Skocz do zawartości

Nowe transakcje w 1.33 - konsultacje

Rozliczanie płatności w transakcji Sello  

10 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Które z przedstawionych rozwiązań będzie dla Ciebie lepsze?

    • Pierwsze - dodatkowe pole Dopłata i zablokowanie pola Wpłacona kwota dla płatności online
      7
    • Drugie - dodatkowe pole z wpłatą online, pole Wpłacona kwota pozostaje bez zmian
      1
    • Inne
      2

Ankieta została zamknięta


Polecane posty

W związku ze zmianami w transakcjach, jakie w wersji 1.33 wejdą do Sello chcielibyśmy zapytać Was o kwestię rozliczania transakcji.

Dla przypomnienia i być może informacji, zakładki z formularzami w oknie transakcji w nowej wersji już nie będzie. Zamiast tego, zmiany wprowadzane przez kupującego w Allegro będą bezpośrednio nanoszone na transakcję w Sello.

Chodzi teraz jednak o samo rozliczanie (zwłaszcza ręczne) transakcji. W przypadku płatności online (przez PayU, Przelewy24) kwota wpłaty od klienta byłaby wprowadzana do pola Wpłacona kwota. Pole to w przypadku płatności online zmieniałoby nazwę na Płatność Online. Pole to uwzględniać będzie również dopłaty online wykonane przez kupującego w Allegro.

W związku z tym, że przy płatności online kwota ta jest synchronizowana z Allegro, pole to nie może być w tym momencie edycyjne. Edycyjne będzie tylko w przypadku płatności nie online, czyli przelew tradycyjny, płatność przy odbiorze.

Niesie to jednak ze sobą problem, w sytuacjach gdy klient chce zmienić zawartość transakcji co wpływa na jej wartość, a już opłacił transakcję płatnością online i jednocześnie, nie potrafi on skorzystać z systemu dopłat w Allegro. Jeśli potrafi, to problemu nie będzie, Sello pobierze dodatkową dopłatę i umieści w polu Wpłata online.

Istnieje zatem potrzeba, aby można było dodawać do transakcji inne dopłaty, np przelewem. Obecnie realizowane jest to poprzez rejestrację pełnej wpłaty, ale nie bardzo widać tę dopłatę.

Aby zaadresować te problemy pod uwagę bierzemy dwa rozwiązania:

image.png.fb0f7d6e0316ae549675e2ea18e5a759.png

Po lewej nowe pole Dopłata, w którym można dopisać dopłaconą kwotę (czy potrzebna jest data dopłaty?). Pole Wpłacona kwota nie będzie edycyjne.

+ można wpisać kwotę dopłaconą, a Sello przeliczy czy się zgadza w podsumowaniu, odpada ręczna weryfikacja
- nie można edytować pola wpłacona kwota (ale można za to dopisać dopłatę)

Po prawej, wpłata online w osobnym nieedycyjnym polu, pola związane z wpłaconą kwotą pozostają tak jak dotychczas do pełnej dyspozycji.

+ dowolność wpisywania kwoty wpłaconej
- nie ma jasnej informacji ile dopłacono (poza Allegro), jest tylko zarejestrowana pełna wpłata (lub jakakolwiek inna).
- nie wiadomo dlaczego zarejestrowana jest pełna wpłata pomimo, że wartość transakcji i wpłata online się nie zgadzają
- trzeba ręcznie obliczać, czy dopłata z przelewu pokrywa różnicę wartości transakcji i wpłaty online.

Prosiłbym Was o wypowiedź w tym temacie, ewentualnie o podanie przypadków, które mogą być trudne do obsłużenia w ten sposób.

Link to postu

Wybrałem inne. Najlepiej będzie jak by była lewa kolumna z tym że bym zmienił nazwę "Wpłacona kwota" na właśnie "Wpłata online" lub "Wpłata przez Allegro" z możliwością dopłaty.

W tedy będzie wiadomo, że to jest płatność online, która jest nieedycyjna oraz że była dokonana jakaś dopłata przez klienta i pracownik musiał ją ręcznie wpisać. Reszte Sello już sobie samo podliczy czy się zgadza czy nie.

Link to postu

Tak będzie. Czyli jeśli jest płatność online to nazwa zmienia się na Wpłata online i jest nieedycyjna + pojawia się pole z Dopłatą ręczną. Dla innych płatności będzie tak jak obecnie, czyli pole z wpłatą, bez pola dopłata (no chyba, że w tym przypadku też chcielibyście mieć to pole).

