Skocz do zawartości

Nowe transakcje w 1.33 - konsultacje

Rozliczanie płatności w transakcji Sello  

10 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Które z przedstawionych rozwiązań będzie dla Ciebie lepsze?

    • Pierwsze - dodatkowe pole Dopłata i zablokowanie pola Wpłacona kwota dla płatności online
      7
    • Drugie - dodatkowe pole z wpłatą online, pole Wpłacona kwota pozostaje bez zmian
      1
    • Inne
      2

Ankieta została zamknięta


Polecane posty

1 godzinę temu, Dariusz Pawlak napisał:

po za tym dalej mam 4 aukcje które trwają na allegro a widnieją  zakładce nie trwające a zakończone i wyświetla sie bład

Zapisywanie pobranej oferty ".......................Wystąpił błąd (0x80040F20)

Może brak jakiejś kategorii allegro w Sello? Czy w tej kategorii są inne aukcje w TRWAJĄCE?

Link to postu
3 godziny temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Może jakiś zrzut ekranu?

Ew. może to być brak odświeżenia widoku. Próbowałeś przekilkać te zakładki na dole?

(czasem też na liście w DO PACZEK transakcje się nie pokazują i trzeba użyć F5)

Już się dopatrzyłem, w okienku Adres do wysyłki dodatkowo na dole pojawia się domyślny nr telefonu klienta. To mnie zmyliło. Powyżej jest też nr telefonu dostawy. Moim zdaniem trochę prowadza w błąd i nie powinno być w tym oknie domyślnego nr telefonu.

Niestety dla paczek wysyłanych DHL musimy ręcznie edytować nr tel usuwając spacje i +48 ponieważ system DHL przyjmuje tylko 9 znaków dla nr telefonu.

Link to postu
23 godziny temu, Dawid b napisał:

to na dodatek aby znaleźć dane do faktury muszę znaleźć kupującego następnie wiadomość z formularzem pozakupowym i tam szukać danych do faktury

Dane do faktury są przecież w transakcji.

23 godziny temu, Dawid b napisał:

można przeoczyć że kupujący chcę fakturę (ze względu na małe oznaczenie o konieczności faktury)

Proponuję włączyć kolumnę Typ Dokumentu Końcowego na liście transakcji (Ctrl+Shift+K), gdzie będzie widać które transakcje wymagają faktury.

Dnia 19.01.2020 o 10:34, Dawid b napisał:

Kolejny problem to brak widocznego odrazu w formularzu numeru telefonu kupującego jak to było we wcześniejszej wersji.

Numer telefonu jest widoczny w podglądzie szczegółów transakcji w dolnej części.

image.png.d25ce322bbfa6595adfc04424f41b24b.png

23 godziny temu, Dariusz Pawlak napisał:

Wysyłanie numeru przesyłki dla paczki 718/2020 z konta ................. na Allegro.pl: Unrecognized value in carrierId field

 

23 godziny temu, Dariusz Pawlak napisał:

Wysyłanie numeru przesyłki dla paczki 724/2020 z konta ........ na Allegro.pl: Brak numeru zamówienia (zamowienie spoza allegro - po co wyyła się do allegro ?\)

Na pewno chodzi o transakcje spoza Allegro a nie o starą transakcję? Dla transakcji dodanych ręcznie nie da się oznaczyć nawet paczki aby wysłała ten numer.

23 godziny temu, Dariusz Pawlak napisał:
w zakładce zakończone widnieją aukcje trwające podswietlone na czerwono
Zapisywanie pobranej oferty "TWIERDZA TORGAU - 1809-1914 - NOWA 2007 - KSIĄŻKA" (8218854690) z konta artBHP_IMPORTER na Allegro.pl: Wystąpił błąd (0x80040F20)

Prawdopodobnie o to chodzi:

 

Dnia 19.01.2020 o 10:44, Dariusz Pawlak napisał:
przesyłki pobraniowe od razu trafiają do zakładki do paczek - i nie są zgrupowane
łatwo o bład i wysłke kilu paczek

