Skocz do zawartości

Cenniki, narzuty itp.

Polecane posty

Witam,

Walczę cały czas z konfiguracją cen sprzedaży dla asortymentów i zaczynam załamywać ręce. :(

Konstrukcja stosunkowo prosta jak w tysiącach firm. Branża IT.

Chciałbym posiadać dwie ceny na każdym asortymencie (cenniki statyczne):

Podstawową: liczona od ceny zakupu z ostatniej dostawy + narzut; zaokrąglenie do 1 pln w górę na cenie brutto

Specjalną: liczona od ceny zakupu z ostatniej dostawy + narzut; bez zaokrąglenia

Jednak jak to bywa na różnych asortymentach, (które jednocześnie dużo rotują) trzyma się różne narzuty. Pomyślałem więc, że raz usiądę i dla odpowiednich filtrów w obu cennikach ponadaję różnym asortymentom inne narzuty. Następnie podczas przyjmowania nowych asortymentów (Fz) będę zmieniał narzut (formatka zmiany cenników po zapisie dokumentu) ustawiony jako globalny dla cennika na taki który jest właściwy dla konkretnego asortymentu. Wszystko z myślą, że gdybym chciał odświeżyć cenniki i dokonać przeliczenia automatycznego dla całego cennika to żeby program wykorzystał narzuty przypisane do poszczególnych asortymentów i je odpowiednio przeliczył (a nie korzystał z jednego globalnego ustawienia). Niestety okazało się, że jeśli po zakończeniu Fz zasugeruję zmianę narzutu na konkretnych przyjmowanych towarach to program wprawdzie dokona stosownych przeliczeń, ale w cenniku w miejscu "sposób wyliczania cen" pozostawi ustawienie stare (mimo ustawionego parametru: po zmianie narzutu: zaktualizuj sposób wyliczania ceny)  :( Ponoć ma to zostać poprawione w wersji wiosennej, ale mam pytanie czy macie jakiś sposób aby jednak zaktualizować to pole  "sposób wyliczenia cen sprzedazy" na podstawie narzutów pokazanych przy produktach:Przechwytywanie.thumb.PNG.074dfb8225dd64eb8e3e0555e7694951.PNG

Jeśli nie to jak inaczej sobie radzicie z cenami sprzedaży ?

Myślałem o innym rozwiązaniu: ustawienie cennika i zaokrągleń dla grupy produktowej. Czyli dodaje asortyment do grupy i on automatycznie przyjmuje ustawienie cennika w tej grupie. Wiem że jest w cenniku dodatkowym możliwość dodania grupy do cennika, ale to będzie zawartość tej grupy na chwilę bieżącą, a jak dodamy do grupy nowe asortymenty to muszę znowu grupę dodać do cennika :(

I tak, w którą stronę się nie ruszę z cenami sprzedaży to jest coś na rzeczy .... nie chce mi się wierzyć że wszyscy mają jedną równą marżę na wszystkich asortymentach co wtedy można łatwo rozwiązać.

Ideałem byłoby wg mnie taka możliwość:

parametry cenników (priorytet dla asortymentu / priorytet dla grupy)

ustawienie cen dla grupy XXX:

to co jest w cennikach czyli od jakiej ceny, co doliczane, jak zaokrąglane itp.

ale

z jednoczesnymi przedziałami dla ceny wyliczeniowej np:

w przedziale od 0,00-5,00 pln licz tak: narzut 100% zaokrąglenie 0,10

w przedziale od 5,01-50,00 pln licz tak: narzut 20% zaokrąglenie 0,50

w przedziale od 50,01-xxxpln liczt tak: narzut 10% zaokrąglenie 1,00

Oczywiście to wszystko można aktualnie odfiltrować i ustawić (dla grupy równej xxx i cenie >5) itd; ale to działa tylko jako ustawienie chwilowe a nie związane ze stałymi zasadami przeliczania cen. Więc za każdym razem jak się zmienią ceny (asortyment może przejść z jednego przedziału do drugiego) i trzeba by robić wyliczenia od nowa.

Może zawracam kijem Wisłę i macie inne prostsze rozwiązanie, które automatyzuje nadawanie cen sprzedaży ale jednak z pewną zachowaną logiką ich wyznaczania ?

Albo to wszystko jest tylko znowu mam "pomroczność jasną" i czegoś nie widzę ;)

pozdrawiam Marcin

 

 

 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...