Link to postu

A gdyby tak zrobić pole pierwsze - wpłata online (PayU / Przelewy 24) a drugie pole - wpłata na konto bankowe.

Pierwsze by było nieedytowalne i uzupełniało automatycznie, a drugie moglibyśmy uzupełniać ręcznie gdy dostaniemy przelew.

Wtedy też wystawiając fakturę w SGT powinno być zaznaczone Zapłacono kartą (PayU) 50zł, Zapłacono przelewem 50zł

I byłoby jeszcze super, gdyby Sello rozróżniało wpłaty PayU od wpłay Przelewy24 - żeby w Subiekcie przypisywać odpowiednie centrum rozliczeń.

Edytowane przez M. K.
  • Lubię to 2
Link to postu
25 minut temu, M. K. napisał:

Pierwsze by było nieedytowalne i uzupełniało automatycznie, a drugie moglibyśmy uzupełniać ręcznie gdy dostaniemy przelew.

To nawet mi się spodobało. Wtedy KAŻDA TRANSAKCJA, nieważne czy opłacona szybkim czy zwykłym przelewem miała by takie same okienka wyświetlane - uzupełniane wg stanu faktycznego. Mogło by to sprzyjać porządkowi i pracy z sello lepiej niż okienko zmieniające nazwę.

Link to postu
1 godzinę temu, M. K. napisał:

A gdyby tak zrobić pole pierwsze - wpłata online (PayU / Przelewy 24) a drugie pole - wpłata na konto bankowe.

W zasadzie to można by to rozwinąć do poziomu wpłat istniejących w Subiekcie, ale na tę chwilę jest to za duża zmiana. Może w przyszłości.

1 godzinę temu, M. K. napisał:

I byłoby jeszcze super, gdyby Sello rozróżniało wpłaty PayU od wpłay Przelewy24

image.png.e585784c43526e7df1b7d30ea4b3f05e.png

W oknie transakcji jest ta informacja (Wpłacono z PayU), jest też zapisana w bazie. W przyszłości może to również być wykorzystane do rozliczania płatności w Subiekcie - póki co ten temat nie był przez nas ruszany, najwcześniej o zmianach pomyślimy po przejściu na nowy synchronizator z Subiektem.

40 minut temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

lepiej niż okienko zmieniające nazwę

Możliwe, ale z drugiej strony interfejs przeładowany niepotrzebnymi kontrolkami też nie jest zbyt dobry. Po chwili "zabawy" z takim mechanizmem nie jest aż tak źle. Odpowiednie kontrolki są gdzie powinny i w zasadzie nie mam wrażenia, że raz jest tak a raz inaczej. Pomyślimy o tym przy dalszym rozwoju.

 

Link to postu
5 godzin temu, Bartosz Rosa napisał:

W oknie transakcji jest ta informacja (Wpłacono z PayU)

Chodziło mi o to, że wpłaty elektroniczne z Allegro Finanse aktualnie przychodzą od dwóch różnych operatorów: 

image.thumb.png.9982768d3079a2a2004b7039b27e146a.png

I teraz pytanie, czy możecie to jeszcze rozdzielić na Wpłacono z PayU, wpłacono z Przelewy24, wpłacono na rachunek bankowy?

Link to postu
25 minut temu, HotKey . napisał:

Trochę mało, ale poczekajmy. Ja się póki co wstrzymuję. Mam chyba największa różnorodność wpłat, nie wiem, co dla mnie będzie najlepsze :D

Też mam sporo...

 

Osobiście nie robię dok. końcowych zbiorczo więc zaznaczam ręcznie wg moich preferencji (w GT) i robię zbiorczo (w Nexo - ale tam i tak trzeba każdy dokument otworzyć w Nexo i wyedytować płatność). Dla PayU i P24 z Allegro od razu wbijam przelew (ustawione mam codzienne wypłaty), dla Dotpay, kart przy odbiorach, P24 na swoje umowy mam założone CAKP-y, ładnie się kompensują z przychodzącymi fakturami. COD-y lądują w Subiekcie do rozliczenia przy wpłatach od przewoźników.

