Skocz do zawartości

Data wpłaty/ zapłaty na dokumencie sprzedaży

Polecane posty

Witam,

Jak moge dodać date zapłaty/wpłaty do dokumentu sprzedazy. Mam subiekta nexo pro. CHodzi mi o dwa przypadki:

1 korzystamy z przelewy 24 i data wplaty jest widoczna w systemie i chcialbym ja umiescic na wydruku faktury badz paragonu.

2 mamy integracje z bankiem paribas (online) oraz za pomoca mt940 z pko. Importujemy wyciagi lub operacje bankowe wiec tu rowniez mamy date wplaty przez klienta i chcielibysmy ja wyswietlic na wydruku dokumentu sprzedazy.

Prosze uprzejmie o pomoc w rozwiazaniu zadania. Mysle, ze moze byc to pomocne rowniez innym uzytkownikom.

Edytowane przez Radek Szachnowski
Link to postu
  • Piotr Kolasa zmienił tytuł na Data wpłaty/ zapłaty na dokumencie sprzedaży
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

A w jakiej formie taka informacja miałaby być drukowana, jako osobna sekcja, czy gdzieś przy płatnościach? Czy miałaby uwzględniać jedynie płatności dokonane przy wystawianiu dokumentu, czy także te późniejsze już po jego wystawieniu? Jeżeli na wydruku mają być ujęte wszystkie rozliczenia w osobnej sekcji, to najłatwiej byłoby dodać do encji dokumentu obiekt rozrachunek, do niego pozycję, później pozycję rozliczenia i samo rozliczenie.

image.png.bab548db40a647fbcd6e90551f942bd7.png

  • Dziękuję 1
Link to postu

W razie wątpliwości proszę śmiało pytać. Nie wiem też czy bardziej interesuje Pana data rozliczenia, czy data wpłaty za fakturę. Data rozliczenia jest zawsze większą z tych dwóch dat. Jeżeli więc środki wpłynęły przed wystawieniem FS, to data rozliczenia nie będzie datą wpływu środków.

Link to postu

Tylko data wplywu srodkow. W wiekszosci data pokrywa sie z wystawieniem fs bo mamy automat ktory importuje zamowienia ze sklepu i do juz oplaconych automatycznie wystawia fs.

Czesc zk robimy z aplikacji i na podstawie wplat bankowych (import z pliku mt940 lub csv) uzgadniamy operacje i dopiero potem wystawiamy fs. 

Link to postu

Nie mam dostepu do kodu bo nie ja go tworzylem. Odbywa sie to tak, ze  zk rozliczamy wplata bankowa i ustawiamy odpowiednia flage. Automat na podstawie falgi wystawia fakture z taka sama forma platnosci jak na zk. Chodzi o to, aby wyswietlic date wplaty bankowej do zk na podstawie, ktorego powstaje faktura.

Link to postu

Proszę w takim razie pokazać jak to wygląda w programie. Poproszę o zrzuty ekranu takiego przykładowego ZK, operacji bankowej oraz faktury wystawianej do tego ZK. Interesuje mnie głównie sekcja prezentująca płatności, a na operacji bankowej sekcja rozliczenia i przedpłaty.

Sądziłem, że powiązanie przelewu z ZK/FS odbywa się poprzez przedpłaty. Jednak na standardowym wydruku dokumentu przy przedpłatach prezentowana jest informacja o dacie wpłaty. Potrzebuje więc uzyskać więcej informacji o sposobie powiązania tych dokumentów.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...