Skocz do zawartości

Nowy podmiot w subiekcie a synchronizacja towaru w sello

Polecane posty

Witam,

Założyłem nowy podmiot w subiekcie na nową firmę, przeniosłem towar z poprzedniego podmiotu który był połączony z sello razem z ilością towaru itp. Chciałem sello połączyć z nowym systemem sprzedaży, ten sam server tylko inna nazwa bazy danych. Towar połączył się prawidłowo z subiekta z nowego podmiotu do sello, jak wciskam pokaż w subiekcie wszystko się zgadza, zrobiłem synchronizację nie wyskoczył żaden błąd. Problem polega na tym że teraz w aukcjach mam inaczej powiązane towary z aukcjami, w paczkach klientów również są inne towary niż dokonali zakupu. Tak jak by symbole towaru źle synchronizowały się w sello z aukcjami. Jak można rozwiązać ten problem ? 

Pozdrawiam

Link to postu

Problemem są towary, które były podłączone do starej bazy i mają inne identyfikatory, dlatego Subiekt ich nie rozpoznaje. Zdaje się, że jest na to jakiś sposób - poszukaj na forum, chyba BArtek podawał rozwiązanie.

Jeśli natomiast postawisz nową bazę Sello (serwer może zostać ten sam, bo rzecz w tym co jest zapisane w bazie danych Sello) i podepniesz ją do Subiekta, to towary z Sub. znajdą się w Sello. Ale będziesz zaczynał od zera jeśli chodzi o konfigurację.

Link to postu

Właśnie o to chodzi że chce aby dane z sello pozostały, nie chce mieć "czystego" sello. Myślałem że jak ponownie zainstaluje server, bo działem na tym próbnym na 180 dni i co 180 dni go na nowo instaluje to przy połączeniu z sello będę mógł połączyć się z innym podmiotem w subiekcie bez rozjeżdżania się symboli w aukcjach i paczkach. Jak podłączam teraz subiekta z nowym podmiotem do sello to towar z sello synchronizuje się z subkietem bo towar jest ten sam co w poprzednim podmiocie ale rozjeżdżają się symbole w aukcjach i paczkach, są przypisane inne niż były wcześniej.

Wiesz może jak poszukać tego rozwiązania co Bartek podawał ? W wyszukiwarce pod różnymi hasłami nie mogę tego znaleźć.

Link to postu

Nie chodzi o sql, tylko o podłączenie nowego podmiotu z subiekta z sello które wcześniej było podłączone do innego podmiotu. Towary są te same i ilości. Sello łączy się i synchronizuje z nowym podmiotem z subiekta ale rozjeżdżają się symbole w aukcjach i paczkach, są przypisane inne niż były wcześniej. Po prostu myślałem że jak przeinstaluje server to przy podłączeniu subiekta do sello, połączę go z nowym podmiotem i nie będzie problemu.

Link to postu
23 godziny temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Problemem są towary, które były podłączone do starej bazy i mają inne identyfikatory, dlatego Subiekt ich nie rozpoznaje. Zdaje się, że jest na to jakiś sposób - poszukaj na forum, chyba BArtek podawał rozwiązanie.

Jeśli natomiast postawisz nową bazę Sello (serwer może zostać ten sam, bo rzecz w tym co jest zapisane w bazie danych Sello) i podepniesz ją do Subiekta, to towary z Sub. znajdą się w Sello. Ale będziesz zaczynał od zera jeśli chodzi o konfigurację.

Wiesz może jak znaleźć tą informację co Bartek pisał jak rozwiązać problem ? Próbuje po różnych hasłach szukać, ale nie widzę tego. Będę ci bardzo wdzięczny za pomoc.

Link to postu
15 minut temu, Next One napisał:

 

Tutaj chyba najdokładniej było wytłumaczone

@Bartosz Rosa Czyli z tego co rozumiem, jak bym po podłączeniu z innym podmiotem z subiekta, ręcznie w aukcjach trwających zmienił towary na te który były poprzednia i je powiązał to w paczkach również załączą się prawidłowe towary ? Bo chodzi o to że nie tylko w aukcjach mam towary źle podpięte ale w paczkach już zrobionych/ wysłanych również. 