Automatyczne grupowanie będzie niebawem, do tego czasu proszę zwracać uwagę na ikony oznaczone symbolem powiązania

image.png.9a233e4b92c3b9e915c8277ded03bbf1.png

Proszę pamiętać, że transakcje należy przetwarzać dopiero gdy mają status zielony.

image.png.0aedaf3d0308d1722b30b416e9ea542a.png

23 godziny temu, Dariusz Pawlak napisał:

kilkaset transakcji zdublowanych które zostały juz wyslane a teraz oczekuja na zatwierdzenie

Czy zapoznał się Pan z informacjami o nowej wersji, do której lektury bardzo mocno zachęcamy?

22 godziny temu, Radosław www.sklep.kut-met.pl napisał:

Gdy klient wprowadzi inny adres do wysyłki z innym numerem telefonu to w szczegółach transakcji widnieje podstawowy nr telefonu a nie wprowadzony nr telefonu do wysyłki

Telefon domyślny klienta to jest telefon z danych podstawowych Allegro. Telefon wpisany w zamówieniu znajduje się wyżej, w adresie:

image.png.d25ce322bbfa6595adfc04424f41b24b.png

 

Link to postu
19 godzin temu, Radosław www.sklep.kut-met.pl napisał:

Moim zdaniem trochę prowadza w błąd i nie powinno być w tym oknie domyślnego nr telefonu.

Tego chcieli użytkownicy - kiedyś tego numeru tam nie było :), ale jeśli uważacie, że jest tam zbędny to możemy go usunąć.

 

 

Link to postu
1 minutę temu, Bartosz Rosa napisał:

Dane do faktury są przecież w transakcji.

Proponuję włączyć kolumnę Typ Dokumentu Końcowego na liście transakcji (Ctrl+Shift+K), gdzie będzie widać które transakcje wymagają faktury.

Numer telefonu jest widoczny w podglądzie szczegółów transakcji w dolnej części.

image.png.d25ce322bbfa6595adfc04424f41b24b.png

 

Na pewno chodzi o transakcje spoza Allegro a nie o starą transakcję? Dla transakcji dodanych ręcznie nie da się oznaczyć nawet paczki aby wysłała ten numer.

Prawdopodobnie o to chodzi:

 

Automatyczne grupowanie będzie niebawem, do tego czasu proszę zwracać uwagę na ikony oznaczone symbolem powiązania

image.png.9a233e4b92c3b9e915c8277ded03bbf1.png

Proszę pamiętać, że transakcje należy przetwarzać dopiero gdy mają status zielony.

image.png.0aedaf3d0308d1722b30b416e9ea542a.png

Czy zapoznał się Pan z informacjami o nowej wersji, do której lektury bardzo mocno zachęcamy?

Telefon domyślny klienta to jest telefon z danych podstawowych Allegro. Telefon wpisany w zamówieniu znajduje się wyżej, w adresie:

image.png.d25ce322bbfa6595adfc04424f41b24b.png

 

problem z wysyłaniem numerów paczek do allegro zniknął - ale były to napewno zamówienia zassane z vendero poprzez subiekta

błedy z aukcjami pojawiły się dopiero po instalccji

mam 4 aukcje z błedami

3 aukcje trwają, 1 zakonczona a wszystkie za w zakladce zakonczone i maja bład, jest to pewnie zwiazane z kategoriami bo 3 maja taka samą,

ale jak to roziwązac ?

 

 

Link to postu

Zauważyłem kilka problemów  z sello 1.33. Często zawiesza się na kilka sekund - widnieje napis brak odpowiedzi. Przed aktualizacją do wersji 1.33 zdarzało się to bardzo rzadko.

Drugi problem to nie podpina wiadomości pod aukcje. Tzn nie zawsze muszę zaobserwować w jakiej sytuacji. Wtedy konieczne jest zaznaczenie tych wiadomości i podpięcie zbiorcze.

