Skocz do zawartości

PIT - 11 Portal pracownika

Polecane posty

  • 3 lata później...

Witam,

 

Odświeżę temat wysyłki PIT, bo niedługo nas to czeka :)

Na ten moment masowa wysyłka pracownikom możliwa jest tylko mailowo ? Jeśli tak, to czy możliwe jest nadanie hasła plikom np. dany dokument PIT pracownika z hasłem PESEL lub innym ? 

Polityka firmy zabrania mi wysyłkę tak ważnego dokumentu bez zabezpieczenia pliku indywidualnym hasłem.

 

 

Link to postu

Wygląda na to ( jestem po szkoleniu u akredytowanego serwisanta Insert ) że  pliku xml z PIT-11 dla konkretnego pracownika nie można wyeksportować na zewnątrz.  Uzywamy innego programu do transmisji  wszystkich deklaracji do MF ( JPK,VAT-UE, PIT-xx ) . Czy taka mozliwość  eksportu xml'a jest przewidywana w najblizszym czasie lub może jest dostępna obecnie tylko umknęło to szkolącym. W Insert GT takie eksporty są możliwe ( Rachmistrz GT, Rewizor GT, Gratfikanta GT - nie wiem bo zdecydowałem się na NEXO )

Link to postu

Bezpośrednio takiego eksportu XML deklaracji nie ma. Można to wykonać poprzez PIT-11->Popraw->Wysyłka elektroniczna->Generuj a następnie, po wygenerowaniu postaci elektronicznej -> Pokaż. Podgląd XML można skopiować do jakiegoś notatnika i z jego poziomu zapisać jako XML deklaracji. 

Tak wygenerowany plik XML jest wczytywany no przez formularz interaktywny deklaracji PIT-11.

image.png.49a5b2e7cf608115718364de0acd2e11.png

image.thumb.png.930d76cf5744c8ef21032ebff67bee1e.png

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...