Skocz do zawartości

Jeden towar różne aukcje

Polecane posty

Czy i jeśli tak, to w jaki sposób wystawić dwie różne aukcje z podpiętym tym samym towarem - dwie (lub więcej) aukcji z różnymi zdjęciami? Klikając ppm na Towar i wybierając wystaw na aukcji w ZDJĘCIA mam zdjęcia, które są już na pierwszej aukcji z tym towarem. Chcę wystawić następną, już z innymi zdjęciami i szablonem. Jak to zrobić?

Link to postu

Hmm...

Albo całkowicie ręcznie tworząc aukcję w sekcji AUKCJE > PRZYGOTOWANE. Tam wybierasz towar nie pozwalając Sello na uzuepełnienie danych danymi z Subiekta, żeby Ci nie nadpisało ręcznie stworzonego opisu.

Albo stowrzyć drugi szablon, podpiąć go do tego samego towaru, dodać do Sello zdjęcia do drugiej aukcji (np. zdjęcia 1-6 do aukcji 1 i 7-12 do drugiej). W szablonie 1 (aukcja 1) dodać pierwsze zdjęcia, w szablnie 2 (aukcja 2) dodać kolejne zdjęcia.Opis 1 aukcji moze "iść" z Subiekta, a do drugiej z pól własnych dodanych do towaru...

Oczywiście, pytaj w razie wątpliwości.

 

Pamiętaj, że w razie sprzedaży tego towaru na jednej aukcji, do synchronizacji (obniżenia) stanów Sello zaznaczy obie...

  • Dziękuję 1
Link to postu

Marcin - dziękuję, zaraz próbuję. ;)

Nie wiem dobrze zrozumiałem ostatnie zdanie. Czyli: jeśli mam towar "X" stan magazynowy 10 i dwie aukcje (A1 i A2) z towarem X, to w przypadku sprzedaży z aukcji A1 obniży po prostu ilość towaru X w zakładce TOWARY? Wystawiam do wyczerpania przedmiotów.

I jeszcze jedna sprawa - przerzucając towar do wystawienia z sgt do Sello, zmieniłem mu nazwę na nazwę aukcji. Czy mogę nazwę Towaru w Sello teraz podczas trwania aukcji edytować z powrotem do nazwy z sgt? Nie zmieni mi tytułu aukcji? Dla porządku wolałbym w sytuacji wystawiania wielu aukcji z tym samym towarem mieć jednak nazwę z sgt. :)

Edytowane przez Zdzisław Bal
Link to postu
1 godzinę temu, Zdzisław Bal napisał:

Nie wiem dobrze zrozumiałem ostatnie zdanie. Czyli: jeśli mam towar "X" stan magazynowy 10 i dwie aukcje (A1 i A2) z towarem X, to w przypadku sprzedaży z aukcji A1 obniży po prostu ilość towaru X w zakładce TOWARY? Wystawiam do wyczerpania przedmiotów.

Załóżmy:

masz towar X - 10 szt.

aukcja 1 - 5 szt.

aukcja 2 - 5 szt.

sprzedaż na aukcji 1 - 1 szt.

Sello zaznacza aukcje do synchronizacji (pomrańczowy kwadrat w kolumnie S)

image.png.691b3d3d42184c9615a272e3c87debde.png

W przykładowym przypadku Sello zasugeruje, żeby na obu aukcjach podnieść stan do 9 szt. (bo tyle zostanie w magazynie GT  a na aukcjach będzie 4 i 5)

 

1 godzinę temu, Zdzisław Bal napisał:

Czy mogę nazwę Towaru w Sello teraz podczas trwania aukcji edytować z powrotem do nazwy z sgt?

A Sello nie zrobiło tego samo przy wywołaniu synchronizacji?

Zmianę tytułu aukcji lepiej robić przy pomocy pól własnych i tagów a nie przy pomocy zmiany nazwy w towarze w Sello:

 

Ja mam w niektórych TOWARACH pole własne (o długim tytule ;) ) które wstawione w szablon przygotowuje aukcje z moim tytułem (tag jest też w opisie):

image.png.bf4a0d24acd9588ffdaba39269b36db3.png

  • Dziękuję 1
Link to postu

Dzięki jak zwykle za merytoryczną odpowiedź. Marcin, ja chciałbym tylko zmienić nazwę towaru w Sello, a nie w aukcji. Zrobiłem babola, bo pierwszy towar jaki wrzuciłem z sgt zmieniłem mu nazwe na taka jak w aukcji: "SUPER HIPER MEGA GLEBOGRYZARKA 24/7" (przykład) - no i taka nazwa też widnieje w kartotece TOWAR Sello, i teraz wystawiłem inna aukcję i musiałem wybrać Towar "SUPER HIPER MEGA GLEBOGRYZARKA 24/7" i stworzyć nowa aukcję "SUPER HIPER MEGA GLEBOGRYZARKA CZARNA 24/7". W sytuacji wystawiania wielu aukcji z podpiętym jednym towarem chce teraz po prostu jechac na nazwach z sgt, bo zrobi mi się straszny bałagan. :)

Link to postu

Wydaje mi się, że u mnie nazwy przechodzą do Sello gdy coś zmieniam w Subiekcie GT.

