Skocz do zawartości

Nexo pro vs Vendero problemy z programem

Polecane posty

Witam wszystkich, 

Wymyśliłem sobie że będę prowadził sprzedaż nie tylko na znanym wszystkim portalu aukcyjnym. Wybór padł na Vendero gdyż posiadam Subiekta Nexo Pro, Sello. Niestety nie jestem programistą no i na samym początku napotkałem na problemy. Mam kilka pytań:

1. to czy jest opcja zmiany nazwy sklepu tak aby w wyszukiwarce inaczej to widniało chodzi mi o to że obecnie jest https://bikeshop.pasaz24.pl/  a chciałbym zmienić człon "bikeshop"

2. ustawiłem że Vendero ma pobierać 5 zdjęć, pobrało mi po 1 zdjęciu

3. po wejściu na konkretny towar mam problemy z jego edycją. Chcąc np zmienić charakterystykę na własną to pozwala ale nie mam możliwości do wrócenia tej z Subiekta. 

4. przesyłam 2 skany, które pokazują co się dzieje gdy klikam na te strzałki "powiększające" edytowane pole. 1 przed a 2 po kliknięciu i tu też nie  mam możliwości powrotu

5. mam problem z tworzeniem drzewa kategorii. Tworzę nową kategorię i chciałby stworzyć do niej podkategorię, nie wiem jak

To tak na szybko kilka pytań, pewnie będzie ich dużo więcej

 

Pozdrawiam

 

Mariusz

Foto 1.png

foto 2.png

Link to postu
ad 1. Co rozumie Pan przez zmianę nazwy? Czy mowa o wyszukiwaniu w Google (własna domena), czy też o wyświetlaniu np. strony głównej (SEO i meta-title).
ad 2. Nie potwierdzamy problemu, dlatego też prosiłbym o zrzuty ekranu z vendero, subiekta, format zdjęć i ich wielkość. 
ad 3. Również nie potwierdzamy problemów. Zmiany można dokonać z poziomu edycji charakterystyki produktu.
2019-12-17_08h40_26.png.36e4950cbefefa836282cc0dcce7fa42.png
ad 4.
W jakiej przeglądarce otwierają Państwo panel, czy na Chrome/Mozilla występuje ten sam efekt, czy mają Państwo jakieś pluginy?
ad 5.
Edytowane przez Przemysław Werner
Link to postu

Dzień dobry,

Dziękuję p. Przemysławie za odpowiedź, teraz moja kolej, a więc tak:

ad.1 Tak jak wspomniałem wcześniej podczas 1 uruchomienia kreatora wpisałem nazwę "BIKESHOP" co uczyniło stronę www.bikeshop.pasaz24.pl Chciałbym zmienić ten człon "BIKESHOP" na inną nazwę (oczywiście jak to możliwe) 

ad.2 Problem nie aktualny. Podczas pierwszej synchronizacji przesłało mi po jednym zdjęciu z Subiekta do Vendero ale prawdopodobnie wina leżała po stronie "braku miejsca" tzn wykupiłem licencję na 3000 pozycji a ja mam ponadto. Dziś dokonałem rozszerzenia o kolejne 3000 pozycji i zdjęcia się pokazały. Tak na marginesie to trochę kiepsko że przeniosło nie kompletną kartotekę. Jeżeli kartoteka asortymentu "załapała się" do wykupionego abonamentu to powinno przejść to tak jak powinno.

ad. 3 Wchodzę na produkt. Zakładka PRODUKT klikam w ZMIEŃ CHARAKTERYSTYKĘ i jest wszystko spoko, zmieniam opis na mój. Zatwierdzam i co dalej, chcę ponownie wyedytować charakterystykę i nic. Nie mogę poprawić ani własnego opisu ani nie mogę wrócić do CHARAKTERYSTYKI Z SUBIEKTA. Fotki w załącznikach oznaczone wg kolejności działania 1 do 3