Link to postu
3 godziny temu, Dariusz Pawlak napisał:

ale jak to roziwązac ?

Podlinkowałem wątek z rozwiązaniem zdublowanych kategorii.

1 godzinę temu, Radosław www.sklep.kut-met.pl napisał:

Często zawiesza się na kilka sekund - widnieje napis brak odpowiedzi.

Przy jakich operacjach to występuje. Na jakim komputerze (procesor, ilość pamięci RAM) pracuje Sello oraz serwer SQL?

1 godzinę temu, Radosław www.sklep.kut-met.pl napisał:

Drugi problem to nie podpina wiadomości pod aukcje.

Pod aukcje czy transakcje?

Link to postu
2 godziny temu, Bartosz Rosa napisał:

Podlinkowałem wątek z rozwiązaniem zdublowanych kategorii.

Przy jakich operacjach to występuje. Na jakim komputerze (procesor, ilość pamięci RAM) pracuje Sello oraz serwer SQL?

Pod aukcje czy transakcje?

Nie podpina oczywiście pod transakcje,

Sello jak cały pakiet inserta stoi na serwerze z Intel Xeon W3530  2x2,80GHz 12GB RAM

Link to postu

Dzień dobry, a ja mam taki problem w nowej wersji sello. Do tej pory, kiedy widziałam, że do transakcji jest "notatka", oznaczało to dla mnie, że należy to sprawdzić i zobaczyć czego klient chce (czasami zmiana adresu, czasami wybór koloru, czasami jeszcze inna prośba). Ale musiałam sprawdzić tylko te transakcje, w których taka notatka występowała, jeśli jej nie było oznaczało to, że wszystko poprawnie i można wysyłać. Teraz kiedy notatki są do wszystkich paczkomatów (bo jest tam podany adres punktu odbioru), mam problem, bo muszę sprawdzać wszystkie transakcje, gdyż nie wiem czy oprócz punktu odbioru kupujący nie napisał wiadomości do sprzedającego. Czy da się coś zmienić w tym zakresie? Utworzyć ikonkę do tych transakcji, w których kupujący wpisał coś w wiadomości do sprzedającego?

Przechwytywanie.PNG

Link to postu

Notatki z odbiorami w punkcie są przejściowe. ST pozostawił je, ponieważ niektórzy korzystają z transformat do wysyłania paczek do dostawców. Prawdopodobnie ST usunie to w najbliższej aktualizacji.
 

Edit:

Przed chwilą sprawdziłem i u nas nie ma notatek z punktami odbioru w notatce jeśli chodzi o paczkomaty. Czy wszystko jest dobrze skonfigurowane?

Edytowane przez Mariusz Kownacki
Link to postu
18 godzin temu, Radosław www.sklep.kut-met.pl napisał:

Sello jak cały pakiet inserta stoi na serwerze z Intel Xeon W3530  2x2,80GHz 12GB RAM

Proszę spróbować połączyć się do Sello wpisując adres IP zamiast nazwy komputera serwerowego (przy uruchamianiu przytrzymać lewy Ctrl).

2 godziny temu, Agnieszka Nowak napisał:

Teraz kiedy notatki są do wszystkich paczkomatów (bo jest tam podany adres punktu odbioru), mam problem, bo muszę sprawdzać wszystkie transakcje, gdyż nie wiem czy oprócz punktu odbioru kupujący nie napisał wiadomości do sprzedającego.

 

7 minut temu, Agnieszka Nowak napisał:

Mam tak dlatego, że przy wysyłce nie korzystam z sello, tylko z prostej paczki.

I stąd te różnice. Widocznie we wcześniejszej wersji inaczej był sprawdzany warunek na to czy jest to paczkomat. Teraz sprawdzane jest ustawienie typu wysyłki w konfiguracji ShipX, żeby określić jednoznacznie czy jest to paczkomat czy wysyłka kurierem. Zobaczymy czy da się coś z tym zrobić.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...