 

Co prawda, to gdyby to się samo wykonywało przy dok. końcowych tworzonych zbiorczo to była by bajeczka... Tylko, że pewnie trzeba się doczekać aż będzie nowe synchro z Subiektem, albo jak będzie całe API nowe w Sello, albo aż allegro przestało by wprowadzać nowości... Na razie to jak 'za górami, za lasami'. Więc musimy sobie jakoś optymalizować we własnym zakresie. Obecne zmiany wymusiło API więc sądzę, że nie czas - przy widocznych zasobach - na extra nowości...

Link to postu
Dnia 29.11.2019 o 19:52, M. K. napisał:

I teraz pytanie, czy możecie to jeszcze rozdzielić na Wpłacono z PayU, wpłacono z Przelewy24, wpłacono na rachunek bankowy?

Do tej wersji nie damy rady, bo to są duże zmiany. Trzeba zmienić działanie rozliczania transakcji, wszystkie podglądy, stronę startową, listy transakcji. W jednej transakcji też się zdarza, że klient płaci przez PayU i przez P24?

Pomyślimy o tym ale po nowym roku.

Link to postu
2 minuty temu, Mariusz Kownacki napisał:

Też się dziwie, że tak mało osób głosuje i się wypowiada. A gdy ST wypuści aktualizacje, to będzie "czemu tak jest zrobione, a nie inaczej, bo ja chce tak bo dla mnie będzie lepiej" ehh...

Odeślemy ich do ankiety, że zmiany zostały przegłosowane... ?

(trzeba by zrobić zrzut ekranu w momencie wypuszczenia wersji)

  • Lubię to 1
Link to postu
8 godzin temu, Bartosz Rosa napisał:

W jednej transakcji też się zdarza, że klient płaci przez PayU i przez P24?

Zdarza się, że grupujemy transakcje, dla których operatorem płatności jest i PayU i P24. Przykład: klient złożył zamówienie ale zapomniał o jakimś produkcie i za chwilę składa kolejne, gdzie operator jest inny niż w pierwszym zamówieniu. My takie transakcje grupujemy, ale aktualnie w SGT jak ktoś ma porobione cesje (PayU, P24 itd.) to do takiej transakcji i tak nie może wystawić jednego paragonu... Czasami jak klient robi dopłatę przez Allegro, to też może być inny operator niż przy pierwotnej wpłacie.

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...
Dnia 5.12.2019 o 19:18, Maciej N. napisał:

Zdarza się, że grupujemy transakcje, dla których operatorem płatności jest i PayU i P24. Przykład: klient złożył zamówienie ale zapomniał o jakimś produkcie i za chwilę składa kolejne, gdzie operator jest inny niż w pierwszym zamówieniu. My takie transakcje grupujemy, ale aktualnie w SGT jak ktoś ma porobione cesje (PayU, P24 itd.) to do takiej transakcji i tak nie może wystawić jednego paragonu... Czasami jak klient robi dopłatę przez Allegro, to też może być inny operator niż przy pierwotnej wpłacie.

Zgadza się problem w SGT można tylko jedną cesją podpiąć, ja drugą podpinam metodą "termin 0 dni" - do tego można podpiąć wszystko celem rozliczenia. Nawet 100 cesji różnych.

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Witam.

Piszę w sprawie zmiany która w znaczący sposób wydłuża naszą pracę z programem a chodzi mianowicie o wystawianie faktury. We wcześniejszej wersji dane do faktury wyświetlały się odrazu w transakcji skąd można je było odrazu skopiować o programu fakturowego - w obecnej chwili nie dość że można przeoczyć że kupujący chcę fakturę (ze względu na małe oznaczenie o konieczności faktury) to na dodatek aby znaleźć dane do faktury muszę znaleźć kupującego następnie wiadomość z formularzem pozakupowym i tam szukać danych do faktury. Bardzo proszę o jakieś rozwiązanie gdyż znacząco wydłużył nam się proces pakowania.

 

Dziś przez takie przeoczenie wysłaliśmy 2 przesyłki bez faktury i teraz mamy problem

 

Kolejny problem to brak widocznego odrazu w formularzu numeru telefonu kupującego jak to było we wcześniejszej wersji.