Ponownie przesyłam scany, postaram się to opisać dokładniej. Na kartotece produktu klikam w znacznik "powiększenia" wskazałem strzałką (fot. nr 4)

Moim oczom pojawia na ekranie fot. 5 Prawdopodobnie powstało większe okno do edycji ale ja mam tylko jego fragment, nie można tego przesunąć, nic.

ad. 4 No i tu się punkt 3 wyjaśnia. Problem tkwi w przeglądarce. Domyślnie z Subiekta przekierowuje mnie do przeglądarki Edge i tu są te problemy. Powyższe czynności wykonałem w Mozilla i tu wszystko wydaje się ok.

ad. 5 Czytałem ten artykuł i niestety napisany jest nie dość jasno "...Po zapisaniu nowej kategorii należy ją umieść w odpowiednim miejscu. Wykonywane jest to metodą "przeciągnij i upuść". Przeciągając istniejące kategorie, można ustalić ich kolejność lub zależność (podkategorie). System umożliwia dodawanie podkategorii do piątego poziomu...."

Dopiero po którymś razie wywnioskowałem że należy "najechać" na KATEGORIĘ i upuścić aby stworzyć podkategorię. 

Powstało mi jednak dodatkowe pytanie odnośnie tworzenia kategorii i podkategorii. Jak zrobić aby PODKATEGORIA nie była widoczna cały czas tylko po najechaniu kursorem na daną KATEGORIĘ. Chodzi o to aby na stronie były widoczne tylko same kategorie a drzewo rozwijało się po najechaniu na nią.

 

Dziękuję za odpowiedzi

1.png

2.png

3.png

4.png

5.png

Link to postu
Dnia 17.12.2019 o 21:56, Mariusz Szatkowski napisał:

ad.1 Tak jak wspomniałem wcześniej podczas 1 uruchomienia kreatora wpisałem nazwę "BIKESHOP" co uczyniło stronę www.bikeshop.pasaz24.pl Chciałbym zmienić ten człon "BIKESHOP" na inną nazwę (oczywiście jak to możliwe) 

Nie ma takiej możliwości bez usuwania strony. Zgodnie z wcześniejszą odpowiedzią i przesłanym tematem e-Pomocy technicznej, zamiast domeny pasaz24, mogą Państwo skorzystać z oferty zewnętrznego dostawcy usług domenowych.

Dnia 17.12.2019 o 21:56, Mariusz Szatkowski napisał:

Dopiero po którymś razie wywnioskowałem że należy "najechać" na KATEGORIĘ i upuścić aby stworzyć podkategorię. 

Opisywany mechanizm jest popularnym rozwiązaniem interfejsu użytkownika (drag&drop).

Dnia 17.12.2019 o 21:56, Mariusz Szatkowski napisał:

Powstało mi jednak dodatkowe pytanie odnośnie tworzenia kategorii i podkategorii. Jak zrobić aby PODKATEGORIA nie była widoczna cały czas tylko po najechaniu kursorem na daną KATEGORIĘ. Chodzi o to aby na stronie były widoczne tylko same kategorie a drzewo rozwijało się po najechaniu na nią.

Zależy to od szerokości widgetu. Poniżej zamieszczam zrzut ekranu z przykładowej konfiguracji edycji treści stron i wynikiem na stronie.

image.thumb.png.0e9c6dc09b84d6184db8daefec8f99a3.png

image.png.bc0ac99a7c13a0e3fa52d1fb2c441f83.png

Link to postu

Dziękuję za pomoc, pomoc nie do końca oczywista. Tak jak wcześniej wspomniałem nie mam do czynienia z tego typu tematami i używanie w moim kierunku sformułowań technicznych nie jest dobrym rozwiązaniem to niemniej bardzo dziękuję p.Przemkowi.

Życzę wszystkim czytającym tego posta ale i nie tylko Zdrowych i Pogodnych Świąt Bożego Narodzenia, Dosiego Roku a ja muszę trochę poduczyć z tego i owego.

 

pozdrawiam

 

Mariusz

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...