Link to postu
Dnia 3.12.2019 o 15:39, Adam Klik napisał:

Jak podłączam teraz subiekta z nowym podmiotem do sello to towar z sello synchronizuje się z subkietem bo towar jest ten sam co w poprzednim podmiocie ale rozjeżdżają się symbole w aukcjach i paczkach, są przypisane inne niż były wcześniej.

Sello wszystkie powiązania trzyma po identyfikatorach. Aukcja jest powiązana z towarem Sello poprzez ID towaru. Tak samo towar Sello jest powiązany z towarem Subiekta poprzez ID towaru Subiekta. Jeśli Sello zostało połączone do nowej bazy Subiekta, w której są te same towary ale mają inne identyfikatory w bazie, to po synchronizacji towary w Sello zostaną pozamieniane, bo towar X w Sello wskazuje na identyfikator ID-X w bazie Subiekta, który teraz mógł się stać innym towarem. Sello zaciągnęło prawdopodobnie wszystkie dane tego towaru z Subiekta, tylko że pod identyfikatorem ID-X nie ma już towaru X tylko Y. Z punktu widzenia towarów w Sello wszystko się zgadza, bo obecny towar X w Sello został zastąpiony danymi towaru Y. Natomiast aukcje, transakcje, paczki nadal pamiętają ID towaru X, który teraz ma dane towaru Y.

Generalnie przepinanie bazy Sello z jednej bazy Subiekta na inną nie jest wskazane. Jeśli już taka operacja jest wykonywana to należy zadbać o to, aby towary w bazie Subiekta nie zmieniły swojego identyfikatora.

Jeśli to z jakiegoś powodu jest kłopotliwe i nie można przenieść danych w bazie Subiekta zachowując ich identyfikatory bazodanowe, można jeszcze zaatakować od drugiej strony, czyli od towarów Sello. Trzeba by zaktualizować identyfikatory w bazie Sello w tabeli z towarami tak, aby wskazywały na nowe identyfikatory tych samych towarów w bazie Subiekta. W tym celu najlepiej zmienić id powiązania na jakiś konkretny typu np 999 w bazie Sello - dzięki czemu można będzie sprawdzić czy wszystkie towary się zaktualizowały poprawnie, a następnie zaktualizować te identyfikatory dopasowując towary Sello i towary Subiekta np po symbolu (jeśli są unikalne). To jednak wymaga znajomości SQLa, nie wiem jak przenoszone były towary pomiędzy bazami Subiekta.

Link to postu

@Bartosz Rosa  Próbowałem zrobić to na zasadzie ręcznego powiązania od nowa towarów z aukcjami trwającymi, ale w transakcjach i paczkach nadal widniał towar z pod innego symbolu, nie połączył się prawidłowo. Więc chciałem spróbować tej opcji żeby w programie Microsoft SQL server management studio, eksportować z bazy subiekta 1 do bazy 2 , tabele z towarami i grupami towarów. Grupy towarów się przeniosły i widać je w nowym podmiocie, ale towary mimo iż przenoszenie w programie zakończyło się sukcesem i przeniosło 9130 wierszy to towaru w subiekcie nie widać.  Czy po takim przeniesieniu identyfikatory towaru pozostaną takie same jak w bazie 1?

sql towary 9130.jpg

Edytowane przez Adam Klik
Link to postu
1 godzinę temu, Bartosz Rosa napisał:

Szczerze, to nie wiem, nie używałem nigdy przenoszenia danych z managementa, ale można to sprawdzić weryfikując kilka ostatnich identyfikatorów z tabeli tw__towar.

@Bartosz Rosa A jak można to z weryfikować? Jak kopiuje tabele tw_towar, to tak jak na powyższym sreene pokazuje że 9130 wierszy się przeniosło ale nie widzę ich w subiekcie na 2 podmiocie, 9130 dokładnie tyle mam towarów w 1 podmiocie. 

Link to postu

Wystarczy przejrzeć tabelę z poziomu managementa. W konfiguracji należy jeszcze przestawić liczbę pokazywanych wierszy na 0, inaczej ich liczba będzie ograniczona do 200 linii.

Dlaczego towary nie są widoczne, to pewnie zależy już od specyfiki Subiekta, być może brakuje jeszcze jakichś danych przeniesionych - niestety nie pomogę w zakresie Subiekta, trzeba by było zapytać na forum subiektowym.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...