Skocz do zawartości

Faktura i pole Sprzedawca... skąd pobierane są dane?

Polecane posty

Witam, przypadkiem zauważyłem, że na fakturach wystawiają w polu Sprzedawca są niewłaściwe dane... o ile w nagłówku dokumentów dane są prawidłowe... to jako sprzedawca wstawiają się złe dane.

Szukałem w klientach / moja firma / ustawieniach i... nie znalazłem, gdzie taki adres się znajduje.

Nie mam powoli pojęcia skąd insert zaciąga dane o sprzedawcy do faktur / innych miejsc.

 

Ktoś podpowie?

Link to postu
Czy w konfiguracji „Mojej firmy”, w sekcji Podatki ma Pan wybraną Jednostkę nadrzędna dla rozliczeń VAT, np. Jednostka Samorządu Terytorialnego? Jeżeli jest tam wskazany jakiś podmiot (np. Gmina), to na wydruku dokumentu sprzedaży dane właśnie tego kontrahenta trafią do sekcji Sprzedawca.
 
image.png.f2545a23d983bc803f3605210363ffca.png
Link to postu
Dnia 29.11.2019 o 09:12, Przemysław Werner napisał:
Czy w konfiguracji „Mojej firmy”, w sekcji Podatki ma Pan wybraną Jednostkę nadrzędna dla rozliczeń VAT, np. Jednostka Samorządu Terytorialnego? Jeżeli jest tam wskazany jakiś podmiot (np. Gmina), to na wydruku dokumentu sprzedaży dane właśnie tego kontrahenta trafią do sekcji Sprzedawca.
 
image.png.f2545a23d983bc803f3605210363ffca.png

Przepraszam a gdzie znajdę tę sekcję? Mógłbym poprosić o bliższe naprowadzenie? W konfiguracji > Moja Firma > nie ma opcji "podatki" i tak trochę przeglądam i nie mogę znaleźć. Nexo 21.0.0.

Link to postu
Dnia 4.12.2019 o 10:12, Przemysław Werner napisał:

Proszę wybrać + Moja firma z wiersza poleceń lub wpisać mnemonik MF (CTRL + spacja).

image.png.966b33b2b760764f0cf6b91a7bda7ef6.png                     image.png.16af2ef12ad7c77324a14800d57ea059.png            

Sprawdziłem, ale nic nie mam. W danych mam też wpisany poprawny adres, a skądś jest stary adres... :/ kiedyś gdzieś to zmieniłem... i inni użytkownicy mają normalne dane na fakturach sprzedaży / detalicznych... ale moje są błędne...

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...