Skocz do zawartości

Zbiorczy wydruk etykiet Inpost na Zebrze

Polecane posty

Nie wiem co się stało, ale jeszcze wczoraj drukowało zbiorczo z Sello etykiety dla Inpostu, dziś pojawia się błąd jak niżej. Po wyklikaniu w Sello otwiera się Acrobat Reader i stoi w miejscu - nie drukuje. 

 

Paczki kliknięte wyślij/odbierz, nr nadania są, wszystko jest...

 

Jeszcze wczoraj wszystko działałało

zebra.png

Edytowane przez Zdzisław Bal
Link to postu

W win 10 wszedłem w drukarki i skanery, przy zebrze był komunikat "Błąd" , kliknalem zaządzaj - > uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów. I Zebra zaczeła drukować etykiety ktore miala w pamiecy. Win 10 zasugerowal ustawienie jej jako domyslnej. tymczasowo zatem problem rozwiazany, zobaczymy co dalej.

 

Przy okazji - czy ktoś ma patent, żeby Zebra drukowała wiele etykiet jednym ciągiem bez podciągania każdej kolejnej etykiety?

Link to postu
2 godziny temu, Zdzisław Bal napisał:

Przy okazji - czy ktoś ma patent, żeby Zebra drukowała wiele etykiet jednym ciągiem bez podciągania każdej kolejnej etykiety?

U mnie drukuje ciągiem. Ale z ustawień pamiętam tylko potrzebę kalibracji.

image.png.7a078945824288a1bf2a4256f8bbbbd1.png

 

Co do wydruku to pamiętaj, że Sello nie potrafi wydrukować razem zaznaczonych Paczkomatów allegro ze smartami. Trzeba drukować oddzielnie lub mieć inne nazwy w Sello dla obu usług. Na razie ST myśli nad poprawką, bo błąd wynika ze zmian po stronie inpostu. Czy to nie może być ten problem?

  • Dziękuję 1
Link to postu
  • 2 tygodnie później...
Dnia 30.11.2019 o 21:49, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

U mnie drukuje ciągiem. Ale z ustawień pamiętam tylko potrzebę kalibracji.

image.png.7a078945824288a1bf2a4256f8bbbbd1.png

 

Co do wydruku to pamiętaj, że Sello nie potrafi wydrukować razem zaznaczonych Paczkomatów allegro ze smartami. Trzeba drukować oddzielnie lub mieć inne nazwy w Sello dla obu usług. Na razie ST myśli nad poprawką, bo błąd wynika ze zmian po stronie inpostu. Czy to nie może być ten problem?

Śmiga jak ta lala po kalibracji :)

Link to postu

Marcin, nie sądzę, żeby to była kwestia zwymiarowania, etykiety mam dokładnie 10x14,9, w ustawieniach 10x15, no z furgonetki testowe lecą, z sello dalej robi przerwę. Jedna rzecz, którą zauwazylem te testowe maja inne okno drukowania, chyba windowsowskie? W sensie ilośc kopii, wybor drukarki itd. Przez Sello otwiera okno z Adobe Readerem...i wtedy leci z automatu, ale... z tymi odstepami :) Musze z tym powalczyć, bo to jednak nieco usprawnia

Link to postu

U mnie drukuje z Sello ciągiem, ale nie kojarzę czy odpowiadało za tym jakieś konkretne ustawienie. Jedyne co pamiętam, to przy zakupie zebry znaczenie miała kalibracja i podanie rzeczywistych wymiarów etykiety. To 15,4 u mnie to etykieta wraz z marginesami, które są poza naklejką (umożliwiają łatwe oderwanie naklejki).

Link to postu
2 godziny temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

U mnie drukuje z Sello ciągiem, ale nie kojarzę czy odpowiadało za tym jakieś konkretne ustawienie. Jedyne co pamiętam, to przy zakupie zebry znaczenie miała kalibracja i podanie rzeczywistych wymiarów etykiety. To 15,4 u mnie to etykieta wraz z marginesami, które są poza naklejką (umożliwiają łatwe oderwanie naklejki).

Cholera, teraz to w ogóle coś zmajstrowałem, kliknałem wtym panelu kalibrownaia nośnika, drukuj -> etykiete z ustawieniami czy cos takiego i kurde zonk, coś wydrukowało, straciło kalibrację i zaswieciła sie stale swiecaca czerwona dioda. Na razie nic nie pomogło... :D Po kliknięciu kalibruj nośnik nic sie nie dzieje... ajj

Link to postu
Dnia 12.12.2019 o 21:08, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

U mnie drukuje z Sello ciągiem, ale nie kojarzę czy odpowiadało za tym jakieś konkretne ustawienie. Jedyne co pamiętam, to przy zakupie zebry znaczenie miała kalibracja i podanie rzeczywistych wymiarów etykiety. To 15,4 u mnie to etykieta wraz z marginesami, które są poza naklejką (umożliwiają łatwe oderwanie naklejki).

Jakoś odkrecilem te awarie i juz drukuje, ale nadal nie ciągiem w Sello. Zauwazylem ze przez - chyba- google cloud print, bo widze stwoj mail i wyiberam drukarke - zebre i jak drukuje tak testowe z furgonetki to leci ciagiem. Jak zrobić zeby Sello też zaciagało prze Google Cloud Print a nie otwierało Adobe Readera? :D

 

Link to postu
1 godzinę temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

U mnie otwiera AR i drukuje ciągiem...

Czy masz najnowsze oprogramowanie do Zebry i AR?

Masz takie ustawienia? :

image.png.3167559dce4d13fc94268b4100d1cc3f.png

Mam tak Marcin :)

Wszystko aktualne :)

Najbardziej zastanawiające, że przez google cloud print leci ciągiem... eh

zebraetykietasello.png

Edytowane przez Zdzisław Bal
Link to postu
29 minut temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

A jak zmienisz typ wydruku na taki jak u mnie?

Etykieta adresowa to raczej wydruk na naklejki na A4 (taki A4 pocięty na małe naklejki).

Gdzies tu na forum wyczytalem, ze zeby było zaznaczone etykieta adresowa, hmm, ale czy to przypadkiem nie tyczyło sie listy wysylkowej zeby aciagało dane notatki itd? i może sie palnałem i zaznaczylem to w etykiecie inpostu?

 

A, nie - "książka nadawcza". :) a te ustawienia miałem chyba domyślnie. Sproboje z typem podstawowym i dam znać

Edytowane przez Zdzisław Bal
Link to postu
6 godzin temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Jeszcze jedno pytanie - oczywiście zaznaczasz na liście myszką paczki do druku etykiet przed ich "puszczeniem" (jak te przykładowe 4 poniżej)?

image.png.de77c0fbb4019a3ae9e14ce9b420312d.png

Tak, oczywiście Marcin :)

gdzies wycztalem zeby sprwdzic w zaawansowanych opcjach drukwoania opcje "label with marks" i "label with gaps" ale nadal to samo. Drukarka skalibrowana wiec czujnik jest w proządku. Zerknij jak masz tu u siebie drukarki i skaner -> preferencje drukowania

 

zebragaps.png

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...