 

Edytowane przez Dawid b
Link to postu

mam takie błędy i uwagi

Wysyłanie numeru przesyłki dla paczki 718/2020 z konta ................. na Allegro.pl: Unrecognized value in carrierId field
Wysyłanie numeru przesyłki dla paczki 724/2020 z konta ........ na Allegro.pl: Brak numeru zamówienia (zamowienie spoza allegro - po co wyyła się do allegro ?\)
 
ponad to
w zakładce zakończone widnieją aukcje trwające podswietlone na czerwono
Zapisywanie pobranej oferty "TWIERDZA TORGAU - 1809-1914 - NOWA 2007 - KSIĄŻKA" (8218854690) z konta artBHP_IMPORTER na Allegro.pl: Wystąpił błąd (0x80040F20)
?
 
trzecia sprawa
fajnie ze widac ktora to paczka smart ale tej informacji brakuje w zakładce do wysłania a to stad drukujemy listy
 
czwarta sprawa
przesyłki pobraniowe od razu trafiają do zakładki do paczek - i nie są zgrupowane
łatwo o bład i wysłke kilu paczek
Edytowane przez Dariusz Pawlak
Link to postu
10 minut temu, Dariusz Pawlak napisał:

Wysyłanie numeru przesyłki dla paczki 718/2020 z konta ................. na Allegro.pl: Unrecognized value in carrierId field

Zamówienia z Sello 1.32 należy obsłużyć ręcznie. A chyba tak tu jest...

 

11 minut temu, Dariusz Pawlak napisał:

Wysyłanie numeru przesyłki dla paczki 724/2020 z konta ........ na Allegro.pl: Brak numeru zamówienia (zamowienie spoza allegro - po co wyyła się do allegro ?\)

Czy możliwe, że w Sello do niego jest podpięta "allegrowa" dostawa?

 

11 minut temu, Dariusz Pawlak napisał:

w zakładce zakończone widnieją aukcje trwające podswietlone na czerwono

Hmm... Pierwszy strzał: wysyłka/dostawa nie jest skonfigurowana w Sello wg opcji allegrowych? Błędy można skasować.

Aby te zakładki odzwierciedlały stan w allegro należy okresowo pobierać aukcje trwające i zakończone.

 

14 minut temu, Dariusz Pawlak napisał:

przesyłki pobraniowe od razu trafiają do zakładki do paczek - i nie są zgrupowane

W którejś z kolejnych wersji najprawdopodobniej będzie automatyczne grupowanie.

Trzeba się przyzwyczaić do teogo, że nie można w 1.33 pracować (poza grupowaniem i stanem "ludzik") na TRANSAKCJACH których stan jest inny niż:

image.png.88a21988902169e9a49f26a7aba90ad0.png

W innych wypadkach Kupujący może jeszcze coś zmienić.

 

Link to postu
8 minut temu, Dariusz Pawlak napisał:

pobrałem

Może przy pobieraniu aukcji trwających i zakończonych pobrałeś także transakcje?

Czy te wysłane transakcje nie były wcześniej usunięte z Sello?

Trudno mi powiedzieć dlaczego tak się stało, ale pobieranie (jak poniżej) na pewno jest zasadne:

image.png.5f619d61ec92fe8405d435e2a31c4efd.png

 

10 minut temu, Dariusz Pawlak napisał:

a teraz oczekuja na zatwierdzenie

Ustaw ich stan na "zakończone", to sytuacja się nie powtórzy.

Link to postu
3 minuty temu, Radosław L napisał:

Znalazłem błąd w sello 1.33

Gdy klient wprowadzi inny adres do wysyłki, to zmieniony adres nie wyświetla się w szczegółach transakcji w oknie dres do wysyłki, natomiast jak wejdziemy w transakcje zakładka Podstawowe to tam widać zmieniony adres.

Może jakiś zrzut ekranu?

Ew. może to być brak odświeżenia widoku. Próbowałeś przekilkać te zakładki na dole?

(czasem też na liście w DO PACZEK transakcje się nie pokazują i trzeba użyć F5)

Link to postu
1 godzinę temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Może przy pobieraniu aukcji trwających i zakończonych pobrałeś także transakcje?

Czy te wysłane transakcje nie były wcześniej usunięte z Sello?

Trudno mi powiedzieć dlaczego tak się stało, ale pobieranie (jak poniżej) na pewno jest zasadne:

image.png.5f619d61ec92fe8405d435e2a31c4efd.png

 

Ustaw ich stan na "zakończone", to sytuacja się nie powtórzy.

dokładnie tak zrobiłem

aukcje nie były usunięte z sello

po za tym dalej mam 4 aukcje które trwają na allegro a widnieją  zakładce nie trwające a zakończone i wyświetla sie bład

Zapisywanie pobranej oferty ".......................Wystąpił błąd (0x80040F20)
 

?
Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...