Skocz do zawartości

schemat dekretacji wyciągu bankowego rozrachunki z pracownikami

Polecane posty

Proszę mi podpowiedzieć jak ustawić filtr kontekstu w pozycji zapisu księgowego w schemacie dekretacji wyciągu bankowego dla rozrachunków z pracownikami. Konta 234 - inne rozrachunki z pracownikami oraz 231- rozrachunki z tytułu wynagrodzeń . Nie mogę ustawić tych filtrów żeby pozycje wyciągu bankowego dekretowało na jedno albo drugie konto .



 

Link to postu

Najpierw należałoby ustalić, co w danej operacji bankowej decyduje o wyborze któregoś z tych dwóch kont księgowych? Czym różni się operacja bankowa dekretowana na 231od operacji bankowej dekretowanej na 234?

Edytowane przez Jacek Izydorczyk
Link to postu
6 godzin temu, Lilla Borko-Andrzejewska napisał:

no własnie w tym sęk, bo dekretacja na 234 i 231 ma takie same filtry i nie wiem jak je zróżnicować żeby program wiedział które na które

No ale gdy miałaby Pani zadekretować ten wyciąg ręcznie, to na jakiej podstawie określiłaby Pani konto księgowe? Czy jest Pani w stanie określić jakąś regułę, którą można by wpisać do warunku wyboru konta księgowego? 

Link to postu

 Ręcznie wpisałabym po prostu nr konta ale w schemacie to nie takie oczywiste. Już rozwiązałam problem razem z moim serwisantem INSERTA- Arturem z Iławy (jest świetny, tu ukłon w jego stronę). Przyznam że trzeba było się nieźle nakombinować. Rozwiązanie jest dość proste ale doszliśmy do tego metodą prób i błędów. Przy kontach 234 i 231 wprowadziliśmy w filtrze dodatkowy warunek "opis księgowy- własna wartość", opis wprowadzany jest z pozycji operacji bankowej bo na wyciągu nie ma takiej możliwości, teraz dekretacja wprowadzonego wyciągu to jedno kliknięcie. Zaoszczędza mi to sporo pracy. Uff

schemat dekretacji wyciągu bankowego.png

Link to postu
1 godzinę temu, Lilla Borko-Andrzejewska napisał:

Ręcznie wpisałabym po prostu nr konta

Oczywiście, ale ja pytałem, jaki numer konta i na jakiej podstawie by je Pani określiła.

1 godzinę temu, Lilla Borko-Andrzejewska napisał:

opis wprowadzany jest z pozycji operacji bankowej bo na wyciągu nie ma takiej możliwości

Jest taka możliwość.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...