobie z tym problemem zmniejszania zdjęcia przez Allegro w ten sposób, że potworzyłem kilkanaście zdjęć każde składające się z dwóch wzorów, a nie jedno długie na 17000 pikseli i powstawiałem kolejno wzór 1/2, wzór 2/4, itd. Wchodzę teraz w aukcję i widzę, że znów jest to jedno długie zdjęcie ze wzorami, oczywiście zmniejszone przez Allegro (mało czytelne). Dlaczego tak się stało bez mojej ingerencji? 

Link to postu
3 minuty temu, Zdzisław Bal napisał:

Najprawdopodobniej przez edytor Allegro.

Najprawdopodobniej: jeśli po tej zmianie z poziomu allegro nie pobrałeś pełnych danych tej oferty do Sello, to przy jakiejś synchronizacji Sello wysłało do allegro opis, który miało zapisany, czyli nieaktualny.

  • Dziękuję 1
Link to postu
4 godziny temu, Bartosz Rosa napisał:

A w jaki sposób były te zdjęcia podmienione na aukcji?

 

3 godziny temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Najprawdopodobniej: jeśli po tej zmianie z poziomu allegro nie pobrałeś pełnych danych tej oferty do Sello, to przy jakiejś synchronizacji Sello wysłało do allegro opis, który miało zapisany, czyli nieaktualny.

Dokładnie tak się zadziało - nie pobrałem pełnych danych. Dziękuję! :)

Link to postu

Pytanie na szybko, żeby z pierdołą nie otwierać nowego wątku - czy aktualnie nadal wgranie pierwszego zdjęcia jest automatycznie miniaturką? Powielam aukcję i część zdjęć chcę pozostawić, wymieniając np. tylko jedno - wtedy muszę wgrać miniaturkę i czy przesuwając ją na 1. pozycję ona wtedy stanie się miniaturką?

Link to postu
26 minut temu, Zdzisław Bal napisał:

Kurna, czyli trzeba się naprzeklikiwać? W takim razie muszę usuwać z każdej powielonej aukcji wszystkie zdjęcia i wgrywać zgodnie od nowa zwracając uwagę, żeby 1 wgrane było miniaturką?

Masz na myśli aukcję przygoto(wy)waną? W zakładce ZDJĘCIA można je przesuwać chwytając myszką.

Link to postu
5 minut temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Masz na myśli aukcję przygoto(wy)waną? W zakładce ZDJĘCIA można je przesuwać chwytając myszką.

Tak, Marcin - zgadza się, mogę przesunąć. Chodzi o to, że wystawiam aktualnie przez "powiel aukcję" - zmieniam tylko tytuł, kosmetyczna zmiana w opisie, i mam tam np. 4 zdjęcia z czego 2, 3, 4 chcę zostawić, a wymienić tylko miniaturkę. Jeśli dobrze zrozumiałem Bartka - muszę, niestety, usunąć wszystkie zdjęcia i od nowa wgrać: pierwsze - miniaturkę, żeby było rzeczywiście miniaturką, i jeszcze raz wgrać 2, 3, 4 - które na powielanych aukcjach chcę pozostawić.

Link to postu
1 minutę temu, Zdzisław Bal napisał:

Ok! I wtedy to pierwsze (pomimo, że nie wgrane jako pierwsze) po przesunięciu będzie miniaturką?

Tak, liczy się kolejność w widoku, a nie w dodawaniu zdjęć. Bartek pewnie pisał o szablonie, tam "1" jeśli ma być miniaturką musi być pierwsza.

  • Dziękuję 1
Link to postu
16 godzin temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Tak, liczy się kolejność w widoku, a nie w dodawaniu zdjęć. Bartek pewnie pisał o szablonie, tam "1" jeśli ma być miniaturką musi być pierwsza.

Marcin, edytuję aukcje przez zmiany zbiorcze - chcę dołożyć parę zdjęć, dodaję je, ale ciągle przestawia mi kolejność. Przeciągam to, które ma być miniaturką na 1 miejsce, po zatwierdzeniu miniaturka jest innym zdjęciem, kolejność i tak się pitoli.

Link to postu
1 minutę temu, Zdzisław Bal napisał:

Marcin, edytuję aukcje przez zmiany zbiorcze - chcę dołożyć parę zdjęć, dodaję je, ale ciągle przestawia mi kolejność. Przeciągam to, które ma być miniaturką na 1 miejsce, po zatwierdzeniu miniaturka jest innym zdjęciem, kolejność i tak się pitoli.

Tu nie pomogę, bo nigdy nie dodawałem zdjęć przez zmiany zbiorcze.

  • Lubię to 1
Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...