Skocz do zawartości

PIT-11 a zwolnienie z podatku dla młodych

Polecane posty

Witam.Dla osób poniżej 26 roku umowy o pracę prawidłowo dzieli w pit-11 na opodatkowane w części E i zwolnione w części G natomiast z umów zlecenia mimo zaznaczenia-rezygnuje ze zwolnienia z podatku dla osób do 26 lat-Nie i w umowie cywilnoprawnej w sekcji-rachunki jest ptaszek przy zwolnienie z podatku dla osób do 26 lat wstawia w pit-11 w części E-działalność wykonywana osobiście? chyba powinno być w części G

Link to postu

Dzień dobry,

jaki mają Państwo wybrany rodzaj przychodu dla UCP? Proszę zmienić na Należności z tytułu umowy zlecenia (art.13 pkt.8). Operację można wykonać zbiorczo - instrukcję przesyłam poniżej.

image.png.8424bbf38cbcbe67406b4c3a28fbdc01.png

Gratyfikant GT - Jak zbiorczo zmienić rodzaj przychodu dla rachunków do umów cywilnoprawnych?

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Jeśli podział dochodów ze zlecenia ma umożliwić zmiana rodzaju przychodu w umowie, to i tak nie zmienić już zatwierdzonych i przekazanych do księgowości rachunków. W efekcie nadal do PIT-11 wchodzą kwoty wyłącznie do poz. E4 (działalność wykonywana osobiście), a nie do zleceń do 26 lat. W jaki więc sposób mam przenieść prawidłowe dane do PIT? Ręcznie???   

Link to postu
Dnia 3.01.2020 o 10:29, Adam Nowicki napisał:

Witam.Dla osób poniżej 26 roku umowy o pracę prawidłowo dzieli w pit-11 na opodatkowane w części E i zwolnione w części G natomiast z umów zlecenia mimo zaznaczenia-rezygnuje ze zwolnienia z podatku dla osób do 26 lat-Nie i w umowie cywilnoprawnej w sekcji-rachunki jest ptaszek przy zwolnienie z podatku dla osób do 26 lat wstawia w pit-11 w części E-działalność wykonywana osobiście? chyba powinno być w części G

mam podobne zastrzeżenia. Ale nie tylko przy osobach poniżej 26 roku życia. Generalnie umowy zlecenia powinny generować się w części E5 dla wszystkich. Dla młodych od stycznia do lipca opodatkowane w E5 a od sierpnia, przy zwolnieniu z podatku w G poz. 88. Tymczasem wszystko generuje się w E4, które przewidziane są dla działalności artystycznej, administracji państwowej, członków zarządu, rad nadzorczych, umów o dzieło zawieranych z osobą prowadzącą działalność gospodarczą. Przytoczone  opisy pól znalazłam w broszurze dla deklaracji PIT-11(25). Aby to zmienić wystarczy  skorzystać z rady powyżej, udzielonej przez konsultanta, p. Kamila.

Sprawdziłam. Działa  jak trzeba.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...