Skocz do zawartości

Sello i SGT a komplety

Polecane posty

Wystawiłem komplet 2 szt. na aukcji i zupełnie przeoczyłem, że aukcja jest powiązana z jednym towarem z sgt. Na paragon wrzuciło cenę jak za 2 szt. ale jedna pozycja towarowa. Czy można jakoś w Sello wygodnie to rozwiązać, żeby np. przyporządkować aukcjom z kompletami, żeby wrzucało na dokument sprzedaży dwa towary? :)

Link to postu

Nie rozumiem do końca problemu.

Ja tak nie mam, a sprzedaję podobnie.

Mam ustawione w oferice na Allegro towar który sprzedaję jako kilka sztuk - ustawiłem mu atrybut w Allegro "liczba sztuk" na:

para

Do tego tą "parę" mam w Subiekcie zdefiniowaną jako "komplet" - składający się z kilku sztuk towaru.

Na dokumencie sprzedaży mam zawsze:

1szt (jest to ten oto "komplet", czy też ta oto "para") - 1 szt. pod którą ukrytych jest kilka sztuk towaru na dokumentach w magazynie.

 

Więc przykro mi, ale nie wiem skąd Twój problem. Wpłaty się zgadzają, stany magazynowe również. Komplety "montuję" w Subiekcie. Wszystko pięknie chodzi.

Edytowane przez HotKey .
  • Dziękuję 1
Link to postu
2 godziny temu, HotKey . napisał:

Nie rozumiem do końca problemu.

Ja tak nie mam, a sprzedaję podobnie.

Mam ustawione w oferice na Allegro towar który sprzedaję jako kilka sztuk - ustawiłem mu atrybut w Allegro "liczba sztuk" na:

para

Do tego tą "parę" mam w Subiekcie zdefiniowaną jako "komplet" - składający się z kilku sztuk towaru.

Na dokumencie sprzedaży mam zawsze:

1szt (jest to ten oto "komplet", czy też ta oto "para") - 1 szt. pod którą ukrytych jest kilka sztuk towaru na dokumentach w magazynie.

 

Więc przykro mi, ale nie wiem skąd Twój problem. Wpłaty się zgadzają, stany magazynowe również. Komplety "montuję" w Subiekcie. Wszystko pięknie chodzi.

Ty nie widzisz problemu, bo masz "pomontowane" komplety, a ja nie mam i trzeba najwyraźniej ręcznie to przeklikać. :)

  • Lubię to 1
Link to postu

No więc pomontuj komplety i będzie Ci zdejmowało tyle ile trzeba :)
Załóżmy, że produkuję buty:

- lewe, oraz

- prawe

natomiast idąc za reklamą "w zestawie taniej" sprzedaję je jako parę.

Montuję zestaw "para butów" która jest na FV, zaś, z magazynu schodza fizycznie dwa buty: lewy i prawy, o sumarcznej cenie dwóch butów, jest to również ważne dla remantntów it wyliczania zysku, zaś o sumowanie cen produkjic buta lewego i prawego oraz odjęcie ich kosztu od sprzedaży "jednego kompletu pary butów" :D pozwoli śledzić marżowość, to najepsze moim zdaniem rozwiązanie :D

Spróbuj ! :D

  • Dziękuję 1
Link to postu
Dnia 11.12.2019 o 01:05, HotKey . napisał:

No więc pomontuj komplety i będzie Ci zdejmowało tyle ile trzeba :)
Załóżmy, że produkuję buty:

- lewe, oraz

- prawe

natomiast idąc za reklamą "w zestawie taniej" sprzedaję je jako parę.

Montuję zestaw "para butów" która jest na FV, zaś, z magazynu schodza fizycznie dwa buty: lewy i prawy, o sumarcznej cenie dwóch butów, jest to również ważne dla remantntów it wyliczania zysku, zaś o sumowanie cen produkjic buta lewego i prawego oraz odjęcie ich kosztu od sprzedaży "jednego kompletu pary butów" :D pozwoli śledzić marżowość, to najepsze moim zdaniem rozwiązanie :D

Spróbuj ! :D

Dzięki! Będe montował na swięta hehe :))

Link to postu
  • 4 tygodnie później...

@HotKey . wracam aktualnie do sprawy kompletów. Powiedz mi proszę - jak stworzę komplety, to wtedy pomniejszy mi z automatu stany na detalu, zgadza się? A to mnie nie pociesza. Druga kwestia - nie można w Sello zrobić tak, żeby podpiąć dwa towary do jednej aukcji? Żeby je ściągało w przypadku zakupu, bez tworzenia kompletów? :D

Link to postu

Jeśli zmontujesz komplet, to pomniejsza Ci stany poszczególnych składników tego kompletu. W tej chwili nie można powiązać kilku towarów z Subiekta z jedną aukcją, natomiast Sello Team rozważa wprowadzenie takiej funkcjonalności. Sam na nią czekam, bo mam sporo kartotek z kompletami (właściwie tylko na potrzeby Allegro), przez co coraz trudniej się tym zarządza oraz dodatkowo przed wystawianiem dowodów sprzedaży trzeba te komplety zmontować.

Edytowane przez Maciej N.
Link to postu
  • 2 miesiące temu...
Dnia 12.01.2020 o 10:55, Maciej N. napisał:

Jeśli zmontujesz komplet, to pomniejsza Ci stany poszczególnych składników tego kompletu. W tej chwili nie można powiązać kilku towarów z Subiekta z jedną aukcją, natomiast Sello Team rozważa wprowadzenie takiej funkcjonalności. Sam na nią czekam, bo mam sporo kartotek z kompletami (właściwie tylko na potrzeby Allegro), przez co coraz trudniej się tym zarządza oraz dodatkowo przed wystawianiem dowodów sprzedaży trzeba te komplety zmontować.

@Bartosz Rosa Czy wiadomo coś w tym temacie?

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...