A jak masz tu ustawione? przy każdej synchronizacji? (choć to nie dotyczy bezpośrednio nazw towaru) :

image.png.aa03b590f264ff4a31e66412430e68cf.png

 

Ew. zaznacz przed synchronizacją towar w subiekcie ponownie do serwisu aukcyjnego:

image.png.6ffbdf18c0674f4eb9697f6841439f7c.png

  • Dziękuję 1
Link to postu
Dnia 2.12.2019 o 08:45, maniootek • napisał:

My robimy tak, że tworzymy towar w Sello (wirtualny - nie synchronizowany z subiektem), wrzucamy tam zdjęcia nowe itp i potem w aukcji dodajemy powiązanie z towarem.

wlasnie proboje taka eksperymentalna aukcje wystawic na tym samym towarze, ale gdzie w sello aukcje wybierasz powiązanie z towarem? :)

edit: chyba już mam - tam przy lupce i plusie, itd? :)

Edytowane przez Zdzisław Bal
Link to postu
26 minut temu, Zdzisław Bal napisał:

gdzie w sello aukcje wybierasz powiązanie z towarem?

 

13 minut temu, Zdzisław Bal napisał:

Omyłkowo powiazałem nie ten towar do aukcji, ktora juz wystawilem. Moge to jakos poprawic? edycje mam wyszarzoną w Aukcje

 

ctrl + shift + t

 

Pokażesz jak to wygląda, to wyszarzenie?

Co to jest wirtualny towar?

 

 

Link to postu
13 minut temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

 

 

ctrl + shift + t

 

Pokażesz jak to wygląda, to wyszarzenie?

Co to jest wirtualny towar?

 

 

Kilka postow wyzej - metoda kolegi maniootek

ok dałem ctrl+shift+t, wybralem ten towar ktory chce. Ale dalej w zakladce TOWARY nie mam S-ki w kolumnie, towar niepowiązany. klikam ppm i moge dac powiaz z subiektem i chyba o to chodzi ale mam cała długasna liste pozycji z sgt, nie widze zadnej opcji wyszukiwania po kodzie

 

do wyboru sa towary niezwiązane z serwisem aukcyjnym.

Edytowane przez Zdzisław Bal
Link to postu
2 minuty temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Nie da się połączyć towaru stworzonego w Sello z towarem z Subiekta.

no to kurde kolega w błąd wprowadził? :)

chciałbym, Marcin, wystawić druga aukcję (a w nastepnej kolejności więcej) z powiązanym tym samym towarem. Tą z teraz usune i zrobie chyba recznie tak jak pisałeś przez Aukcje -> przygotowane :)

Link to postu

Chodzi o rozwiązanie problemu polegającego na wystawieniu jednego towaru powiązanego z Subiekt-em w różnych aukcjach z różnymi opisami i zdjęciami. Gdzieś trzeba trzymać te nowe zdjęcia i opisy więc tworzymy taki towar w Sello, który nie ma powiązania z Subiekt-em (nazywam go towarem wirtualnym). Robimy aukcje wg szablon z tym towarem wirtualnym a potem w takiej aukcji ustawiamy ręcznie powiązanie z właściwym towarem, który ma powiązanie z Subiektem.

Edytowane przez maniootek •
  • Dziękuję 1
Link to postu
8 godzin temu, maniootek • napisał:

Chodzi o rozwiązanie problemu polegającego na wystawieniu jednego towaru powiązanego z Subiekt-em w różnych aukcjach z różnymi opisami i zdjęciami. Gdzieś trzeba trzymać te nowe zdjęcia i opisy więc tworzymy taki towar w Sello, który nie ma powiązania z Subiekt-em (nazywam go towarem wirtualnym). Robimy aukcje wg szablon z tym towarem wirtualnym a potem w takiej aukcji ustawiamy ręcznie powiązanie z właściwym towarem, który ma powiązanie z Subiektem.

Dziekuje, a podpowiesz dokladnie w ktorym miejscu recznie go wiazecie z sgt?

Link to postu

Obecnie najlepiej towary z SGT zsynchronizować do Sello, następnie powiązać te powiązane towary z aukcjami. Prócz ręcznego wiązania towaru, można ten proces zautomatyzować za pomocą okna zmian zbiorczych ctrl+t, ale musi być w tytule aukcji lub w opisie pole, które umożliwi znalezienie towaru w kartotece Sello, np symbol towaru, nazwa.

  • Dziękuję 1
Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...